• Thriller

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Druhá séria trošku horšia ako prvá, veľa kecania, málo akcie. Pár príšer a sem tam nejaké napätie. To čo však ponúkli bolo výborne spracované. Netflix si zobral pod krídla ťažký oriešok, je  ťažko vyhovieť fanúšikom tejto ságy. Ale ako fanúšik je moje hodnotenie 8/10 a teším sa na ďalšie pokračovanie. Dúfam, že bude krvavejšie a príšera nebude iba sem tam.

Moře klidu (2021) (seriál)

Slušné Kórejské sci-fi, ktoré sa opiera o nedostatok vody na zemi, čo znamená hľadanie nových možností a zdrojov. Začiatok a hlavne prvá časť boli rozbeh a na môj vkus veľmi slabí, tu by som čakal práve to, že nás budú chcieť udržať v napätí a že zhoríme nedočkavosťou na ďalšiu časť, čo sa ale nedeje. Našťastie pokračovanie je lepšie a naberá aj na akčnosti a začína aj vťahovať do deja. Všetko by bolo ok až na klon, ktorý sa objavil , skákal ako divý , nič ho nezničilo a zranenia sa hojili samé. Zaujímavosťou je to , že nikto z posádky ani raz nespomenul , že je hladný , asi má mesiac zvláštnu moc, keďže mutant nepotreboval jesť 5 rokov a žije veselo ďalej. Pokiaľ si odmyslíme, pár detailov, ktoré nedávajú, ale že žiaden zmysel tak celé to zabije posledná scéna 8 časti, treba si to pozrieť. Za mňa slušne sci-fi 6/10

Drž se blízko (2021) (seriál)

Trošku natiahnutá detektívka s jemnou zápletkou, ktorá môže aj nemusí diváka vtiahnuť na to aby to dopozeral, lebo mňa v niektorých častiach neskutočne nudil. Bývalá dancerka v klube, začne nový život, ale niečo sa po 17 rokoch vrátilo späť. Hudba slušná, kamera nadpriemerná ako aj vizuálne spracovanie. Najlepšia je tancujúca dvojica " killerov " , ktorí nevedia dobehnúť práve sfetovaného starca, toto Vás buď pobaví, alebo ako mňa začne nútiť rozmýšľať, " na čo to vlastne pozerám, čo to malo byť ? ". Netušil som, čo si to vlastne púšťam, takže žiadne očakávania neboli, Za mna 6/10 pozerateľné

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Pri jednotke som bol dosť kritický, no pri dvojke budem ešte viac, to čo bolo akože. To vážne na takúto úrovne klesol Venom aj keď nejak extra vysoko sa nedostal. Príbeh dvoch bláznov, ktorým bolo znemožnené byť spolu. Do toho celého vtiahnutý Hardy , ktorý zapríčinil vznik nového silnejšieho Venoma mutanta, pohadanie sa s Venomom, rozlúčenie a opätovné spojenie. Vizuálne to bolo spracované lepšie než jednotka , ale miestami som sa strácal v neprehľadnosti v súbojoch. Nie , žeby som mal pomalé reflexy. No pokiaľ mieni Marvel pokračovať v takýchto filmoch tak to bude veľká škoda. Za mňa 4/10 veľké sklamanie

Venom (2018)

Marvelovky mám rád a pozriem si každú jednu avšak, táto mi pripomenula 3 časť spidermana. Niečo čo potrebuje telo hostiteľa, dokáže ho zmeniť a dokonca zlepšiť jeho vlastnosti, alebo zápory. Tak toto sme tu už mali, akurát dnes tu máme s toho celovečerný film.  Nápad okopčený z inej marvelovky akurát roztiahnutý, doplnený o úbohý dej. Jediné čo je dobré sú vizuálne efekty a hudba, samozrejme Hardy. Ostatok hodnotím ako podpriemerné, nakoľko u Marvel som zvyknutý na lepšie spracovanie, dej aj akciu. Pozerateľné za mna 6/10

Paroží (2021)

