• Thriller

Interstellar (2014)

Výborný sci-fi film, ktorý žiaľ od polovice stráca na svojom čare. To čo na začiatku budoval a snažil sa dostať Nolan do dokonalosti, neskôr upadá do precitlivelej až predramatizovanej podoby. Vysvetlenia deju ako takého mňa vobec nepresvedčilo a celkovo to stráca logiku ako takú. Aj keď logika, čierna diera, cestovanie v čase, 1 hodina 7 rokov  a mnoho iných vecí filmu na reálnosti nijak nepridali. Na druhej strane nemôžeme mať ani poruchy ako by to v skutočnosti mohlo byť čo samotný zmätok môže ospravedlniť. Matthew McConaughey podal výborný výkon. Či už Matt Damon, alebo Anne Hathaway boli iba v úlohe štatistov. Za zmienku stojí hudba, bola dobrá, ale na to , že ju robil Hans Zimmer by som čakal viac. Celkovo je to dobrá 3 hodinová jednohubka, ktorú zhltnete. Ten čas utečie ako voda. Za mňa 8/10

Star Trek (2009)

Spracovanie  populárnej seriálovej série do filmu je vždy veľká výzva a nie vždy to dobre dopadne.  Režisér J.J. Abrams si zobral veľké sústo, ktoré v jeho podaní pretavil na skôst. Výborné po každej stránke, film začína hneď poriadnou akciou , potom síce trošku spomalí, predstaví nám hlavných hrdinov a ich príbeh, nie však do hĺbky, čo je škoda.  Vzhľadom na film prešpikovaný akciou , by to možné ani nebolo. Určite odporúčam aj samotný soundtrack, osobne ho veľmi rád počúvam Michael Giacchino spravil kus dobrej práce. Vizuálne efekty netreba ani komentovať radosť pozerať. Za mňa konečne dobré akčné sci-fi 9/10

Catwoman (2004)

Celý film pôsobil, neuveriteľne, lacno, trápne. Scenár slabý, osoby nesympatické, hudba sa snažila pôsobiť dramaticky, ale iba drancovala uši. Všetko je založené na Hally Berry a jej koženom obleku. Na margo počítačových efektov a pohybov ako mačka, to nemyslia vážne, na komiksový BlockBuster ponúknuť toto. Neviem kde išli tie milióny $ ( film mal rozpočet cca 100 miliónov ) , ale do filmu určite nie. Za mňa slabota 2/10 o všetkom svedčí to, že si na seba nedokázal ani zarobiť a skončil v strate.

Hellboy (2004)

Pekelník, ktorý sa dostal do nášho sveta a namiesto toho aby ho ničil pomáha. Trošku prevrátená predstava oproti tomu čo je v ľuďoch o pekle zakotvené. Ron Perlman sa nádherne hodil na úlohu Hellboya a celkovo prepracovanie, hudba , spracovanie je super. Kopec vtipných situácii filmu dodáva na kvalite. Čakal som opäť jeden z tuctových filmov , ktorý je podľa komiksovej postavy, zbúchaný narýchlo. Opak je pravdou. Super som sa bavil a jednoznačne Hellboy patrí k tomu lepšiemu čo som videl. Za mna 8/10

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Hovorí sa, že najlepšie príbehy píše sám život, určite tomu tak je, no nie v tomto prípade. Aj keď Warrenovci, sú známi , film natočený podľa skutočnej udalosti, vyháňanie diabla, resp. posadnutosť diablom je hlavný  motív a niečo čo má hnať film v pred. Filmu sa nedá uprieť snaha o strach, o dojem, že sa tam niečo deje a je to napínavé. Celkovo je zaujímavé si predstaviť, že niekto niekoho zabije a potom sa to snaží zvaliť na diabla. Takéto niečo sa do budúcnosti môže veľmi rýchlo zvrtnúť a posadnutých diablom by mohlo pribúdať. Za zhladnutie to stojí, ale veľké očakávania nemajte, jedná o také slabé Bčko. Za mňa 5/10

