Ochránci (2017)

Je pravdou, že příběh "Ochránců" je nesmírně ohraný, se špatnými dialogy a stroze napsanými postavami (aby se neřeklo, tak se sem tam něco dozvíme „něco" o jejich minulosti) - ale herci jsou tak sympatičtí, akce stylová a CGI (až na pár momentů s digitálním medvědem) téměř na úrovni hollywoodského filmu. Souboje byly zajímavé a využití potenciálu schopností hlavních hrdinů v závěrečné „bitvě" se mi též líbilo (plus zlepšení schopností pomocí superkostýmů :-D)... Nebýt těch křečovítých dialogů, mohlo to být dokonalé, ale i tak se mi tenhle film velmi zamlouval a i lehce připomínal loňský Sebevražedný oddíl. 70%

Proviněni láskou (2004) (seriál)

Na poměry argentinské seriálové produkce naprostá pecka! Spíše jde o mysteriózní thriller / krimi s prvky akce a nádechem telenovelové romantiky. Milostná zápletka funguje na výbornou, jelikož chemie mezi Gianellou Neyrou a Juanem Darthésem je naprosto bombastická a protagonisté Laura s Augustínem se chovají dospěle a logicky, nikoli jako dva naivní puberťáci. Hlavní dějová linie ohledně sekty a jejího plánu ovládnout svět pomocí nové drogy je velice zajímavá a ze scénáristického / dramaturgického hlediska i skvěle zpracovaná. Akce je dostatek a kupodivu ani nevypadá moc zastarale, práce s kamerou jí dodává patřičnou dynamiku a stejně tak i soundtrack , který je sice „zapůjčený" z Matrixu, Draculy a mnoha dalších hollywoodských filmů, ale v případě "Culpable" tento zločin přeslechnu. Herecké výkony jsou výborné - Gianella Neyra možná není tou nejhezčí „telenovelovou" herečkou, ale její projev je naprosto bezchybný a proto mrzí mně, že neprorazila. Totéž i Juan Darthés - ten je zase nesmírně charismatický, což mu dodává na smyslnosti. Leonora Balcarce je dokonalá a všechen ten strach a utrpení, kteréžto Gaby prožívá, zahrála věrohodně. Ústřední záporácké trio Pepe Monje, Gloria Carrá a Rafael Ferro bylo též bezchybné a Daniel de Vita jako vůdce sekty dokonale odporný. Celkově pak obsazení není co vytknout, jelikož projevy argentinských herců jsou naprosto přirozené, nikoli teatralní a afektované jako v případě mexické produkce. Party s Gabrielou , jejím těhotenstvím a nočními můrami byly neskutečné psycho a skutečnost, že vlastně byla zdrogována a znásilněna vůdcem kultu a že její sny jsou potlačovanou realitou, ve mne vyvolala nepříjemné pocity a taková zápletka s výměnou miminek naprosté znechucení - tahle variace na Rosemary's Baby je zkrátka nekompromisní nářez s tématikou obchodování s lidmi. Odlehčené scénky s Consuelo mi kupodivu nevadily, jelikož dodávaly seriálu vtip a vyvažovaly onu mrazivou atmosféru, dokonce jsem se u nich i zasmál. Naopak výjevy služebných mě naprosto iritovaly a jsem rád, že alespoň dostaly minimum prostoru.

Kruh 2 (2005)

Úžasný vizuál, skvělá Naomi a výborný soundtrack... Sem tam i nějaký ten dobrý nápad, nicméně scénář je natolik retardovaný že to působí spíš jako komedie...

Zmeškaný hovor (2003)

Není to vyloženě špatný horor - kupříkladu oproti japonským "Ringům" a sérii "Ju-on" je toto mnohem lépe natočené, herci jsou příjemní a poměrně i umí hrát. Navíc sem tam dojde i na nějakou tu nechutnost („amputovaná" ruka či hnijící mrtvola). Příběh je originální, ale někdy mi přišel až neskutečně stupidní (to, jak se hrdinové dozvídají nová a nová tajemství, trauma hlavní hrdinky, jenž je v úvodu načrtnuté a poté jakoby přidané do filmu či klasické japonské vlasatice a děsivé holčičky + závěr totální katastrofa)... Nebylo to ideální, ale vlastně se mi to i líbilo. 65%

Barbie Princezna a švadlenka (2004)

Jako malý jsem tento snímek opravdu zbožňoval... A co mohu říci nyní? Ucházející animace, velmi dobrý příběh a scénář a především skvostné písničky!!!!!! Do ha*zlu s Frozen! Toto je muzikál jak se sluší a patří!

Očista: Anarchie (2014)

Na tomto, i na prvním díle mi vadí především to, že hlavní hrdiny vždycky někdo „nečekaně" zachrání... Toť asi jediná výtka k tomuto filmu... Hercké výkony, postavy a akce jsou prostě boží!!!!!

Princezny (2005)

Tomuto snímku jsem se vyhýbal opravdu dlouho... A nakonec jsem jej přeci jen zkusil... Výsledek? Skvostné, úžasné, skvělé obsazení i hudba. Některé scény byly opravdu velmi vtipné („Jsem ku*va") jiné zase velmi dramatické. Líbilo se mi to! 100%

Amores perros - Láska je kurva (2000)

První čast "O Octaviovi a Susaně" byla zajímavá, líbila se mi ponurá a drastická atmosféra a herecké obsazení - 100%. Část "O Danielovi a Valerii" byla velmi dramatická, místy to už bylo opravdu přehnané, ale i tak se mi to celkem líbilo - 70%... Část "O El Chivovi a Maru" však byla naprosto totální krávovina, která si hrála na „víc," než ve skutečnosti byla a hrozně mne zklamalo - 40%... Jinak mohu pochválit dobrou kameru a herecké obsazení.

Mexický kartel (2008)

Zklamání. Úvod to mělo velmi dobrý, avšak zbytek filmu působil tak nějak „splácaně." Postavy se místy chovaly nelogicky (Felix nabídne Aně svatbu po pár minutách známosti, hlavní hrdinky nepoužívají k vykrádání rukavice), film byl někdy až extrémně nudný, skoro nic se nedělo. Koukat se na to dalo, jednak kvůli hereckým výkonům a... Pak už asi kvůli ničemu. Slabší tři *. Čekal jsem rozhodně mnohem, mnohem víc.

Narušitel (1989)

Prvních cca 30/40 minut se nesmírně vleče... Až poté nastávají ta pravá jatka... Dal bych lidně i pět hvězdiček, jelikož herci, práce s kamerou a veškeré gore byli ok, ale za tu poslední scénu je prostě nedám!