Gravitace (2013)

Film, který stojí za to zhlédnout ve 3-D! Jen tak na vás plně zapůsobí ta prázdnota vesmíru, pohyb ve stavu bez tíže a nedokonalost kosmických lodí. Úžasná kamera a skvěle technicky zvládnutý vizuál podporovaný soundtrackem, který často hraje líp než Sandra B. George Clooney je zde nezapomenutelný a musím přiznat, že i Sandra zde ukázala, že hrát umí.

Tísňová linka (2013)

Jistěže tento film nelze srovnávat s filmy jako Sedm, ty jsou o několik úrovní výše. Ale ve svém žánru, tj. solidní béčko, se rozhodně neztratí. Potěšila přítomnost Hale Berry, která ještě nepatří do starého železa. K závěru bych také mohl mít své výhrady, ale vzhledem k žánru jen podotknu: "proč ne?!"

Světová válka Z (2013)

Už se mi začali hnusit všichni ti upíři, kterých je teď všude plno a bojím se, že zombíci se k nim brzy přidají. Proto jsem se nechal dlouho přemlouvat, abych se přidal ke sledování tohoto filmu. Nakonec však musím přiznat, že tak velká hrůza to nebyla. Snad hlavně kvůli "Breďákovi" jsem (často i se zájmem) dokoukal až do konce. Hromady útočících digitálních nemrtvých těl jsem překonal s pobaveným úsměvem a fandil Breďákovi po celou dobu;-)

Pot a krev (2013)

Na jednu stranu komorní (myšleno v Bayových měřítkách;-)) , na druhou trochu překombinovaná komedie, často až šílená a trapná. Vše sice omlouvá alibistickým "na motivy skutečné události", ale důvěryhodnost filmových producentů má asi stejnou úroveň jako kredit české vlády. Myslím si, že si Mark Walberg i Dwayne Johnson své role užili, mě tím však rozhodně nedostali.

Elysium (2013)

Z kina jsem odcházel zklamán. Čekal jsem zážitek přinejmenším podobný, jako při sledování jiného Blomkampova filmu District 9, který mě uchvátil svým zpracováním a kreativitou, ale tady jsem dostal něco úplně jiného. Jistě, i District 9 má své chyby, ale Elysium je v mnohém horší. Koukatelné to bylo, ale výrobce dost zamrzí ten zkažený potenciál. Snad se na mě nebude "Cukorek" zlobit, když použiji jeho větu, ale opravdu mi mluví z duše: "Je to jako pěkný pomeranč, ale bohužel bez šťávy!"

Velký Gatsby (2013)

Propracovaná vizuální stránka netrhá oči, ale zároveň nenudí. Potěší i soundtrack, který se nebojí inovace. Leonardo (jak už je jeho zvykem) nezklamal a vytáhl mé hodnocení ke čtvrté hvězdičce. Po delší době zpracování klasiky, ze kterého nesálá zbytečnost.

Stážisti (2013)

Bohužel většinou docela nudná komedie se snadno odhadnutelným koncem. Ale mám ty dva (Vince i Owena) docela rád, tak jsem to vydržel až do konce. A ano, občas jsem se i zasmál (prof. Xavier):-P To, že celé je to vlastně jedna velká reklama na Google, mi tolik nevadí. Každá reklama přece vždycky přehání;-) Třetí hvězdička je hlavně za závěrečné titulky...

Mrtví a neklidní (2013)

Na tento film jsem se nejdříve vůbec nechtěl dívat. Zdálo se mi totiž, že v současnosti je už moc přezombíkováno a zápletka o lásce mezi živou holkou a nemrtvým zombíkem mi taky zrovna moc neladila.... Ale nakonec jsem to zvládl dokoukat celé a na umření mi z toho taky nebylo!;-) Film mě příjemně překvapil svým stylem vyprávěním a čitelnou, avšak nenásilnou nadsázkou. Pár vtipných scén vykompenzovalo očekávaný závěr, a já proto dávám celé tři hvězdy!;-)

Kouzelníci (2013)

Tak tohle mě vážně neoslovilo. Souboj kouzelníků, často až do trapnosti vyvedený, mi v tváři působil úšklebky znechucení. Dokážu pochopit, že někomu právě toto může připadat velmi vtipné, mně však tedy rozhodně ne. Ale protože to chápu jako parodii na kouzelnické řemeslo a často jsem měl pocit, že si herci své role docela užívají, přidávám druhou hvězdu...

Jack a obři (2013)

Mám pocit, že tady chtěl někdo jednoduchý děj vykompenzovat množstvím digitálních efektů, což asi nebyla zrovna nejlepší cesta:-( Ale jako celek pohádka ujde a myslím, že odrostlejším dětem (mladším raději nedoporučuji) by se mohla docela líbit. Za sebe dávám (těsné) tři hvězdy.