• Thriller

Vyměřený čas (2011)

Výborný film, čo som vôbec nečakal. Geniálna myšlienka pri ktorej mi až mráz behal po chrbte pri predstave ako by to bolo keby niečo také bolo vôbec reálne v našom čase, v našej realite. Film, ktorý Vás vtiahne do deja a nemusí sa o to vôbec snažiť, niektoré dejstvá sú predvídateľné, no to nijak neberie čaro z filmu. Film, ktorý Vás prinúti sa zamyslieť ako to je dobre, že nemáme taký časovač na ruke, aj keď jednu výhodu to má, nepotrebujete kreditku. Ja osobne by som kradnutie času druhou osobou trošku viacej prepracoval aby to nebolo také jednoduché. Herci boli fajn, no čo potešilo moje očí bola Amanda Seyfried, bože tá vyzerala fantasticky, tie krásne dlhé nohy a tie sukničky čo nosila, no krása. Celkovo film na mňa spravil výborný dojem, preto 8/10.

Ocelová pěst (2011)

Tešil som sa na tento film, aspoň podľa traileru, ktorý som videl. No po zhliadnutí filmu som zostal mierne zaskočený. Toľko klišé som veru nečakal, celý dej je predvídateľný, scenár ako keby napísal malý chlapec za jednu noc. Počas celého filmu som mal pocit, že toto som už niekde videl a toto sa neustále opakovalo. Jediné čo sa nedá filmu uprieť boli špeciálne efekty tie boli na dosť dobrej úrovni. Žiaľ u mňa nezabodoval 4/10.

Stáhni mě do pekla (2009)

Paráda, nič iné ma nenapadá, ešte teraz vidím tú starú bosorku, ktorá prekliala bankové dievča. Počas celého filmu som bol v totálnom napätí a čakal ako to dopadne. Vrelo odporúčam tak dobre spracovaný horor som už dávno nevidel. Malo to tú správnu atmosféru, hrdinka, ktorá je sympatická a prežívate to spolu s ňou, jadro filmu ako aj okolitá omáčka sú správne nadávkované a pripravené na podávanie hladnému divákovi. Určite si ho pozriem znova, lebo takéto majstrovstvo sa málokedy vidí. U mňa 8,5/10

Svítání (2009)

Krásne rozbehnutie, dobrý stred a predvídavý koniec tak by sa dal zhrnúť film, ktorý som si práve pozrel. Po dlhšej dobe námet o upíroch, ktorý ma zaujal. Nekonalo sa žiadne romantické predstavenia ako som sa zaľúbila do toho nesprávneho upíra. Film mal sakra dobrý potenciál z ktorého sa dalo veľmi veľa vyžmýkať, ale žiaľ nestalo sa tak na našu škodu. Je tu však nadhodená veľmi zaujímavá téma čo ak. Koľko z nás by sa chcelo stať nesmrteľnými za cenu premeny, myslím si, že veľa veď kto sa nebojí smrti. Asi by som bol medzi prvými čo by stáli v rade a vlastne ako by to dopadlo s tými čo by sa premeniť nechceli. Určite je scenár dosť realistický a toto isté čo sa stalo vo filme by takmer s istotou prebehlo aj v skutočnom svete, čo ak som si to uvedomil, ma dosť zarazilo. Podľa mňa ak film zoberiete z tohoto pohľadu je veľmi vydarený a svojím spôsobom pre mňa dobrý 7,5/10.

