• Krátkometrážní

Železný Schwarzenegger (1977)

Neuvěřitelné, žral jsem to jako malé děcko! Ty hromady svalů, navíc ukočírované do svižné a velmi poutavé linky k velkému finále mistr Olympia. Kdo neuvidí, asi opravdu neuvěří. Arnie byl taková maskultura, navíc perfektně vyrýsovaná. Žádné odporné tvary, jak se někdy stává. Kdyby po něm někdo tehdá vystřelil, tak se ta kulka rozsype než vůbec vyletí z hlavně! Intenzivní zážitek a kdoví, jak by se mu dařilo další roky, kdyby neskončil.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Dialogově vcelku struhující jízda rodinného kruhu, která se z "nevinného" narozeninového sezení taťky přeguluje do, na tu dobu, svérázné slovní bitky o 10ti milionové dědictví. Není to tak dravé a emotivně silné jak jsem čekal, ale možná za to může z nějaké části i český dabing, i když je parádní. Herci samozřejmě na výbornou, ať už skvělá Eliz, tak sympaťák Paul, či absolutně odpudivá Madeleine. Režijně by taky člověk velmi těžko hledal nějaké nedostatky, jen to mohlo být trošku agresivnější, aby to divákovi vlezlo víc pod kůži.

Je tady někdo? (2008)

Příběhově možná ne tak prázdné, jak by se podle mého hodnocení mohlo zdát, ale samotné pojetí mi přišlo zvláštní a až moc televizní. Prostě ne podle mého gusta. Michael Caine zahrál výborně, mám ho rád, ale zato Bill Milner se mi vůbec nelíbil. Vyloženě mě tam s prominutím štval, protože ztvárnil naprosto nesympatické děcko. Taky jsem podle obsahu čekal trošku duchařiny a záhadnosti, což jsem vůbec nedostal. Silná myšlenka na film ano, ale zpracování vcelku slabé.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Bekmambetov nebude asi nikdy točit "obyčejné" akční pecky. Ať už jsou to střely do zákruty, nebo kácení stromu na jednu ranu :). Nebudu nijak kritický, protože jsem absolutně nečekal jakoukoliv shodu, nebo náznak skutečného historického konceptu. Kdo by to taky čekal, že, mudrci z ČSFD?? Tudíž pojetí vůbec nehodlám rozebírat a divím se, že to někdo vůbec dělá. Už podle trailerů to závánělo mozek vymývajícím výhulem. Upřímě mě tahle verze nijak nenasrala a neurazila. Šel jsem po tom, jako po totální konině a tu jsem dostal. Jenom škoda, že se pan režisér nedržel čistě akčního mozek obalujícího výplachu a v druhé polovině lehce zvolnil a narval tam i nějaké ty historické souvislosti. Tudíž celý příběh, pointa a stavění děje je velmi divoké, zbrklé a koncepčně rozbité až běda. Ovšem za kamerou umí Bekmambetov pěkné věcičky a několik akcí bylo opravdu chutných. Nebudu to protahovat, věděl jsem do čeho jdu a nejsem zklamán. 3* za zábavnost a akční melu.

Big Hit (1998)

Ujetě nadsazená, správně trefená a místy drsná akční komedie 90tek. Přesně podle tehdejších možností, trendů, přání a stejně tak dobře působí. Parádně jsem se pobavil. Skvělý Wahlberg a celá ta jejich banda "zabijáků" a především transformátor transformátorů! :-D

2012: Čas na změnu (2010)

Vcelku pozitivní pohled na předpovězený "konec" světa. Moc skvělých nápadů, funkčních skutečností a zajímavých informací. Možná až moc na tak krátkou stopáž. Rozhodně doporučuju shlédnout každému, kdo ze o ty "změny" zajímá a chce se dozvědět řadu hloubavých názorů, kterým osobně věřím.

Arrow (2012) (seriál)

Oliver Queen, Bruce Wayne, nebo Tony Stark mají společnou jednu a tu samou věc. Jejich cílem je uklidit tu největší špínu ze svého města. Každý na to jde po svém, každý má jíné vybavení a každý ke svému řemeslu přijde jinak. Zároveň jsou pro mě všechny tyto postavy zajímavé a rozhodně mají co nabídnout. Arrow je skvěle nastartovaná seriálová komixovka s potenciálem velkého úspěchu! Po prvním díle samozřejmě nejde nijak extra co hodnitit, ale pilot mě chytl na výbornou, takže začnu na 4*. Temná atmosféra, sympatický hrdina a potenciál poutavě záhadného příběhu s řádnou dávkou akce. Snad to vydrží. Po devátem díle nemůžu nic, než si spokojeně pobrukovat. Arrow je dějově výtečně záhadný, pomalu se nám ta pavučinka vztahů pěkně odkrývá, líbivě akční a kam to všechno dospěje, na to jsem velmi zvědavý. Fandím tomu.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Povedený kraťas Pascala a Maxima, jen je tam možná zbytečně moc pádů, kopů, apod. takže to ke konci omrzí. Ale je to zábavné. 3,5*.

George & A.J. (2009)

Co to sakra mělo byt? A k tomu to výtvarné podání, kde postavy ani neotvírají hubu když mluví .... Tohle je velká propast a asi nejhorší kratkometrážní film z dílny Pixaru.

Až vyjde měsíc (2012)

Anderson mě coby režisér zkrátka nebaví. Příběhově nudně nijaké a navíc celá ta dětská "vypravěčská" stylizace je prázdná a nezajímavá. Je to prostě příběh pro děcka ve věkové kategorii ústřední dvojice. Od filmu který má 81% jsem opravdu očekával mnohem vyšší kvality. Po 10 minutách jsem se přemlouval dívat se dál s tím, že se to rozjede. Po 35 minutách jsem se opět přemlouval. Nakonec jsem to dojel, protože jsem neměl náhradní alternativu a druhá půlka je krapet lepší. Dospělí herci naprosto v pohodě, ale ti dva malí jsou prkenní a hrají jako za trest! No prostě z mé strany velké zklamání a nezachránil to už ani ten dojemný konec ... vcelku nuda, prázdno ...