96 hodin: Odplata (2012)

Naštěstí jsem to čekal, a tak jsem nebyl tolik zhnusený... Chápu, že tady už je těžké něčím překvapit - všichni víme, že je Liam zkušený špion (tak asi bude po někom pátrat, že), že je to zručný fighter (tak asi zkosí pár záporáků, že) a že má krásnou (bývalou) manželku a dceru, které obě miluje (tak asi půjde o ně), ale tohle se fakt nepovedlo. Liam má sice ještě pořád charisma, ale Maggie Grace je tu tak špatná, že to Liam prostě neutáhne. Přiznávám, že ji "zrovna moc nemusím", a tady navíc hraje o deset let mladší holku... A co mi vadilo úplně nejvíc? Střihačovi nafackovat!!! Jestli byl důvodem Liamův věk a střih měl pomoci dodat jeho úderům chybějící efekt, nebo měl celý film působit "akčněji", nevím. Filmu to však opravdu škodí - veškerá akce je zmatená a nepřehledná. Škoda... (Hodně) slabé tři hvězdy...

Maturita duchů (2012)

Možná je to těma práškamama, co beru proti bolesti, ale vydržel jsem se dívat až do konce;-) Ale pěkně popořadě: Nejdřív jsem se začal dívat jen proto, abych se utvrdil, že tenhle film bude jen obyčejná úsměvná trapárna pro náctileté, jen ne z americké, ale ze španělské produkce. K mému překvapení však začátek předčil má očekávání a já se příjemně bavil. škoda že mi to nevydrželo až do konce, kde úsměvnosti ubývalo na úkor trapnosti. Ale tak hrozné, abych to vypnul, to určitě nebylo;-)

Papíry (2012)

Nápaditý a hravý animáček s pořádnou dávkou romantiky. Kdyby se konec nezvrhnul ve sci-fi (a tím teď nemyslím, že bych nechtěl, aby to dobře dopadlo), dal bych i tu pátou hvězdu.

Madagaskar 3 (2012)

Více povrchní než předchozí díly, více infantilní než předchozí díly, ale když víte, co čekat, a jste na to připraveni, zábava se dostaví ;-)

Domino (2005)

Na tento film jsem natrefil úplnou náhodou při surfování na stránkách ČSFD. ....a jeden večer po pár sklenkách darovaného sektu na něj přišla řada. Zprvu mě uchvátil opravdu ostrý střih ( fakt vostrej :-)) a pak jsem se začal trochu ztrácet v ději ( že by to " šáňo "?;-)). Když jsem se v ději trochu zorientoval, začal mě ten střih trochu obtěžovat, ale ke konci jsem děj pochopil úplně (snad to byl záměr tvůrců a ne střízlivění;-)) a vybroušenost střihu jsem zase přímo vyžadoval. Hudební doprovod skvěle dotvářel atmosféru a já se příjemně bavil. Občas mívám problém uvěřit ženám role tvrďaček, u Keiry jsem ho neměl. I ostatní herci byli skvělí a Dylan se Stevem z BH 90210 (spoiler: "ten seriál jsem miloval!") byli jen třešničkou na dortu.

G. I. Joe (2009)

Hovadina, ale zábavná;-)

Dredd (2012)

Milé překvapení!!! Starého Dredda jsem viděl už dávno a nijak zvlášť mě nezaujal. Od nového Dredda jsem tedy taky nečekal nic úžasného - jen film, u kterého sice vydržím až do jeho konce, ale rozhodně mě nenadchne... Opak byl pravdou! Zajímavý vizuál jednoduchého děje doplněný skvělým prostorovým zvukem si získal mou pozornost. Děj podobný filmu Zátah, místo efektních fightů tu byl o něco méně efektní slo-mo... Škoda, že mé nadšení nevydrželo do konce. Urbanův škleb pod maskou mi trochu vadil, Olivii Thirlby jsem vůbec nevěřil těch pár fightíků, co tam měla (naštěstí jich bylo jen pár), ale hlavní záporačka to trochu vyžehlila (dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomil, že ji znám z Her o trůny;-)). Také jsem očekával nějaký "kulervoucí" závěr, kterého se mi nedostalo. I tak jsem si ale na této šťavnaté jednohubce pochutnal.

Já, padouch (2010)

Roztomilá krávovinka pro pobavení. Čtvrtá hvězdička za bonusový materiál - krátké filmečky s malými mužíčky (v českém dabingu nazývanými mimoňové;-))

Panství Downton (2010) (seriál)

Nikdy bych nevěřil, že budu se zaujetím sledovat něco takového. Ale když jsou ty Vánoce;-) Britsky propracovaný děj z míst, která bych dříve nevpustil do svého okruhu zájmu, a charaktery, které dokážou udržet mou pozornost tak dlouho... Škoda, že ve druhé sérii mi připadá, že některé časové souvislosti a skutečnosti jsou uměle natahovány a kráceny, přesto se však chystám na sérii třetí a těším se na ni;-)

Precious (2009)

Možná jsem teď o Vánocích trochu náchylnĕjší k tomu, abych se dojmul, ale tohle na mě opravdu zapůsobilo. Místy až surový realismus s art-nádechem ve správném poměru. Těžkotonážní hrdinka byla skvěle zahraná, o její filmové matce ani nemluvím. Přemýšlím, jestli Mariah Carey museli kvůli roli složitě maskovat, nebo už takhle vypadá normálně;-)