• Thriller

Tom a Jerry (2021) odpad!

Ako krpec som túto rozprávku pozeral a dokázal pozerať celý deň , dni. No toto čo vypotili naši súdruhovia z USA tak to už teda hej . Tak zhovadit , to čo títo dvaja Tom  & Jerry predstavujú , je umenie . Navyše do filmu dali hlavnú ženskú postavu pre mňa nesympatickú Chloë Grace Moretz, ktorá sa fakt hodí iba do filmu z Adams Familly.  Pokial by som si chcel pozrieť Toma a Jerryho tak jednoznačne staré časti , ktoré sú skvelé , toto ma tak akurát rozladilo , nakoľko som to pozeral s malým synom a ten na to pozeral ako puk . Umenie ho prinútiť to pozrieť celé , inak klasiku dokáže pozerať hodiny . Za mňa odpad a katastrofa , neodporúčam 1/10 tá jednotka iba za názov a prítomnosť Toma a Jerryho .

Jumanji: Další level (2019)

Len tak zo zvedavosti som si to pustil a na jedno pozretie ok . Vcelku zaujímavé trošku dosť predvídateľné , nič nové toto pokračovanie nedonieslo. Veľmi plytký dej tak ako aj postavy . Celkovo výkon na čele s Rockom katastrofa . Sem tam nejaký ten dobrý efekt , ale žiaľ to na dobrý film je žalostne málo. Hudba čistá katastrofa , originál audio hovor je potichu , efekty  hlučné, čo mne nevadí , ale nemám rád keď musím zvuk pridávať kvôli tomu aby som počul čo hovoria , nevyrovnané . Celkovo o kvalite hudby vypovedá aj použitie pesničky od UB40 Baby i love your way  , ktorá to trošku zachránila Pokiaľ to bude takto pokračovať bude to film len na zarobenie nakoľko nepochopiteľne zarobil okolo 800k $. Určite príde ďalšie pokračovanie.  Za mňa pozerateľné 3/10

Monster Hunter (2020)

Dá sa prežiť niečo , čo sa prežiť nedá ? Skupina vojakov je počas púštnej búrky vtiahnutá do inej dimenzie, iného sveta , sveta plného príšer na každom rohu . Dokáže to niekto z tej skupiny vôbec prežiť . Samozrejme , veď tu máme hrdinku zo série RE nebojácnu Milu tá s nimi zatočí. Nečakal som vôbec nič , viem , že séria Monster Hunter je hra , ktorú som párkrát zapol ešte na PSP , je to cisto o kilovani príšer stále dokola , takže pri filme som netušil o čom vlastne bude . Return to home, hlavný motív , nájsť cestu z ostrova , ktorý cez deň stráži monštrum v piesku a cez noc zase kopa pavúkov . Samozrejme , že sa tu dá porovnávať z akého filmu je toto a tamto, ale v dnešnej dobe to je už v každom jednom takže hľadať na aký film sa podobá tá , či ona scéna je scestné. Skôr by som sa zameral na slušne spracovanie , super hudbu a v celku slušne spracované efekty. Za mňa ok napätie bolo celý film , vôbec som sa nenudil a tá hodinka a pol zbehla vcelku rýchlo . Za mňa 7/10

Trhlina (2019)

Na Slovenské pomery vcelku slušne , príbeh ( predloha ) super , spracovanie. Čítal som knižnú predlohu tá bola o  poznanie lepšia, veľa veci vynechaných a v scenári mi toho veľa chýbalo.  Miestami to pokrivkáva s výkonmi hercov , ktorí ma sem tam nepresvedčia o tom , že tu rolu berú na100% . Jednoznačne má však potešilo to, že sa o niečo ako thriller s prvkami hororu vôbec natočilo a mohlo by to aj ďalej pokračovať. Opäť niečo nové , možno na tento štýl. Za mňa slušne a pozerateľne. 8/10

Mermaid Down (2019)

Dvaja dedkovci sa rozhodnú uloviť morskú pannu , len tak pri poháriku sa dohodnú , že vyrazia na more a jednu si ulovia a potom ju predaju za neskutočné peniaze. Už samotný úvod je stupídny. Keby to bolo aspoň trošku s nadsazkou, ale tu sa všetci tvária ako keby išlo o skvost kinematografie. Žánrovo to okolo hororu ani neprešlo , skôr nepodarené fantasy aj to možno . Neodporúčam strata času za mňa 1/10 za scénu s pekným zadočkom morskej víly keď sa prvýkrát postavila na nohy .