Pelíšky (1999)

Podľa mňa až moc preceňovaný film. Nieje na ňom nič zvláštne. Zachytáva príbeh troch rodín z jednej bytovky. Je to celkom zaujímavé sú tam dobré hlášky, no niekedy je to dosť nudné. Osobne ma dosť zarazilo to škatuľkovanie obdobia po vpáde rusov na naše územie, hlavne ten záver a hymna, Česko-Slovensko vtedy existovalo tak nepochopím, prečo na tom klavíri nezahral aj Slovenskú hymnu ide o autentickosť aj keď film vznikol 1999 a Česko už bola samostatná republika, no ale čo už každý sme nejaký. Inak ak si divák uvedomí jednu vec v celom filme nieje ani jedna dokonale šťastná osoba, ktorá sa cíti dobre, radostne. Všetci sú tam taký strnulí, smutní, ten humor je tiež zaujímavý vystihuje síce to obdobie a čo sa práve odohráva, no je dosť suchý, okukaný. Je to však asi pravidlo, že veľa ľudí sa pozrie na hodnotenie, zbadá 5 hviezdičiek tak ich dá tiež a vyzdvihne film do takých výšav, ku ktorým by sa reálne nemal ani priblížiť. Existuje omnoho viacej kvalitnejších filmov z Česka hlavne z obdobia V. Buriana, O. Nového, J. Wericha. U mňa tak za 5.5/10 "Teda to muselo dát práci, taková blbost" - tento citát z filmu výborne vystihuje väčšiu časť filmu...

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Nerád dávam nejakému filmu odpad, väčšinou sa snažím nájsť aspoň malé svetielko na konci tunela, ale toto je moc. Okrem názvu tento film nesiaha pôvodným dvom dielo ani po začiatok nohy. Ďalej to komentovať nemá význam, pretože je to odpad ako sa patrí a zo všetkým čo k tomu treba.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Po seriály Star Trek: The Next Generation som nečakal, že môže byť ešte niečo čo ma zaujme až tak moc, že som bol schopný pozrieť aj 5 častí za sebou, naposledy sa mi to stalo so seriálom Nezvestní. Strašne sa mi páči spracovanie a téma cestovania po vesmíre a objavovanie neobjaveného, akurát tu je to trošku inak ako u TNG, tu sú k tomu nepriamo donútení potom čo bola celá posádka Voyageru odvrhnutá do sektoru "D". Pri tomto seriály sa dokážem veľmi dobre odreagovať a zasmiať. Určite je mnoho sci-fi seriálov no tento podľa mňa patrí medzi tie najlepšie. Žiaľ ako sme si mohli zvyknúť je dosť porovnávaný TNG a považujú ho za jeho kópiu, vykrádanie nápadov a dalo by sa pokračovať. Je len na divákoch čo si o tom myslia a kde je vlastne pravda. Určite som rád, že tento seriál vznikol u mňa 8,5/10

Nářek duší (2009)

Tento film sa nedá inak nazvať ako jedna veľká nuda, nemohol som sa dočkať konca a keď prišiel bolo to vykúpenie. Dejovo to celkom dobre začínalo, no postupne film prestal ponúkať niečo nové a celý dej sa točil stále dokola. Som zvyknutý, že zo Španielska chodia kvalitnejšie filmy, tento ma dosť sklamal. Cirkev, starý dom, duchovia - nič nové pod slnkom, keby sa to dobre skombinovalo, možno áno, no v tomto prípade slabota. U mňa 4/10...

Paranormal Activity 2 (2010)

Po jednotke, ktorá ma jednoznačne sklamala a čakal som viac, mi chuť napravila dvojka, neviem prečo ale toto sa mi viacej páčilo, celkom slušné tak na tri hviezdičky. Určite to však neodporúčam, ľudom čo majú radi akciu, tu sa deje sem tam niečo a aj to čo sa deje niekedy nieje vidieť, resp. sa to odohráva buď za rohom, alebo za otvorenými dverami. No na odreagovanie postačuje, osobne ma vždy fascinovala táto téma a takýchto filmov je ako šafranu..

Na křídlech vážky (2002)

Aj napriek nízkemu hodnoteniu je podľa mňa tento film percentuálne trošku vyššie. Hoci neponúka žiaden super nápad, bombastický dej, strhujúcu zápletku, aj keď sa dej dá predpovedať, je to podľa mňa veľmi dobre spracované. Takýchto filmov je ako šafranu a práve preto som rád, že niečo obdobné som si mohol pozrieť. U mňa 75/100.