• Krátkometrážní

Kataude mašin gáru (2008)

Iguchi chtěl natočit záměrně špatný shocker, ale už od počátku chrlí tupou srágoru z absolutně jiné dimenze filmové zábavy než akceptuji. Nechce se mi věřit, že tento nebetyčný shit bude v budoucnu cíleně vyhledávaným sběratelským kouskem trochu "jiných" diváku. Nemám nic proti pětimetrovým krvetryskům (spíše hektolitrům malinové limonády) z údu právě vražděného objektu, ale vadí mi, že ekipa japonských herců scénu za scénou tápala nad tím, co se právě po nich požaduje. O primitivnosti scénaře, který ještě navíc likviduje svým neumnělstvím sám režisér se nemá cenu bavit, ale to neni v tomto žánru rozhodujicí. Jednoznačným průserem jsou děsné digitální triky podrtrhnuté riadně protřepanou kamerou, která film shazuje ještě více (o jakési autenticitě nemůže být řeč). Zkrátka japonská teenka s težkým kulometem je těžce prozevlované explo, které nedoporučím ani omylem. Sáhněte raději po nějaké vkusné sračce od Tromy. 1/10

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Tony Randel se do toho oprel teda paradne. Styklovani pekelne atmosfery pomoci ruznych zanrovych prostredku certifikovanych svym predchudcem funguje, da se rici, bezchybne. Ikdyz na muj vkus se zbytecne v nekterych fazich Hellbounda Rendel urputne drzi ciste surrealistickeho vypraveni, nakonec vydava veledilko, nad nimz uznale tleskam. Je jen dobre, ze se nesnazi nekompromisne protlacit sve inovativni napady tykajici se brutality a okazale akce , ke ktere maji tvurci "dvojek" sklony, ale sympaticky navazuje na Barkeruv zaklad vypraveni (fantaskni podobu pekla a postavu letajiciho serdžna si ale klidne mohl odpustit)... O minimum slabsi nez jednicka, avsak stale elitni horror, jehoz pribeh exponencialne graduje a konzument se ani sekundu nenudi. 9/10

Hellraiser (1987)

slavna lekce mistra fantasy horroru.. tento film je plny sily, emocionalni a fyzicke uhrancivosti o lasce, masochismu, poteseni, bolesti a stejne tak je oslnivou show prekrasnych, i kdyz zdaleka ne dokonalych gore efektu, masek a originalnich idei z (kreatury temnoty Cenobites jsou dodnes nejlepe hlaskujici horrorove postavy), ktere ani po dvaceti letech neztraci svuj lesk a smrnc. Barkeruv charismaticky horror Hellraiser, zalozeny na novele The Hellbound Heart je po trikove strance, zvlaste v sekvencich otevirani skrinky vecneho utrpeni, jednim z nejelegantneji zmaknutych filmu zlatych 80s. extra ordinem !! 10/10

Dentista (1996)

chceme zmenit stomatologii na interaktivni medicinu... po techto slovech a naslednem vlozeni odsavatka do dutiny ustni to prislo... nechutna salva typicky yuznovskych detailu, ve kterych se zde primo vyziva, jeste umocnena neblahym prostredim ordinace... originalni snimek mistra hnusu (s mimoradnou osobnosti v hlavni roli) do nehoz se misty vkrada nejvetsi nepritel filmu - nuda ... 7/10

Porn of the Dead (2006)

Rotten si vybral zajimavy zanr. hardcore porno - horror punk. ... pozor !! pro zatvrzele onany surfujici na strankach typu pornhub, xvideos aj. prichystal rezisel mensi zradu... ale to bych spoileroval :) .. zatim je to na tri, protoze jsem plny ocekavani prave vychazejiciho rottenova releasu: "The Texas Vibrator Massacre" a neni s cim srovnavat... éra pornhorroru zacina.. D'Amato by zaplesal...... 5/10

Tmavě červená (1975)

...........jak porovname tento projekt s horrorovymi detektivkami napriklad L. Fulciho, L. Bavy...... vychazi tato kompozice vice mene na prumer.....podle jinych slavny film, ale ja sem v teto argentove barvičkované našel jen zajimavy hudebni motiv ... 6/10

Deník mrtvých (2007) odpad!

ztrouchnively senior romero, proslusly seriovou vyrobou zombies na vsechny zpusoby (ikdyz je to vlastne vsechno na jedno brdo), po uplnym skonu, direktem z filmoveho krchova vydava doufejme uz posledni titul Diary of the Dead - naprosto zarazejici film, korunovany nespoctem mouder a poselstvi, pro ktere jsou pojmy "klise" nebo "odjeb" velkorysym vyrazem. Uz dlouho jsem nevidel horror, ve kterem nefunguje zhola nic. Herci, atmosfera, pribeh... zkratka nic. Kdyby to tvurce pojal jako spolehlivy nastroj vsemoznych psycho tortur - privazat obet k fotelu a poustet mu tento stupidni horror furt dookola, ucel by to dozajista splnilo..... k dalsim cool kokotum (rozumej horrorovym handcam tvurcum) by se melo pristupovat stejne jako k pachatelum nejhorsi trestne cinnosti, prece jen je to nebezpecne zverstvo na horrorfily, stoupence stare skoly. V intencich vrcholne trapnosti filmu bych radeji volil nazev GLS - georgova posledni sracka..... 0/10 get that fuck outta my face

Potomek vetřelce (1998)

na video scifi horror velmi dobre !!!.. je mi jasne, ze technofilni konzumenti museli mit behem projekce hotove obsese z toho jak film je otresny... garantuju vsem b-moviez harvesterum, ze pres 90 minutovou stopaz se s prijemne odpornym nadechem jednoduse prenesete, yuznuv gore-trademark dela z tohoto lacineho scifi slusnou zabavu. libilo se mi to. 6,5/10 (imdb rating 4,9/10)

Necronomicon (1993)

1. povidka christophera ganse "The Drowned" je atmosfericky spektakl pusobici dost nesourode s absenci napeti a strachu, avsak co jiste stoji za to, jsou vytecne masky 5/10. 2. povidka shusuke kanekoho "The Cold" je se vsi ucte k reziserovi nezajimave skoronic 3/10 a 3. povidka briana yuzny s titulem "Whispers" kontrastuje s dvema predchozimi - husta reznicina s banalnim pribehem, ale k vysokemu hodnoceni se priklanim hlavne za nevycerpatelnou invenci v prehlidkach hnusu. To je nespochybnitelne brianova nejsilnejsi stranka. "nejsladsi vec na svete je kostni dren" 8/10

Ďábelský kruh (1990)

yuznuv prispevek k horrorove serii Ticha noc, vrazedna noc. nejvice me dozralo ze yuzna ignoruje pravidla z predchozich dilu, ktere se mu nehodi do scenare (santa se sekyrou, atmosfera vanoc), ktere vice mene "vrazedne noci" prospivala. Vlastne s celou serii ma toto pokracovani pramalo spolecneho. Ve ctvrtem dilu sledujeme investigativni novinarku snazici se objasnit pripad upalene baby, ktera se behem vysetrovani setkava s hromadou roztomilych bizarnich zviratek a s kvocnami jakehosi podivneho kultu - takze fadni vysetrovaci linie se nekona, protoze brianuv obscenni rukopis je zde jasne zretelny. nejlepsi je jednicka, pak 4, 2 a 3 dil. . .7/10