• Thriller

Dracula: The Original Living Vampire (2022) odpad!

Produkcia Asylum, vie niekedy prekvapit, ale toto som necakal. Bram Stoker sa musi v hrobe obracat. Detektivka Amelia Van Helsing patra po seriovom vrahovi zien, vsetky obete maju jedno spolocne, ich vlasy su rysave, maju dve dierky vedla seba na krku a nemaju skoro ziadnu krv. Dajme tomu, ze to beriem a necham dej plynut. Drakulu som cital snad 5x, film Drakula  som videl 10x , ale toto si uz v ziadnom pripade nepustim.  Jonathan Harker - Ryan Woodcock je v tomto filme, vedec - chemik, Van Helsing sa stal zenou lezbickou, zijucou s Ninou. Renfield je policajny kapitan, ale stale prisluhovac, proste neskutocny chaos. Moderne ponatie tak dobreho hororoveho romanu je na zaplakanie. Pokial by to bolo dobre nemam problem s tym, ze hlavne hrdinky su lezbicky a Jonathan Harker je iba do poctu, ale celkove spracovanie bolo lacne, neuveritelne, kostrbate, nedotiahnute. Neviem na com ficala produkcia, ale pocas celeho filmu hrala podmazovo stale hudba, co neskutocne rusilo, hoc tomuto filmu to je maximalne jedno. Prekvapenie sa nekonalo za mna odpad 0/10

The I-Land (2019) (seriál)

Zobudíš sa na ostrove, bolí Ťa hlava a nevieš kto si a čo tam vlastne robíš, začiatok úplne aspoň podľa mňa famózny a očakávania veľké. To čo sa deje a bude nasledovať v ďalších desiatkach minút je pád na dno. Nie až pod dno, ale to stačí na to aby moje prehnané očakávanie skončilo. Zo začiatku máte očakávania, že postupne sa otvorí cesta na to prečo sú tam a čo tam vlastne hľadajú, no neviem či im došla fantázia, alebo sa na to totálne vyflákli, ale niečo obdobné som zažil pri seriály Lost , tam prvé 4 série úplne, že super, no potom , čo tam zakomponovali pochovalo celý seriál. Presne ako tu , to čo nám ponúkli na konci je snáď zlý sen a nie vysvetlenie. Celé som to dopozeral , ale veľa krát som mal chuť ukončiť to trápenie. Určite jeden z tých horších počinov Netflixu za posledné obdobie. Za mňa 3/10

Shut In (2022)

Mladá Jessica je milujúcou matkou dvoch detí, prediera sa životom ako sa dá, ale nič jej nevychádza. Aby toho nebolo malo, v dome sa znenazdania objaví jej bývali partner, otec jej dvoch deti a drogovo závislí Rob Po krátkom rozhovore, chytí nervy a Jess zamkne do komory. To mu vsak nestačí dvere dokonca zabarikáduje a dom opustí. Jej deti zostávajú úplne samé a odkázané samé  na seba. Zaujímavé spracovanie a slušný herecky výkon a Rainey Qualley , ktorá sa to cele ťahala. Samozrejme, kto ma deti si vie živo predstaviť, čo a ako by asi spravil a ako by sa zachoval, v niektorých prípadoch boli dosť nelogické kroky. Každá normálna bednička s náradím má kladivo, toto hlavná hrdinka nechcela, sekera sa určite niekde povaľovala opäť nič. Lepší je vrchnák od plechovky, alebo skrutkovač. Chýbajú jej peniaze, ale knihu plnú 100 dolárových bankoviek zahodí, dalo by sa pokračovať. Scenárista si mohol dať viacej záležať na tom čo tam zapracuje, lebo z dobrého filmu spraví razom slabý priemer. Ináč, nechápem zaradenie filmu medzi horor, toto je čistý thriller s dramatickými prvkami. Za mňa 5/10 pozeratelne

Flee the Light (2021)

Študentka psychológie Andra sa pokúša vyliečiť psychické problémy svojej mladšej sestry Delfi. Tá trpí neskonalou predstavou, že ju neustále niekto prenasleduje. Jej predstavy začínajú byt reálnejšie a desivejšie. Predstava samotná je dobra, ako aj to čo nám chceli ponúknuť, žiaľ nestalo sa tak a ja som pozeral na prázdny duchársky film, kde sa prastaré zlo snaží kradnúť duše. Okrem záveru, film neponúkol, žiadne napätie a rozuzlenie Vás vôbec neprekvapí. Hudba bola strašná a miestami mi dokonca prekážala, v niektorých scénach dokonca ticho by malo lepší efekt. Čo bolo na dobrej urovni boli zábery na krajinku a les. Na začiatku to celkom dobre začína, les, tma, dobra kamera, no potom to ide veľmi rychlo dole vodou. Za mňa veľká nuda a strata času 1/10

Exorcist Vengeance (2022)

