• Thriller

Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Keď si odmyslím tú nereálnosť niektorých scén, tak 50% tomuto seriálu bohate stačí. Odhalenie tajomstva nič na tom nezmení. Vziať si niekoho , koho vlastne nepoznáš. hlavne keď sa jedná o Američanku v Izraeli, je v dnešnej dobe dosť bežná zálažitosť, nevyhol sa tomu ani hlavný hrdina, jej tragická smrť spustila explóziu následných udalostí, ktoré spočiatku nedávali zmysel. Neskôr to do seba začne zapadať a začína to byť zaujímavejšie. Celkovo mi to pripomenulo TAKEN, len trošku inak, no na konci série to bolo jasné, pokračovanie, ktoré by som tu nepredpokladal, séria 2 proste musí prísť. Tento seriál aspoň podľa mňa spravil z Američanov totálnych tupcov a z Izraelčanov nadľudí, ktorí si v Amerike robia čo chcú. Za mňa pozerateľné 5/10

Archive 81 (2022) (seriál)

Zlatánina, viacerých žánrov v jednom tentokrát nepomohla. Prvá polovica sa mi veľmi páčila, bola atmosférická, mysteriózna, tajuplná. Čo mi však chýbalo, bolo viacej skúmania pások čo je na nich, žiaľ príbeh tvorila omáčka okolo a to napätie z pások sa úplne stratilo. Neskôr sa to zvrtlo na niečo čo sa dá ťažko pomenovať, scifi, okultizmis, rôzne dimenzie. Pripomenulo mi to seriál Fringe. Keby nebolo také množstvo seriálov, lepších a zaujímavejších , tak tento by mal možno aj lepšie hodnotenia.   Za mňa pozerateľné 5/10 SPOILER: Seriálu možno uškodilo aj to, že hneď od začiatku počítali z pokračovaním, netvrdím, že je to zlé, ale niektoré by mali zostať pri jednej sérii a poriadne využiť potenciál, záver prvej série stratený v inej dymenzii a poďme pátrať kde je. Tak ako sa pátralo celú prvú sériu po jednej osobe, teraz to bude po druhej. Čo prinesie nová druhá séria ma vcelku zaujíma. ---- Update 13.1 2023: Takže Netflix 2 sériu zatrhol, opäť niečo čo zostane navždy otvorené.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Tak páry, vytvorené ide sa hrať, niektorí v šoku iní sa potešili. Guličky sme hrali aj my keď sme boli malí, takže ma to vcelku potešilo. Na druhej strane sa až neskutočne emočne snažili pretlačiť smútok hráčov na diváka, určite to na veľa ľudí zabralo , hlavne naivné chovanie Pakistanca, či krajšia a sympatickejšia Kórejčanka, starý dedko a jeho nádor. Čo mne však vadilo, bolo, že niektoré prehraté zápasy boli otočené v prospech hlavných hrdinov, čo bolo na škodu. Za mňa 7/10

Hra na oliheň (2021) (seriál)

V dnešnej dobe je na vzostupe násilie, celkovo. Tento seriál to len potvrdzuje. Skupinka niekoľko 100 skrachovancov, ktorú, už v reálnom živote nič iné nečaká, len cela, alebo smrť od úžerníka, súhlasí, že sa zúčastní na hre o život za lákavú odmenu. Je tu veľmi ťažké si nájsť postavu, ku ktorej by ste mali akú, takú náklonnosť a držali je palce. Väčšina hercov je neskutočne nesympatická. V podstate tento seriál nepriniesol vôbec nič nové a prevratné, veľa scén by sa dalo omnoho lepšie vyšpičkovať. Aj keď sa vás snaží vtiahnuť do deja príbehom osoby, prehrávaním jeho života a prečo to spravil je to hrozne málo a tu to na mňa nefunguje. Tak ako nefunguje práva povaha istých súťažiacich, neviem koho by to aj prekvapilo, keďže vieme, aká skupina ľudí tu je. Podľa mňa veľmi nadhodnotené hodnotenie, doslova skupinové, kuknem aké to má a prispôsobím sa. Za mňa 6/10 dúfam, že 2 séria bude lepšia a prepracovaniejšia. Jedno čo sa seriálu nedá vytknúť, je ta uchylná hudba v pozadí. Na záver len dodať, tie ružové vlasy ma dostali WTF ????

Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Vie mi niekto vysvetliť, čo je na tom podľa niektorých, na 100% hodnotenie ? Úplne šialený a priemerný seriál o vraždení zúfalcov, zadlžených až po uši, ktorí si vyberú vražednú hru aby zachránili svoj spackaný reálny život. Už dávnejšie som videl tiež obdobný film, kde daný muž plnil priania, ktoré dostával cez telefón a za tie dostával na účet peniaze, no ten film bol o niekoľko tried vyššie.

Resident Evil: Infinite Darkness (2021) (seriál)

Tešil som sa veľmi, RE je moja srdcovka, nemôžem napísať, že to bolo zlé, no tá Americká politika a robenie sa opäť najlepším na svete, mega spravodliví, úžasný, tak ako aj záver, opäť tuctový, nedotiahnutý, tomu nepridali a v podstate tým pádom ani nič nové nepriniesli , s Claire spravili v tejto sérii totálnu trapku o Lionovi pomlčím. Jedno pozitívum to však ma, bolo to krátke a má to našťastie len 4 časti. Do budúcnosti verím a dúfam, že sa vrátia ku koreňom Raccon City a budú to rozvíjať, alebo pridajú nejaký príbeh. Tieto následné vymysli a pokračovania stoja za starú belu.  Za mňa pozerateľné, niektoré scény boli fakt dobre spravené, no väčšinu tvorilo bla bla. Toto pri sérii RE nemôžem prepáčiť. 4/10

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Rozbeh trval celý seriál, asi takto by sa dal opísať dej.  Ostrovné mestečko a jeho obyvatelia prepadnú viere, po príchode nového kňaza, ktorý na oko spraví zázrak, dievča ktoré je ochrnuté zrazu chodí, kríže, ktoré boleli zrazu nebolia. Pokiaľ Ste silno veriaci je to priam pre Vás. Citáty z biblie , sú tu neustále tak ako aj dej, ten sa točí neustále okolo viery. Pokiaľ by sa jednalo o film v dĺžke 90 minút ok, ale serial 7 časti, každá viac než hodinu , je neskutočne veľa. Je tu kopec omáčok, málo akcie, blbé komenty , nedomyslené scény, nevyjasnene veci, na záver totálna sprostosť, wtf ???? Po tom čo som videl Záhadné sídlo Bly od Flanagana tak toto mi príde akoby mu došla šťava, doslova odvar oproti Bly.  Po dlhej dobe ľutujem , že som to dopozeral, ale stále som veril , že to bude lepšie, žiaľ nič sa nekonalo. 7 hodín zabitého času za to fakt nestojí. Za mna veľká slabota a veľké sklamanie. 5/10

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Super, tak toto som nečakal. Netušil som o čom seriál je, ale hneď ako som zistil, že každá časť je o niečom inom , hneď ma to este viacej dostalo. Pripomenulo mi to jeden super kanadský seriál Krajné Medze. Za mňa jednoznačne odporúčam, každý príbeh je temný a vie zaujať, super 9/10

Spartakus (2010) (seriál)

Za mňa super, aj keď má tento seriál, nejaký ten rôčik, ja som sa k nemu dostal len nadávno. Celkovo som neočakával, žiadne prekvapenie, ale o to som viac potešený spracovaním, nápadom celkovým dojmom. Už si ani nepamätám , kedy som naposledy tak seriál hltal. Tuším to boli LOST, vždy keď časť končila, dali niečo, čo ťa opätovne vtiahlo do deja. Tu som sa vôbec nenudil, akcia tu teda nechýbala, a pobavili ma aj predstavy Spartaka na únik, rôzne varianty a spôsoby plánovania. Čo bolo super spravené, bolo to pokrytectvo a manipulácia, klamstvo a zrada. Za mňa super 8/10

Zaklínač - Rodina (2021) (epizoda)

Super, záverečná časť výborná.  Takto si to nejak predstavujem. Nepochopím tých čo vyplakávajú, že to nieje podľa hry, podľa knižnej predlohy a neviem čo ešte. Prečo by tom nemalo byť niečo nové, niečo iné. Treba si to užívať a nie stále porovnávať. Vždy sa niečo pridáva a upravuje. Čítal som knihu, hru prešiel, ale toto sa mi tiež veľmi páči, prečo ? Lebo sa viem odosobniť od tých hlúpostí, čo tu niektorí dokážu vypotiť. Za mňa 9/10 super PS: nerád porovnávam, ale na IMDb ma zaklínač posledná časť 87% tu ledva 67%.