• Thriller

Titanic 666 (2022)

Po 100 rokoch od katastrofy, ktorý postihol Titanic, je prichystaná vyraziť na tú istú plavbu aj loď Titanic 3. Všetko je grandiózne, novinári, televízie, bohatí cestovatelia. To však nikto z nich netuší, čo bude nasledovať. Na loď sa dostane aj vnučka kapitána lode Titanic z pred 100 rokov, tá však nemá v pláne oslavovať, ale vyvolať duchov z potopenej lode, za pomoci starého artefaktu z pôvodného Titanicu.  Toto môže vymyslieť len produkcia Asylum. Tak hrozných a nesympatických hercov, tak primitívne až dementné komentáre, tak neprirodzené efekty a katastrofálna hudba , dáva filmu " čaro Asylum " ,  keď som zbadal na začiatku túto produkčnú firmu, hneď sa mi uľavilo a vedel som, že o zábavu je postarané. Za mňa totálna chobotina , ale hviezdičku tomu dám. 2/10

Moonfall (2022)

Zemi hrozí zrážka s mesiacom, toto všetko sa má stať behom pár mesiacov, týždňov. Čo však v takej krátke dobe vymyslieť. Samozrejme ako vždy a jediné riešenie sú atómové zbrane na jednej strane, na druhej nejaký šialený hrdina, alebo partia, ktorá je iného názoru. Mám rád katastrofické filmy a v niektorých prípadoch  ako Deň Potom  sa v celku vydaria. Tu bol rozbeh dobrý, potom asi hodina omáčok a nakoniec niečo čo aj scifi fajnšmekra prekvapí. SPOILER : mesiac ako posledná bašta starovekej civilizácie, ktorá stvorila svet. Vlastne život na zemi ako taký, by vôbec nevznikol, keby naši stvoritelia neviedli boj o prežitie a ten nakoniec prehrali, pokiaľ však chceli zachovať ľudský rod, museli nájsť planétu vhodnú pre život. Žiaľ vysvetlenie , kto stvoril tú entitu, čo ich vraždila a prečo sa nedozviete. Jedno je však isté, stvorili mesiac , stvorili život na zemi a nakoniec svoju základňu skryli pod hviezdny prach. Žiaľ ako to v takýchto filmoch chodí entita mesiac našla a rozhodla sa zabiť dve muchy jednou ranou. Zničiť život na zemi a zároveň základňu na mesiaci. Koniec SPOILERU . Celý film mohol kľudne trvať cca 100 minút a nič by sa nestalo. To by však museli vynechať srdcervúce scény syna a otca, obetovania sa pre dcéru, alebo pre osud planéty zároveň do toho pridať neskutočne množstvo kecov. Tak či onak, mne sa to páčilo. Pokiaľ to budete brať z rezervou, tak ako ten raketoplán tak to bude zábava. Za mňa 5.5/10.

Bull Shark (2022)

Malé Texaské mestečko začína mať problém, v turistických vodách jazera sa objavil žralok a hltá jednu obeť za druhou. Nikto a hlavne Spencer Timms alkoholik, ktorého, žena chce opustiť, nechce, aby sa informácia dostala von medzi novinárov, ale hlavne medzi turistov. Na vlastnú päsť sa pustí do pátrania, či je možné aby žralok prežil v sladkej vode. Do celého sa angažuje miestny milionár  Mayor Groves, ktorý to chce ututlať za každú cenu , proste, "business is business". Celé je to veľmi plytké už od začiatku. Najlepšia komunikácia medzi Holtom a Timmsom " pozri sa čo som našiel, je to žralok a je mŕtvy" si normálny okamžite ho niekde daj nepotrebujem ľudí vystrašiť " NESKÔR " kde si dal toho žraloka " , " vypustil som ho do vody " čooo,  on nemôže vraždiť bol sedem hodín mŕtvy "  a takáto komunikácia je v celom filme. Film je veľká konkurenia pre Syfy, alebo Asylum. Z celého filmu najreálmejšie pôsobilo to domáce video o žralokoch. Mám rád animal filmy ale toto fakt nestojí za pozretie. Za mna 1/10

See for Me (2021)

Milionárka si na kŕmenie mačky a stráženie svojho obrovského domu najmä slepé dievča Sophie. No hneď prvú noc zažije veľké prekvapenie, do domu vniknú dvaja zlodeji. Ďalej je to len fraška , ktorá nestojí za pozretie. Slepé dievča strieľa, bojuje, za pomoci telefónu a kamošky, je lepšia než Wonder Woman.  Celkovo, hudba , scenár, výkony hercov ma veľmi biednej úrovni. Film pôsobil dojmom, že niekto ho chcel natočiť silou mocou ako keď Netflix plnil limity , len aby niečo bolo natočené. Za mňa 1/10

Jetski (2022)