Čo sa stane, keď Vaša rodina je terorizovaná demonickým zlom a potrebujete sa ho zbaviť, zavoláte si na pomoc kňaza, ktorý Vám pomôže. Zbalí si do svojho kufríku, bibliu, knihu o exorcizme a jeden revolver, čo keby náhodou a dobrodružstvo môže začať. Neskutočne nudne, neuveriteľné a miestami až smiešne. Scéna s policajtkou hneď na začiatku ( 7 minúta ) pôsobila ako z lacného porno filmu, košeľu rozopnutú az na pupok a tvárenie sa stalo zato. Tak ako dana policajtka aj všetci vo filme pôsobili smiešne, neuveriteľné az amatérsky. Čo ma však prekvapilo bola kamera, miestami tam boli slušne zábery. Celkovo film pôsobil lacne a neuveriteľne a to čo mal v divákoch vyvolať, sa nepodarilo, strach a hrôza sa v tomto prípade zmenili na úsmev a nudu. Za mňa veľmi slabučké, 1/10

The Coven (2022)

Mladá Grace sa už 10 rokov zbytočne pokúša vypátrať niečo o svojích rodičoch, až jedného dňa po krátkom telefonáte od Franka, sa jej pátranie môže posunúť dopredu, musí však prísť do jeho domu na odľahlom mieste, niekde v zapadákove, to čo sa vsak dozvie, jej zmení život. Ďalej by to už bol spoiler. Pokiaľ  chcel niekto využiť potenciál kultu zrodenia, tak mal dobrú šancu ako niečo zaujímavé ponúknuť. Tu tomu žiaľ tak nebolo, to čo som videl, sa dá zhrnúť do jednej vety, alebo jedného slova, "slabota". Niektoré dobré miesta sa striedali s odpadom a vcelku to spravilo neskutočný chaos. Nevysvetliteľné premiestňovanie sa členov kultu , neuveriteľná sila , človek by si myslel, že sú nesmrteľný, potom však zasiahne Grace s hasákom a jedného bez problémov dobije. Prelievanie sa spomienok, ktoré nedávajú zmysel, raz za seba, raz za dievčatko, zbytočne prehlučujúca hudba v niektorých momentoch filmu, zbytočne preafektovane scény a neuveriteľne herecke výkony. Režisér Ragsdale oproti filmu Ghost House , spravil velky krok dozadu. Neodporúčam pozerať, za mňa 1/10 za scénu so svetlom medzi nohami

Hunger Games (2012)

Blockbuster sklamal na plnej čiare, 2 a pol hodiny ničoho o ničom, zaujímavé poňatie boja o život v súťaži o prežitie. Toľko omáčok, romantických precitnutí, falošného smútku a nezmyselných spojení len máloktorý film dokáže ponúknuť naraz, tomuto sa to podarilo. Akciu ktorej tu bolo veľmi málo zbytočne budete očakávať minimálne 70 minút, prehnaná stopáž je úplne zbytočná, v tomto prípade hodina by stačila. Zvrátenosť a použitie detí ako obetí na vytrieskanie kapitálu nepomohlo. Za mňa 40% strata času.

Ghoul (2015)

Partia mladých ľudí hľadá senzáciu, tá sa im naskytne na Ukrajine kde sa rozhodnú natočiť dokument o kanibaloch.  Nápad vcelku dobrý, ale to je žiaľ všetko. Footage film , ktorý má paranormálne prvky a snaží sa úplne nezmyselne až prehnane strašiť , celé to pôsobí až detinsky, amatérsky a neuveriteľne. Dopozeral som to, ale takúto sprostosť som už dávno nevidel. Pôvodne som chcel dať dve hviezdičky, ale čím viacej a dlhšie som to pozeral, tým viacej sa to blížilo k odpadu. Za mna 1/10

The Boy (2016)

Zo začiatku vcelku slušná ducharina , sa neskôr premenila na totálnu hlúposť, prečo niektoré filmy vedia tak neskutočne dokaziť. U Angličtinov by som čakal, že tému duchov dokonale vyšpičkujú vzhľadom na ich strašidelné sídla. Anglická rodinka si najme mladú američanku na stráženie syna, tá netuší , že sa nejedná o skutočného chlapca, ale bábku. Veľa vecí by sa tu dalo vylepšiť, dokonca film posunúť iným smerom , žiaľ tvorcovia zvolili jednoduchší a prijateľnejší záver, ktorý všetko akože vysvetľuje, tým vlastne zabili všetko na čom si film budoval atmosféru, stačilo len pokračovať a bolo by to o niečom inom. Za mňa pozerateľné 5/10

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Super, konečne nejaký seriál, ktorý sa na nič nehrá. Neskutočná haluz kde som sa výborne bavil. James má skryté chúťky niekoho zabiť, Alyssa tá zase nemá úctu vôbec k ničomu a nikomu. Spolu vyrazia na trip, každý však pre niečo iné Alysse chce nájsť svojho otca a James ten ju chce zase zabiť. Čo je však veľké prekvapenie je samotná stopáž seriálu cca 22 min jedna časť sa mi zdala až príliš malá, zato však stihli povedať všetko. Hudba výborne zapadala do deju. Angláni zpravili výborný seriál. Za mňa waaw 9/10