Gekidžóban K: Missing Kings (2014)

Filmová vsuvka - poukazuje respektive na to, co se stalo po první sérii a připravuje podklad příběhu pro nadcházející druhou sérii. Setkáme se tu se starými známými, kteří přežili první sérii a přidá se sem několik nových tváří v podání zelené frakce zeleného krále, který dal do pohybu svůj plán. Člověk se tu dočká i jednoho velkého zvratu, ale ten nebudu prozrazovat, protože je to jedna z nejzajímavějších částí tohoto filmu. A k tomu ještě pár dalších překvapení. ... Co se týče hodnocení jako takového, tak můžu jedině hodnotit stejně jako první sérii s pár výjimkama. Bylo to napínavější a logičtější, než seriál a další změnou prošla i animace, kdy nevím zda to hodnotit kladně nebo záporně. Mísí se tu totiž několik druhů animací + občasná očividná počítačová grafika. Proto občas, když je několik animací v jednom obraze, tak to nepůsobí zrovna dobře, ale zase v některých situacích je ta novější animace zase lepší. Dále je tu vidět, že autoři se trochu zaměřili i na ecchi, i když ne ve velkém, tak člověk vidí, že některé úseky jsou tam dány schválně. Co se týče hudby, tak zase máme super atmosféru.

Bónen no Xam'd (2008) (seriál) odpad!

Nevím jestli brečet nad ztraceným časem nebo nadávat. Nemůžu si pomoct, ale tohle dílko je opravdu jedna velká vymývárna mozku. Po první dílu jsem si řikal, že by to mohlo být zajímavý - velice pěkně udělaný svět + nějaký to dobrý historický pozadí. Navíc když si člověk zvykne, že se tu vyskytuje šíleně vymyšlená technologie, tak to ještě jde. Jenže, od nějakého čtvrtého dílu se ve mně probouzel jen vztek, kdy jsem marně čekal nad nějaký objasněním nebo nějakou logičností, než jsem to vzdal a nechal se s nudou vláčet onou nahodilostí. Podle videa v OP jsem čekal ony události, ale jaksi jsem se jich vůbec nedočkal - z něčeho, co mělo vypadat jako nějaká napínavá armádní akčňárna s nadpřirozenýma postavama se vykluboval fanatický náboženský paskvil všelijakého šílenství, zbytečnosti a dětinství. Takhlenc rozčílenej už jsem nebyl od doby, kdy jsem sledoval Shinjiho v Evangelionu, ke kterýmu bych to mohl přirovnat. Animace, když pominu onen design jednotlivých věcí (u některých bych řekl, až vymýsl po drogách), je celkem průměrná. Hudba je snad jediným plusem.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Zatím nejslabší díl celé série. Tak trochu jsem se nudil a trhal si tak trochu vlasy nad vším tím emo. Katniss se tu proměnila v jednu velkou citlivku a jediná rozumná chvíle byla ohledně navštívení 8. okrsku. Další zajímavé na tomhle dílu bylo ono pozadí propagandy. Nemusím samozřejmě mluvit nad spoustou nelogických věcích, kdy si např. spousta lidí hrálo na "sebevražedné atentátníky" aj. (určitě to šlo zpracovat lépe). Možná bych trochu nadnes i trochu ono očekávání - co se stane ke konci, ale bohužel, žádný velký zvrat nenastal, na který bychom se mohli těšit na příště nebo nějaká ta další tragédie, která by trochu pomíchala věcmi.

Daredevil (2015) (seriál)

Po první sérii: Na to, že je to Marvel, tak jsem očekával další super zpracované dílo, ale byl jsem bohužel zklamán stejnou měrou jako u ostatních seriálů. Marvel dělá dobré filmy, ale seriály opravdu neumí. Obzvláště v tomhle případě jsem si ani nepřipadal jako ve světě Marvelu, kdy je tu pouze zmíněna doba a místo (New York po několika letech po události v Avengers). Spousta herců a hereček je naprosto špatně zvolená, kdy mi do těch rolí prostě nesedí a hlavní hrdina i když umí nakopávat zadky, tak mi přijde jako hrozná bábovka po té psychické stránce. Jiné zpracování Daredevilů bylo mnohem lepší. Na druhou stranu musím uznat, že se tu nádherně vyřádili v etických otázkách, na které není jasné odpovědi. V tom bych viděl největší plus. Dalším mínusem bych viděl přehnanou brutalitu, kdy některé záběry už jsou doslova přehnané (buď to zabrat takovým způsobem, aby to nebylo nechutný nebo to zmírnit). Když to obecně vezmu, tak mi to spíše připadalo jako moderní gangsterka, kdy se tak trochu snažila napodobit Sin City, které je mnohem lépe zpracováno (ano vím, že tu jsou brutality též). Určitá mdlost, která tu je, se dá odpustit, protože se přece jenom jedná o jeho počátky. Hudba je tu celkem slušně zpracovaná vzhledem k onomu prostředí.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Řekl bych, že z celé trilogie byl tenhle poslední díl asi nejhůře zpracovaný. Bylo zde vidět, jak už to jede z poslední sil a byla cítit ona únava. Souboje byly trochu odbyté s tím, že když to srovnám s Pánem prstenů, tak to tam bylo zpracováno o mnohem lépe. Dále pak bych docela kritizoval i ony docela rušivé momenty atmosféry, kdy určité akce byly provedeny opravdu nevhodným způsobem a to mělo za následek přerušení určité kontinuity vychutnávání. Příběh jako takový zpochybňovat nebudu, protože co je dáno, to je dáno a s tím tvůrci filmu moc neudělají, ale Tolkiena tu zpochybňovat nebudu, protože to není součástí zpracování filmu. Každopádně na to, že to je fantasy, tak je to pořád stejnak dobře odvedená práce, protože tahle oblast má málo áčkovejch filmů.

