Agent Carter (2015) (seriál)

Musím hodnotit stejně jako Agents of S.H.I.E.L.D. - opět je to prostě nástavba na původní filmové trháky. Člověk to spíše sleduje ze setrvačnosti, aby mu neunikl nějaký detail z celé téhle Marvelovské série různých postav v jednom a tom samém světě. V tomhle případě chápu, že člověk tak nějak vědět, co se stalo s Pegy po událostech prvních Kapitána Ameriky nebo co se s ní dělo po letmém zmínění v Kapitánovi dvojce. Tohle jsem ale opravdu nečekal, na jednu stranu musím uznat, že se jim povedlo celkem vystihnou onu dobovou atmosféru, ale na druhou stranu bych to viděl i jako mínus, kdy když to (pro mě) porovnám s dobově vyspělejšími Shielďáky, tak si připadám jako v retro verzi, kterou nelze ocenit na danou dobu. Naštěstí z určité dobové (na styl Chicagské gangsterky) kriminálky, se vyklubalo ono napětí, které můžeme vidět i v prvním Kapitánovi, i když konec byl očividně celkem značně kopírován. Jako dokreslení příběhu ke zbytku je tohle celkem slušný počin, ale kdyby to bylo samostatný, tak bych to vůbec neocenil.

Seiken cukai no World Break (2015) (seriál)

Ona myšlenka o minulém životě se mi líbí + s tím spojené pozadí, kdy si Moroha postupně vzpomíná. Nejvíce se mi tu líbí ale humor, který je tu opravdu správný. Dále bych pochválil to, že angličtina a ruština opravdu zní jako ty dané jazyky a ne jako něco zprzněného. Ještě bych možná zmínil opravdu zajímavý a originální závěrečný komentář každého dílu Mayou. Tím by moje chvála skončila. Hlavní příběh je opravdu o ničem, kdy si hlavně s tím závěrem mohli trochu pohrát lépe. Největší příšerností, kterou tu člověk nalezne je hlavně animace (design, dynamika a další detaily) a hudba taky není zrovna super. Kvůli tak špatné dynamice animace si proto člověk nemůže ani užít jeden ze soubojů. Dalším docela sporným je už spíše logika jednotlivých prvků - jako například ono "psaní", to mi přišlo takové nedomyšlené nebo např. taky postava toho ranku S japonské pobočky, který nechápu jak mohl být k něčemu, když se jen z přítomnosti každého toho metafyzikála skácel.

Cross Ange: Tenši to rjú no rondo (2014) (seriál)

Zase jedna z těch princezničkovskejch nechuťáren, kde si zase někteří pomocí své moci chtějí podmanit ženké *cosi*. Když si to tak vezmu, tak o tom je vlastně skoro celý příběh - kdy tu máme zvrácenou postavu s božským komplexem a dalších, kteří bojují proti němu. To samozřejmě poukazuje na mnohé pasáže ukázky moci a spoustě "fanservisu" (i když v negativním slova smyslu a nemusím počítat ani TV cenzury). Oproti ostatním podobným typům musím ale uznat, že tohle má jaksi ještě úroveň udržující si na těsné hranici. Navíc zřejmě jsem to jen shlédnul kvůli tomu, abych věděl, jak to dopadne. Kažopádně, co se tu nakonec vyřešilo bylo to, že jednu utopii vyměnili za utopii jinou. Co se mi tu rozhodně líbilo, byla ona druhá (dračí) Země - ten koncept, a pak docela dobrá hudba. Animace i když vypadá zajímavě, tak má mnoho chyb, kdy v určitých situacích si řikám, že se snad nejedná ani o lidskou postavu.

