• Krátkometrážní

La cara oculta (2011)

Nádherná ukázka toho, že horor vždy nepotřebuje nadpřirozené bytosti, aby vám z něj mrazilo v zádech. Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem trailer viděl před filmem. Zajímalo by mě, co se pánům honilo hlavou, když dali do hromady nejvíce spoilerující trailer všech dob. I tak jsem si film pustil 2x a stále ve mně přetrvával pocit úzkosti.

Paprika (2006)

Tento film zdaleka nesplnil moje očekávání. Děj byl zmatený, místy neúplný a když film skončil, nevěděl jsem, co si mám myslet. Nevím, jestli mi unikla nějaká pointa, nebo chce režisér, aby si v tom každý našel svůj smysl. Nevím, jak moc se film liší od předlohy, ale každopádně fantazie lidí, kteří pracovali na Paprice je nekonečná. Na závěr musím říct, že i když jsem smysl filmu pravděpodobně nepochopil na 100%, tak jsem si ho i tak užil a nenudil se ani chvilku.

Mary a Max (2009)

Jakmile jsem zjistil, že režisér mého nejoblíbenějšího krátkometrážního filmu (Harvie Krumpet) má na účtě ještě celovečerní, byla to jasná volba. Hltal jsem každou vteřinku a byl naprosto fascinován precizní prací, kvůli každé scéně, o které jsem se ještě přesvědčil v zajímavostech o filmu. Příběh byl tak silný, že jsem ještě chvíli koukal na závěrečné titulky s otevřenou pusou a nevěřil tomu, že je film už u konce. Pro děti tahle pohádka určitě není, a možná i díky tomu byla tak dokonalá.

Mimoni (2015)

Zpočátku jsem s těmito komerčními žluťásky nechtěl mít nic společného. Svojí bázeň jsem překonal a byl jsem fascinován touto pohádkou, která měla své kouzlo pro děti, ale taky spoustu skrytých vtípků pro dospělé. Bohužel vás celým filmem provází neskutečně otravné žvatlání (které svou mírou otravnosti převyšuje i šmoulovská slovesa), ale naštěstí je vyvážené kvalitním výběrem hudby do filmu. Samotný závěr mi přišel trochu přehnaný, ale co.. jako dítěti by se mi líbil.