Opäť jeden zo žraločích filmov, podľa mňa v celkom slušnom prevedení , niečo ako Útes smrti (2010)  . Patrička piatich kamošov, dovolenka, alkohol a neskôr z blbých nápadov , hrozné následky. Je jasné, že pozeranie hodinu a pol na partičku ktorá len vrieska, veľa ľudí odradí, no niektoré scény sú dobré, ale čo je hlavné žralok pôsobí prirodzene, nie ako tie od Syfy, alebo Asylum. Čo sa týka scenára tak tu asi veľa nevymyslíš, ten je plytký, málo akčný , niekedy nudný, Veľa vecí, žiaľ nelogickych, keď boli blízko brehu kľudne mohol jeden doplávať po pomoc, opálenie tiel od slnka, slabé, žralok ktorý má tri kúsky mäsa nad sebou, ale ako v každom takomto filme, vyberie sa zožrať záchrancu. Za mňa dobrý animal film, ktorý ničím neurazí. 5/10

Sebevražedný oddíl (2016)

Síce sa jedná o piaty film v poradí DC série, nejak mi do toho nezapadá táto banda bláznov. Narozdiel od supernama, alebo WW tu to vyzeralo na klasický komiksový príbeh zla z väčším zlom. Kde sú vrahovia a blázni požiadaní o záchranu sveta, lebo lepších nie je. Dajme tomu , že to tak môže byť, zoberme , že to je komiks pridajme šialenosť a zvrhlosť, trošku mágie a záchrany sveta a máme v celku slušný film. Za mňa pozerateľné a slušne spracované. Harlequin sexi   Margot Robbie asi najviac a najlepšie reprezentuje tento film. Za mňa 6/10

Wonder Woman 1984 (2020)

Tak ako sa mi WW páčila a mala čo ponúknuť tu som mal pocit, že film nebol v rukách Patty Jenkins , ale Snydera, alebo film fandu WW. To ako nemyslia vážne, takto to zhovadit. Film bez cielu, nejakého vyvrcholenia, deju a podstaty. Zlátanina toho čo ťa napadlo a šup s tým na papier. Je smutné pozerať ako dokáže niekto ničiť sériu DC , tá pri dobrom spracovaní, môže slušne konkurovať Marvelu, žiaľ, pokiaľ budú pokračovať v takomto trende z DC sa stane odpad. Za mňa 2/10

Wonder Woman (2017)

WW ma zaujala, z DC série ako prvý v poradí, kde to všetko začína. Dobré spracovanie a dokonca malo to dej. Prvá svetová vojna, láska a dráma, skombinované a predateľné, uveriteľné. Hlavná hrdinka Gal Gadot  sympatická a sexi čo WW určite pomohlo. Za mňa 6/10

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Filmy DC majú svoje čaro, ale s Marvel sa nedajú kvalitatívne porovnať až na niektoré výnimky. Snyder pokračuje v jalovom poňatí Supermana kde tentokrát zakomponoval aj Batmana. Fakt je ten, že tu musíte byť zarytý fanúšik DC, aby ste vstrebali to čo vám je ponúknuté. Žiaľ u mňa je dobrý film ten keď nemusíte riešiť DC sériu ako takú, hľadať ktorá časť je pred a po. Správne poradie. Ale si film pustite , pozriete a skonštatuje, waaw to bolo super. Za mňa jednoznačne slabšie ako Muž z ocele. 2/10

Muž z oceli (2013)

To čo sa podarilo urobiť zo Supermana režisérovi Zackovi Snyderovi  sa len tak nevidí. Snaha urobiť niečo výnimočné mu vôbec nevyšla.  Prelínanie životnej línie, kde bol samotný Superman považovaný za losera, kde nechá zahynúť svojho otca v tornáde, on aj matka sa na to v pohode pozerajú, pritom už zachránil autobus plný detí, vrtuľník pred pádom časti ropnej plošiny, kde odhalil svoju nedpozemskosť, kde jeho matka po útoku na seba a hroznom páde nemá žiaden škrabanec, kde sa muž v obleku supermana objaví pri vystúpení z lode, bez toho aby to malo zmysel, či podklad v deji, kde hologram vystupuje ako reálna bytosť, ktorá myslí a takto by sa dalo pokračovať. Prosto a jednoducho aj keď sa jedná o komiksovú postavu aj tá musí mať nejaké pravidlá. Kopec dialógov bolo neskutočne trápnych. Hudobne ma sklamalo to, že aj keď sa jednalo o reštart série, mohli použiť hudbu zo Supermana s Cristoperom Reevom určite by to bolo aspoň za mňa veľké plus. Záver prehnaný, padajúce budovy ako v Kong VS Gozzila, Mimozemská loď , ktorá sa vznáša na NY ako v Dni nezávislosti  miestami ako Vojna svetov . Za mňa slabota, 4/10