• Krátkometrážní

Dead Set (2008) (seriál)

"Romerovy" mainstreamové postupy po sto první, akorát zde rozsekané po pilotu do čtyř koláčových výsečí. Mžiky nádherných brutálních scén, při kterých si kterýkoliv degustátor horroru přijde naprosto na své, přelepují šílenou iniciační nudu. Je otázkou do jaké míry se to daří... Vylezu na dach, odprásknu, slezu ze střechy a dookola... Na celek bych se stěží dodíval - totiž koncentrace dnešní zombie produkce, která se na nás valí ze všech koutů planety, se mi dávno přejedla. Nafouknutých 90% splaskne stejně, jako tento momentálně otylý subžánr hyperakčních oživlých mrtvol. 5/10

Tichá noc, krvavá noc (1972)

Pro anglosasskou tvorbu již od Dickensovských dob typickou tajemnost vánoční atmosféry, navazuje podtext písně Tichá noc. Hrozba šíleného chovance ústavu, schopného čehokoliv, přikresluje k nevšední náladě i trochu strachu. A pak zaujatě se zatajeným dechem sledujeme vraždění maniaka, který má pro vše svůj opodstatněný důvod. Hrou se světly a barvami jsou do příběhu zařazeny i děsivé vzpomínky a vysvětlení pohnutek vraha, který si né náhodou vybral opuštěný tajemný dům uprostřed vánoční noci. 7/10

Střet (2007)

gordon je znamy lisak, ale toto je jednoznacny pruser.

Jezero smrti (2008)

"netrefili tepny"...."ten zkurvysyn nemuze byt daleko, je na pul mrtvej"... uff.. Mladistvy hixplotation zanechavajici hluboke stopy na mysli divaka i zazivacim traktu.. a nerealna brutalita?? nerekl bych... roje agresivnich detskych gangu jsou realii kazdeho mesta...predhanejici se v brutalnich hratkach na zviratech, lidech ..uz dnes jsou zname podobne mordy z harlemskych ctvrti... znepokojujici snimek, ktery si budete pamatovat mesice, ma ovsem mensi vadu - vykony hlavnich 2 akteru... tez podobnost s Troma releasem BEWARE! CHILDREN AT PLAY (1989) neni nepovsimnutelna... 8,5/10

Semum (2008)

Semum se líbivě rozjíždí na žánrově čistý horror, ve kterém ale bohužel v jediné scéně (ani náznakem) nejde režisér na doraz a zjevně ani netouží po prolomení nějakého děsivého tabu. Aby celá ta atmosféra zla fungovala, museli by být postavy živočišnější (a neteatrální), příběh více různorodý a digitální čert by měl mít snad jiný účel než horror překloubit v pohádku. Doufejme, že v této pro horror exotické krajině, nabydou začínající reziséři zkušenosti i v jiných škatulkách temné kinematografie, než fear-house či exorcismus. Pákistánským kolegům se to myslím povedlo :) 5/10

Vlčice (1982)

Garantuju nezvyklý 100min prožitek i u méně ostřílených horrorových fanatiků. Nemám slov. 9,5/10

Karanténa (2008)

DRZÝ xerox Recu není lehké objektivně zhodnotit. Jelikož se jedná o 98% kopírku, tak jakákoliv překvapení tudíž odpadají (a propos až na jediné) a divák bez zaujetí zírá na stejný film znovu. Kdo neviděl již zmiňovaný Rec a je omámen handcamerovými hity dneška, nechť Quarantine testne. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že zbytečnější film spolu s americkou verzí Kruhu jsem asi ještě neviděl. 5/10

Sám v temnotě 2 (2008) odpad!

po uplynutí 40minut stopáže jsem se odhodlal k rychloposuvu. Kaju se, ale opravdu nešlo.. , další americký zářez na pažbu idiotských horrorů pro choromyslné !!! Nikomu tuto zoufalost nedoporučuju 0,5/10

Hellraiser: Inferno (2000)

Barker se asi musel hodně podivovat nad touto mutací Hellraisera. Perspektivní režisér Derrickson prostě svůj majstrštyk pojal velmi osobitě a plně rozumím těm tvrohlavým, kteří tento sequel nepřelouskli. Ať tak nebo onak, mne Inferno celých 99 minut horrorově zabavilo a nebýti iritujícího vyústění příběhu (zde elementární myšlenku existence Cenobitů tvůrce zachovat měl), přemýšlel bych o full hausu. 8/10

Učitelka (2007)

Ikdyž podle hodnocení uživatelů to tady zatím nevypadá, tipuju, že se při kritice této manipulativní blbůstky konzumenti rozdělí do dvou táborů (tímto nemyslím skupinu neustále tučně píšících se zavše milující sestrou pane LIVINGDEAD a druhou skupinu normálních userů !)..... Ještě že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí ... prostě slaďák jak má být, no fuj.... S lehkou averzí vůči tomuto typu filmu dávám 3/10 za vynikající dětské herectví a kameru... a to je vsio. Nebo lze bodovat ještě výše nesmysl nemající hlavu ani patu? [imdb rating 5.9]