• Krátkometrážní

Odebrat z přátel (2014)

Nápad pěkný, udělat celý horor na obrazovce počítače. Poté se to však mění v klasickou postupnou vymlacovačku postav a jak to dopadne jsem věděl skoro od začátku. Kdyby slečna alespoň nepoužívala Mac...

Stranger Things (2016) (seriál)

Jeden z mála filmů/seriálů, kde jsou přirozeně vystižené reakce a chování dětských postav. Díky tomu jsem si je i oblíbil. Skvěle natočený seriál, kde všechny dějové linie mají stejnou váhu. Také jsem si nikdy nemyslel, že je možné zkombinovat tolik filmových žánrů do jednoho díla (sci-fi, thriller, drama, horor, trocha té komedie i romantiky). A jak jsem teprv koukal, když jsem zjistil, kolik referencí na 80. léta tam je.

Comeback (2008) (seriál)

Mám pocit že hejty směřované k tomuto seriálu proudí pouze z principu, že se jedná o český seriál (= musí být automaticky špatný). Ano, uznávám, že tenhle výrok platí na většinu české filmové práce, ale zrovna Comeback mezi ni nepatří. Oslí můstky v seriálu jsou skvěle vymyšlené a lepší český sitcom nenajdete.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Příjemná podívaná na krásně zpracovaného animáku s hromadou inside vtípků. Zvraty i myšlenka filmu jsou dost předvídatelné a neoriginální, ale chápu, že je to primárně určeno dětem. Jediné, co mi rušilo požitek byly písničky nějaké (asi známé) popové hvězdy. Není to poprvé, kdy jsem se setkal s výběrem nesedící hudby do dnešních animovaných filmů. Není lepší vytvořit nějaký pěkný instrumentální soundtrack místo stereotypní popové písničky?

Mr. Robot (2015) (seriál)

"Where is my mind?" Tenhle seriál vám pořádně zamotá hlavu. Další skvělou věcí je propracovaný vývoj všech postav, který dopomohl k tomu, abych příběh s postavami o to víc prožíval. Vše je doplněno atmosferickými soundtracky, které tam prostě patří.

Šéfík internetu (2016) (pořad) odpad!

Svým způsobem jsem za tenhle pořad rád, protože se alespoň ty největší odpady internetu nepletou jinam. Jen škoda Ondry Sokola, který se prodává takovéhle nekulturní blbosti.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad) odpad!

Myslel jsem, že nic horšího než Hruška nebo Babica už být nemůže. Šeredně jsem se mýlil. Chápu, že je to parodie, ale hodně špatně udělaná a navíc věřím, že jsou diváci, kteří se nechají inspirovat. A Míra je největší ostuda komiků.

Příběh lesa (2015)

Kdo šel do kina a chtěl vidět dokumentární film, tak bude hodně zklamán. Během promítání filmu odešlo plno lidí z kina. Film funguje spíše jako soubor videí z přírody se strohým komentářem ale s hlubokou myšlenkou. Záběry jsou neskutečně nádherné a ještě k tomu z naší přírody, která je mi velmi blízká. Malinká škoda, že do filmu pletli člověka, ale to se dalo přehlédnout. Jsem rád, že někdo natočil krásnou přírodu evropských lesů místo několikrát ohraných lvů, kteří někde leží na zemi nebo loví antilopy.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Nikdy jsem neviděl nic podobného a to jsem přesně takový koncept filmu udržoval v hlavě mezi svými představami. Skvělý psychologický příběh 3 postav přežívajících v úkrytu při apokalypse s dostatkem všech potravin, surovin, techniky i zábavy. Tak v čem je teda zápletka? No to byste se divili :). Jediné co mě mrzelo, byl konec filmu, vůbec bych se nezlobil, kdyby skončil o 15 minut dříve.

Receptář prima nápadů (2001) (pořad)

Po odchodu Přemka Podlahy, kdy pořad dostal nový kabátek se změnil k lepšímu. Najednou jsou rady a nápady opravdu užitečné a seriózně podané. Měním hodnocení 1* -> 4*