Chuckyho kletba (2013)

Snad z nostalgie, vzpomenuv pár pubertálních večerů - úspěšných díky padesátkrát zkopírované videokazetě s filmem např. o vraždící panence - jsem si po letech pustil toto. Ale asi už jsem dospěl, nebo co... Nejen, že se nedostavil strach, nadšení, či dokonce zábava, dokonce jsem si začal nadávat, proč jsem si tuhle kravinu pustil... No dobře, existuje spousta horších, které jsem ani nezvládl dokoukat do konce, ale tenhle můj večer prostě úspěšný nebyl. A na závěr si trochu zaspoilerujeme několika minusovými body tohoto filmu: - oční bulva skáče po schodech jako skákací kulička - lidské nohy, které nikdy nechodily (stáří 25 let), vypadají co do tvaru svalů normálně - jak sešlápne osoba vysoká cca 60 cm (event.panenka Chucky;-)) plynový pedál v autě? - před rozjetým invalidním vozíkem se uhýbá směrem nahoru (nejlépe nepovedeným saltem vpřed končícím vleže na zádech)

Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)

Tak tady mě opravdu mrzí, že jsem hru neviděl naživo. Nejedná se sice o žádný složitý divadelní počin, ale o to víc bych si to v hledišti užil. Zápletka jednoduchá, ale fungující, a hlavně skvělé herecké výkony.

Insidious 2 (2013)

Po mírně nadprůměrné jedničce mě nezklamala ani dvojka. Takový námět si prostě zasloužil pokračování. Děj na mě nepůsobil uměle a strojeně, jak tomu bývá u jiných "dvojek", atmosféra si dokázala udržet mou pozornost až do konce. Pár chybiček, nelogičností a (ne)čekaných náhod by se jistě našlo, pořád ale převládají klady, takže na čtvrtou hvězdu u mě film dosáhne.

Millerovi na tripu (2013)

Po dlouhé době americká komedie, která sice občas je lascivní a bláznivá, ale její humor není tak trapný a nevrší vtip za vtipem za každou cenu. Výběr hereckých představitelů je trefný, Jennifer Anniston potěší nejen oko. K mým nezapomenutelným scénám patří např. ta u holiče (reakce muže v čekárně, když J. Sudekis vysvětluje, jak chce ostříhat) nebo hádání předmětu na obrázku. Doporučuju originální znění, protože dabing spoustu vtipů maže. A nenechte si ujít scény po první části závěrečných titulků - stojí za to!;-)

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Ono to na jednu stranu JE zajímavé a netradiční, ale hlavně kvůli hlavní moderátorce, která mi zrovna moc sympatická není. Ani ne tolik její vzhled, jako spíš barva hlasu a slovník mě někdy přímo odpuzovaly. Ale protože občas vydržím sledovat až do konce, dávám silné dvě hvězdy.

Herbář (2013) (pořad)

I když nejsem zrovna vegetarián nebo vášnivý ctitel bylinek , i já jsem si v tomto pořadu našel něco zajímavého. Zajímavé recepty a sympatické moderátorky mi nedovolily se nudit.

Slova (2012)

Líbivé vrstvení jednoduché zápletky, avšak s hlubším přesahem. Trefné obsazení Bradleyho Coopera. Odteď už svoje zápisky ve vlaku radši ani nevytahuju z tašky;-)

Osamělý jezdec (2013)

Tomuto filmu velmi ubližuje jeho délka. Kdyby to byl běžný 90minutový celovečerák, možná bych šel i s hvězdou nahoru. Takhle se to však neskutečně natahuje a místy dokonce i nudí. I když Johny D. často vykrádá svého Sparrowa, potenciál mu (a celému filmu) rozhodně upřít nelze. Takhle to bohužel stačí jen na tři hvězdičky...

Muž z oceli (2013)

První polovinu filmu jsem se dost nudil s očekáváním, že se to brzy změní. Druhou polovinu filmu jsem se nudil už bez očekávání...

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Asi bych nedokázal přesně vysvětlit, proč jsem měl při sledování tohoto filmu pocit dosti podobný tomu, když jsem sledoval Donnieho Darka (nebo možná dokázal, ale tolik spoilerovat nechci;-)) Tohle je možná trochu romantičtější, ale zase možná i hlubší... Po dlouhé době romanťák, který jsem si před odchodem na WC "pauznul";-)