Sky Sharks (2020)

Mám rád filmy o zralokoch , keď si to porovnám s napríklad 6 hlavným žralokom , toxickým žralokom, žralokom duchom, robot žralok , shark tornádo a iné tak tento je nad nimi a do o dosť vysoko. Efekty a spracovanie nepôsobia vôbec lacno , hudba by sa dala vylepšiť , ale miestami bola výborná . Námet , nápad vŕtať sa v nacistickej minulosti a posadnutosti mysteriou , okultizmom je super . Úvod brutálny , fanaticky , drastický super. Nemci ako vždy zapracovali aj trošku erotiky a dokonca sa nám tu vyzliekla do naha aj Eva Habermann, ktorá je preslávená z romantických filmov " alá Rosamunde Pilcher atď. Určite nie je tento film pre každého a podľa mňa ho veľa ľudí ani nedopozera , ale fakt stojí za pozretie Nemci spravili fakt slušný film . Za mňa 8/10

Za stínem noci (2020) (seriál)

U mňa jedno hubka na celý večer. Vôbec som netušil o čo ide keď som si to púšťal, na Netflixe mi to vybehlo v kolonke, pretože Ste pozerali . Tak poďme na to . Ďalšia katastrofa postihne ľudstvo , tentokrát v podobe slnka, ktoré sa zbláznilo a tentokrát z erupcii , ktoré sú viac než prípustné putuje smerom na zem veľké množstvo žiarenia . Toto žiarenie spôsobuje to , že ľudia na zemi zomierajú na niečo čo by sme mohli prirovnať žiareniu v mikrovlnke. ------++++ Inak pristátie na mesiaci , by bolo možné iba zo strojom , ktorý má minimálne 2 metrový vodný obal aby zabránil elektromagnetickému žiareniu, ktoré je hneď za našou ozonovou vrstvou, ktorá je posledná, z vrstiev po stratosfére , ktorá je v strede atd. Prečo to píšem v tomto seriály je niečo čo potvrdzuje štúdiu jedného ruského vedca a ten tvrdil už pred 40 rokmi , že američania nemohli byť na mesiaci z vyššie uvedeného dôvodu . -----+++++ SPOILER: V poslednej časti zistia, že existuje miesto kde sa dá prežiť , keďže žiarenie zabija aj v bunkroch , proste všade. Toto miesto je pod jazerom , takže iba potvrdzuje to , že voda je jediný izolant žiarenia zo slnka . To isté povedal v seriály aj veliteľ základne do ktorej sa nakoniec dostali. KONIEC SPOILERA .... Takže keď sa vrátim k samotnému dejú seriálu, každá časť je o jednom z preživších, časť ukazuje ako žil pred katastrofou , čo robil. Samotná myšlienka nieje zla , potencionál to má a sám som zvedavý, či bude druhá séria . Akurát mi to miestami pripomínalo Kingovych Langonietov , resp . Casozrutov , hlavne keď jedli niečo , čo už nemalo chuť .Určite dám tomu šancu a keď bude možnosť druhú sériu si pozriem , u mňa zatiaľ 5/10 .

K jezeru (2019) (seriál)

Celkovo mám zmiešané pocity. Na začiatku bolo nadšenie , neskôr záujem ako to bude pokračovať , ale ku koncu 1 série si prajem aby už bol koniec. Miestami výborne , miestami veľmi nudné , strašne veľa flashbackov do minulosti , sem tam iné časové línie , niektoré scény sú zbytočne pretiahnute, ukecane, iné akčnejšie trvajú zas veľmi krátko. Samotná myšlienka vraždiaceho vírusu nie je žiadna novinka , záleží však na tom ako to spracujú , čo sa im celkom dobre podarilo . Strašne sa mi však zapáčila pesnička od Apríl Stevens - Teach me Tyger v scénach s Misov úplne super zapadá . Pokiaľ máte radi obnažené hlavné hrdinky tu sa do jednej všetky predvedú . Uvidíme čo nám Netflix prinesie v druhej sérii ak bude . Za mňa 6/10

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Po Psychu ďalší môj obľúbený film od majstra Hitchcocka. Zapliest sa tak nešťastne do niečoho zas nemusí byť až také zložité , tak ako sa to podarilo Carymu Grantovi, darmo vysvetľuje a pokúša sa , čím ďalej ide tým je to horšie. Hitchcockova mánia na blondínky opäť dala možnosť Eve Márii Saint , ktorá s Grantom robia dokonalú dvojicu . Staré obdobie filmu kde ešte nie je žiadna elektronika v dnešnej dobe nepredstaviteľné je úžasná a normálne Vás láka si ju vyskúšať . Dejovo , hudobne aj scenarovo, lahôdka pre fanúšikov thrillerov. Za mňa super 8/10