Šmoulové 2 (2013)

O stupeň horší oproti jedničce, ale tak nějak stejného obsahu. Zase spousta hlášek a vtipných situací, ale příběh o ničem. Samozřejmě zde je to ještě vylepšený o přírůstek dvou nových mini-postaviček, kdy každá z nich má svůj zábavný charakter.

Vzpomínky (2006)

Zprvu jsem si řikal, že je to příliš chaotické, ale postupně jsem se dozvěděl, že to je účel, který pak vyplývá z postupně vyvíjejících se událostí. Svým způsobem docela zajímavý thriller, kdy si postupně říkáte aha, proto bylo tohlenc a támhleto takhlenc. I když místy je to poněkud složité pochopit. Naštěstí některé složitější momenty jsou tu pojaty vtipem a obzvláště ona humoristická stránka toho detektiva je poněkud zvláštní a originální. Obecně se dá považovat tenhle film za originální díky onomu jednomu speciálnímu prvku, který nechci spoilovat. Pokud jste to neviděli, tak dál nečtěte, protože se připravíte o překvapení a přečtete si spoiler. Hodně mi to připomínalo novější Zdrojový kód, i když pořád je tu ten čas pojat trochu jinak. A právě ona sci-fi stránka - cestování časem - mi tu přijde trochu divná, protože přece jenom těch teorií o čase je více a tahle mi přijde trošku těžcejc stravitelná, kdy vlastně se jedná o minimálně tři časové linky, ze kterých nakonec udělají jednu. Nemůžu si pomoct, ale ten konec mi přijde trochu pohádkově vyřešen a napětí je tu nahuštěno do poslední části, kdy se vrátí do minulosti. Sice je tu pěkný onen "aha" efekt, ale to napětí mohli hodit i do té předchozí části (např. něco na smysl předejití dalšímu útoku nebo podezříváním onoho detektiva, když tam byly všude ty jeho otisky atd.). Dalším samozřejmým nesmyslem je i onen fakt, že jen kvůli tomu blbýmu ukazovátku nebo odesláním malýho papírku, jim to tam div nevybouchlo, ale když cestoval on, tak to mělo skoro stejný účinek + zase mi to přišlo příliš jednoduché, kdy nebylo žádný viditelnější zabránění tomu atp. Rozhodně to stojí za shlédnutí, ale má to spoustu logických chyb a mohlo by se to natočit pořád o něco lépe.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013) (seriál)

Trochu mě tu děsí ta romantika, ale dejme tomu, že tam je s určitým slabým nádechem přítomna. Tohle je hlavně o vtipu, psychologii a filosofii. Co se týče vtipu, tak většina věcí se týká cynismu, takže ne každý si přijde tomuhle seriálu na chuť (narozdíl od jiných anime, to tu naštěstí není stavěno na klasických klišé nebo ecchi prvku). Případně se o hodně vtipných scén postará onen BL prvek. Další věcí je určitý souboj mezi psychologií a filosofií, proto se tohle anime celkem těžce sleduje. Člověk si musí lámat celkem slušně hlavu tím, kde končí filosofie a kde začíná psychologie. Navíc je zde vidět, že počáteční těžký kriticismus se postupem času mění díky jednotlivým událostem a zesilňujícím "poutem" v lehkou kritiku. Nejvíce se mi tu hlavně líbil onen prvek, kdy občas, abychom dosáhli požadovaného výsledku, musíme zvolit ne úplně dobré prostředky. A tím se dostávám k jednotlivým postavám, kdy každá z nich je unikátní a má svůj specifický účel. Když vezmu tohle anime obecně, tak si udržuje intelektuální úroveň a proto je oproti drtivé většině podobných anime vyspělejší. Animace je opravdu povedená a hudba, i když není výrazná, tak je celkem příhodná atmosféře.