Dog Days - '' (2015) (série)

Třetí série téhle pohodovky. Jinak se to ani nedá nazvat a je to celkem škoda, protože to má určitý potenciál, aby se to stalo něčím o mnohem lepším. To už je vidět v prvních pár dílech, kdy zažíváme spoustu napětí. To vše se pak změní v cosi ne moc zajímavého, pak zase stoupne kousek příběhem Adel a pak potencionálně zajímavým nápadem na závěr, který se ale bohužel promění v hroznou pohádku. Nemusím ani mluvit o posledních záběrech, že kdyby tam hodily něco napínavýho, tak by to tomu dalo určitou jiskru. Navíc, jak to vypadá, tak se "možná" dočkáme i čtvrté série. Co se týče příběhu, tak samozřejmě se tu toho moc nevysvětilo - spíše málo, spousta nedokončených záležitostí z minula zůstává pořád otázkou a přidá se k tomu mnoho dalších jiných záležitostí. Sharl byla rozhodně zajímavým zpestřením a je tu celkem i vidět trochu větší odvaha ve fanservisu. Jen škoda, že vtipu tak trochu ubylo. Animace a hudba si udržuje stejnou rovinu.

Log Horizon - Season 2 (2014) (série)

Tak oproti první sérii musím srazit jednu hvězdičku a možná pomyslný kousek další. Obávám se, že tahle série byla trochu nudnější, kdy tu bylo až zbytečně moc míst hlubokého vykládání MMORPG prvků. Dále pak mě také rušilo ono idealistické chování mladších členů LH při jejich několikadílném cestování. Bez té části bych se z větší části obešel, když nebudu počítat vzácné události a figurky k hlavní lince. Dále už si tady člověk neužívá tolika momentů "Zloducha v brýlích", protože jejich počet se snížil. Na druhou stranu je tu náhrada v podobě mnoha vtipných situacích, o které se tam také z určité části postará nová postava "Tetra" aj. Opět jsme se posunuli v hlavní dějové lince o kousek dál, ale ještě jsme úplně nedorazili do cíle a já doufám, že se ještě dočkáme další série. Hudba a animace při starém.

Přehlídka smrti (2015) (seriál)

Vzhledem k tomu, že mě zaujala celkem předchozí jednodílovka, tak jsem si od tohohle anime sliboval hodně a nebyl jsem zklamán. Ale na druhou stranu, jsem nebyl ani "úplně" uspokojen - pocitově tomu něco chybělo, abych dal za 5* (nejspíše asi konec, ze kterého jsem si doslova nesedl na zadek). Rozhodně se tu spojila spousta myšlenek, o kterých rád přemýšlím a byly tu dobře podány. O tom celé anime obecně je - nutí člověka přemýšlet. Není tu jasně daná odpověď, kdy každý argument má něco na sobě a že ne všechno je jen černé nebo bílé. Divák svým způsobem jako aribtři v anime se stává určitým soudcem. Člověk se tu tedy vyžije v psychologii a filosofii, dále si užije pěknou porci napětí a očekávání, a všechno je to zabalené do pěkné animace a příhodné hudby. Jediné takové mínus bych bral, že tu není pořádně řečeno o jaký ten "boží soud" se jedná - konkrétně kterého náboženství, protože přece jenom každé to má s tím posmrtným životem a jeho hodnotou trochu jiné.

Džúó mudžin no Fafnir (2015) (seriál)

No spíše bych tohle viděl mezi hvězdičkou a dvěma, ale nakonec lepší jedna. Je to hlavně díky komediální stránce, kdy u některých momentů jsem opravdu dobře zasmál a dále taky kvůli Fyril a Iris, který se tam s tím vůbec nemažou a jsou celkem odvážný. Navíc jsem byl příjemně překvapen, kdy jsem čekal, že to bude jen další čistý fanservis v podobě týpka užívajícího si různé trapné situace jako u jiných harémovek, ale je to tu zahaleno v celkem umírněném hávu - tak akorát. Co se týče zbytku, tak tam bych musel pouze nadávat. Myšlenku příběhu bych ještě nějak tak zkousnul, ale jeho provedení je příšerný. Napětí je tu minimálně a přitom tam má tolik možností se projevit (viz. Loki, Kili a také boj s draky). Draci samotní jsou katastrofou o sobě - nevím proč, ale spojení drak a Japonsko dává dohromady vždy kruté zabijácké kombo, ze kterého se vám kroutí kde co. Zde je zase vidět, že to s drakem opravdu nemá co společného. Když pominu pojmenování, tak design a zpracování je taky dalším šílenctvím, kdy design opravdu nevím, kdo mohl vymyslet, a zpracování je odfláklé pomocí naprosto očividných počítačových efektů. Co se týče hudby, tak se mi vůbec nelíbila a obzvláště ne ED, které udělalo ze studentek přesládlé holčičky (prostě se tam nehodilo). Rozhodně bych měl více výtek, ale to už záleží na tom, zda tohle bylo jednosériový nebo více.