Pasažéři (2016)

Ak na ceste na inú planétu, vzdialenú 90 rokov, dôjde k poruche a váš modul sa pokazí a zistite, že Ste sa zobudili po 30 rokoch, zostanete v miernom šoku. Dobrý začiatok, vtipné situácie, neskôr trošku romantiky filmu neuškodilo. Gravitačný bazén fakt super spravené. Do tejto doby je film viac než dobrý. Žiaľ stopáž o ničom a niečom tomu neskôr nepridala. 90 rokov je dlhá doba, dĺžka cesty je neskutočná, vesmír prináša rôzne prekvapenia. Tu by dom prijal nejakého vesmírneho votrelca, nejake väčšie napätie, možno nejaký boj o život, nie rozpadajúcu sa loď a dvoch zmetencov čo pobehujú hore dole. Druhá polovica filmu by mala byť tá čo to bude ťahať, no až moc preromantizované, melancholocké až neuveriteľné, taký štít, ktorý vydrží aj nevydržateľné.  Za mna pozeratelné a vcelku slušné spracovanie, romantického scifi, ktoré je vsak pre násťročné obecenstvo. 6/10

Godzilla II Král monster (2019)

Vizuálne divadlo s monštrami opäť pokračuje a čuduj sa svete opäť plytký až žiadny dej, bez kúska fantázie. Bitka strieda bitku tentokrát vynechali Konga zato pridali viacero zaujímavých príšer. Godzila potrebuje radiáciu na to aby sa dobíjala jej sila, ale vyžarovanie z nej nieje žiadne. Veľa vecí je postavenych na hlavu a nedotiahnuté, žiaľ tento film je robený na to aby Ste hltali vizuálne efekty, ale dej nechali plávať. Čo sa týka osôb a obsadenia, pár hercov zostalo z Konga, ale ich výkon nestojí za zmienku , dokonca Vera Farmiga ma doslova sklamala, oproti Batesovmu Motelu veľká slabota. Za mna strata času, možno dobrý podmaz 2/10

Godzilla vs. Kong (2021)

Tak väčšiu zlátaninu, Jurského Parku, Hviezdnej brány, Transformerov a iných filmov v jednom som už dlho nevidel. Celkovo dej nedával žiaden zmysel a zamýšľať sa nad tým nemá význam. King Kong našiel svoj domov , ako Alenka v krajine zázrakov. Svet kde je hore dole a naopak, fakt sila. Cestovanie z krajiny OZ do normálneho sveta , potom boje v meste bez ľudí, ilumináti, no proste krása, divá sviňa sa v tom nevyzná. Samozrejme nemohol chýbať černošský  technik, ktorý všetkému čo prvý krát vidí rozumie. Jediné čo sa stojí za pozretie sú špeciálne efekty. Za mňa totálna blbosť, kravina a strata času. 2/10

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Pokiaľ chce niekto akciu, ktorá trvá cez 100 minút pustil si správny film, pokračovanie Dňa nezávislosti, je vcelku slušný akčný kúsok, pri ktorom nemusíte vôbec rozmýšľať, je tam neskutočne veľa blbých kecov, ale tu mi to nevadilo. Hudobný podmaz, ala všetci sme vlastenci , USA je top a vládne celému svetu je večný americký vlhký sen. Oproti jednotke je tu vidieť posun v špeciálnych efektoch, vizuálnom spracovaní. Za mňa ok 6/10

Fallen (2022)

Bývalý farár sa nasťahuje so svojou manželkou a dcérou na odľahlú farmu. Tu očakáva, že bude mat pokoj pre seba aj svoju rodinu. No to čo sa bude diať je aj nad jeho sily. V blízkosti farmy sa po nociach tulaju zvláštne tvory, ktoré si pýtajú svoju daň.  V celku slušne rozbehnuté, do polovice trosku mystické  a tajomné, od polovice zvrat a prepad na dno. Aj takto sa dá dokáziť dobre rozbehnutý film. Za mňa 1/10