To , že je to postavené na jednom malom 12 ročnom chlapcovi, ktorý sa stará o svojho zdegenerovaného tatka zombíka, ktorému nosí surové mäso, to, že sa stará o svojho brata, ktorý je spolu s otcom zavretý v tmavej kutici uverí len málokto. Pre mňa neuveriteľné až "bláhové" . Skúste sa zamyslieť čo ten chlapec je, kde sa umýva, kto mu perie veci, ako vlastne funguje, na to ako sa film vážne tvári , neskutočne nedomyslené. Atmosfére veľmi slabá, snaží sa stavať na pocitoch, ktoré majú ľudia k svojím deťom, ako by reagovali a čo by spravili, či by tie Vaše deti dokazali to, čo ten 12 ročný chalan, na mňa to žiaľ neučinkovalo. Atmosféru nezachráni ani učiteľka so svojím podozrením a bratom policajtom, ktorý pôsobí neskutočne pripečene. Prvá dobrá scéna až 51 minúte, keď sa svetielkujúci takto ukáže v plnej paráde. Za mna 4/10 za pozretie stojí.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Výborný seriál, ktorý mi pripomína Krajné Medze , alebo Akty X. Napätie, bláznovstvo, možné aj nemožné, je to iba na Vás či uveríte, veľa vecí sa v dnešnej dobe javí ako pravda. Seriál Vás núti rozmýšľať nad tým čo by bolo, alebo mohlo byť, predstavuje paralelné svety a rôzne možnosti. Tajné technológie, spoločenstvá, sila veľkých korporácií, ktoré rozhodujú o bití a nebití. Za mňa super 9/10 vrelo odporúčam

Dinosaur Hotel (2021)

Siena, matka dvoch detí dostane ponuku , zúčastniť sa game show kde môže vyhrať 100 tisíc libier. Všetko vyzerá úplne neuveriteľne, Siena je nadšená a nájde podporu aj u svojích detí, ktoré sa samozrejme tešia , že ich mama sa zúčastní súťaže o tak veľký balík peňazí. Nakoľko sa jej na poslednú chvíľu nepodarí zohnať pestúnku, deti berie so sebou. Spoločné dorazia do hotela a ubytujú sa. V priebehu dňa je oboznámená s pravidlami, dostať sa z podzemia a prežiť noc, znie to ľahko, ale skutočnosť je iná. Ktorá s piatich súťažiacich uchmatne pre seba výhru, víťaz môže byť len jeden. V poslednej dobe mám šťastie na filmy s piatimi ženami, tieto narozdiel od Ouija Shark sú krajšie, ale to je asi tak všetko. Dej by bol fajn, keby bol aspoň trošku uveriteľný. Napätie je totálne smiešne a výkony herečiek na zaplakanie. Miestami pri spomalenej kamere , hlavne v prírode je to ok, dokonca aj hudba zapadá, ale takých situácii je strašné málo, jediná vec čo je vcelku dobre zvládnutá je lietajúci robot. Za mňa veľmi slabučké 2/10

Ouija Shark (2020) odpad!

Skupinka piatich kamošiek skúsi niečo nezvyčajné, jedna z nich na párty prinesie ouiji tabuľku na vyvolanie ducha. Čo sa im však podarí, privolať ducha žraloka, ktorý ich bude naháňať. Zábava naberá na obrátkach a ich život je v ohrození. Asi takto by sa dal opísať film Ouija Shark. Znie to vcelku zaujímavo, opak je pravdou. Hneď od začiatku skočí na vás partia nie moc sympatických herečiek. Kamera, zvuk je na úrovni študentského projektu, konverzácia je trápna , Syfy žraločie filmy sú proti tomuto filmový skvost. len tak zo zaujimavosti jedna konverzácia: Ona:Oci, sníval sa mi zvláštny sen, v tom sne bol zralok. On: Ok pozriem sa na to a potom ti dám vedieť. Alebo scéna , dvaja v lese, zbadajú ducha žraloka, rozutekajú sa na dva smery, zralok ide po chlapovi a baba hláška" vďaka bohu že je prvý "  Za mňa katastrofa a odpad prvej triedy 0/10

Atomic Shark (2016)

Syfy opäť raz natočili niečo nad čím sa dobre zasmejete. Atomic Shark prináša , napätie, akciu, krásne baby a super dej , samozrejme srandujem, okrem tých pekných báb je to klasika od Syfy. Rád si pozriem takýto druh filmu na odreagovanie. K deju, máme tu žraloka , ktorý je tentokrát rádioaktívny, všetko v jeho blízkosti zhorí, alebo vybuchne. Samozrejme vždy sa nájde partia  resp. pár ľudí čo mu to nakoniec spočítajú. Medzitým však žralok pozabíja mnoho ľudí, zničí kopec lodí a spáli množstvo rýb. V celku ok za mňa pozerateľné pokiaľ poznáte tento žáner a samozrejme produkciu syfy. Za mňa 2/10