Tokio ghoul - √A (2015) (série)

Jak tohle popsat opravdu netuším. Pořádně jsem ani nepochopil o čem tahle druhá série má být. Přijde mi to jako jedna velká nástavba na první sérii, kdy tu vidíme, jak se tu jednotlivé postavy vyrovnávají s předchozími událostmi. Sem tam ukáže pohledy a názory z každé strany (policie i ghoulů), ale ve výsledku to pak všechno vyjde jako naprosto absurdní. Tím bych to nějak shrnul, že vše, co se tam děje směřuje k absurditě, nekonečnému omýlání chyb na obou stranách a nemožnosti (i přes snahy některých) se z toho vymanit. Dočkáme se tu i několika bitek, takže není čistě o hluboké myšlence a je to menším zpestřením oproti jedničce. Ale rozhodně tohle anime není o akci. Co se týče příběhu, tak i když člověk z velkého zmatení na začátku, pomalu v průběhu začíná chápat, proč se tam co děje, tak zde není vysvětleno všechno. Některé docela podstatné informace tu jaksi chybí. Proto mnohdy některé události vyjdou jako zbytečné. Co se týče hudby a animace, tak se nic nezměnilo.

Šinmai maó no testament - Season 1 (2015) (série)

Dvěma slovy - slušná haluz. Kde začít? Asi nejočividnější stránkou, což je ecchi - teda jestli se to dá tak nazvat, protože některé scény už jsou spíše erotické, ne-li hraničící s hentaiem. Tím je právě tohle anime výjimečné a navíc hlavní hrdina není úplný ňouma, kterého by to nějak extra znervózňovalo (ne jako v jiných anime, kde hrdina odpadne dřív, než se něco stane nebo je rudej až zadku nebo je úplným extrémem nadržence). Řekl bych ale, že až BD verze (bez otravné cenzury) bude o trochu něčem jiném. Dále tu mám docel zajímavý příběh plných démonů a hrdinů zase v trochu jiným podání, kdy není vše jednoznačné a každá strana má své pro a proti. Silnou stránkou tohohle anime je hlavně vtip, ten se jim tu povedlo dobře zpracovat. Co se týče ale napínavosti nebo akce, tak je to slabý - co jsem četl mangu, tak tam toho bylo trochu více. Proto se mi tohle zdá trochu jako zkrouhlé. Co se týče animace a hudby, tak tam nemám co vytknout a oboje člověk užije. Každopádně jsem zvědav na druhou sezónu na podzim.

Absolute Duo (2015) (seriál)

Pořádně ani nechápu, čím tohle anime chtělo být. Honba za pomstou? Ano i ne. Ecchi? Ano i ne. Harém? Ano i ne. Akční? Ano i ne. Drama? Ano i ne. Romantické? Ano i ne. Sci-fi? Ano i ne. Školní život? Ano i ne. A takhlenc bych mohl pokračovat i nadále. Obecně bych řekl, že je to nemastné, neslané - nezáživné, ale ne úplně nudné. Samozřejmě se tu dočkáme i několika naivních hlášek. Jediné, čím jsem si jistý a co mohu pochválit je smysl pro humor. Co se týče příběhu, tak je tu toho řečeno hodně, ale pořádně nic. Pořád si připadám, jako kdybych byl na začátku, kdy pořád člověk očekává, že konečně dozví nějaký ten úvod, co se tam proč děje a co bude následovat. Jenže pořádné odpovědi se v těhlech 12 dílech nedočkáme. Hudba je místy i celkem slušná a co se týče animace, tak bych to hodnotil možná i trochu zápornějc. I když je to jedna z těch propracovanějších, tak na některých místech měla docela zásadní chyby (špatný odhad pohybu nebo délky atp.).