• Krátkometrážní

Díra (2019)

Skvělé hlášky i moudra, originální koncept. Když se na filmy podobného ražení dívám, bývá to hlavně ze zvědavosti a také to většinou končí očekávaným fiaskem. Občas se ale objeví nějaký ten bonbónek v hromadě hnoje. El hoyo si budu pamatovat ještě dlouho. "I can't shit upwards."

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

Nejlepší současný talk show formát. Pro mě jediný, na který se lze dívat. Honza Dědek je vtipný, není vtíravý, pokládá zajímavé otázky, perfektně reaguje na odpovědi a hlavně: Narozdíl od jiných diskusních pořadů si z hostů nedělá nemístnou legraci, drží k nim respekt a nechává jim prostor na mluvení. Nepřerušuje nit. Celé prostředí působí přátelsky a není tam ani vyvoláván konflikt či kontroverzní témata, o kterých by hosté nechtěli hovořit.

Králíček Jojo (2019)

Film mi hodně připomínal styl Wese Andersona s možná ještě trochu větší hloubkou. Zobrazuje mnohokrát omílaná témata novým pohledem. Naprostý a absurdní skvost. Let Everything happen to you, Beauty and terror, Just keep going, No feeling is final. (Rilke)

Podvodník (2012)

Nikdy bych nevěřil, že dokument o zmizení dítěte v sobě může skrývat tolik zvratů a tak zamotaný příběh.

Smrtelné stroje (2018)

Peter Jackson to natočil nejlépe, jak to jen šlo. Problém je, že tato steampunková sága by zasloužila seriál nebo trilogii, aby dostala prostor k vývoji charakterů a k podrobnějšímu vysvětlení příběhu. Takhle se z filmu bohužel stává jen nadprůměrný young adult.

Robin Hood (2018)

Jak by to vypadalo, kdyby Robina Hooda natočil Michael Bay? Koně jsou jak auta, kuše jako kulomety, akční kousky kýčovité a dialogy neskutečné cliché. Hvězda za ucházející herce. Příběh byl tak hrozný, že jsem si film ke konci pouštěl v 1,5x rychlosti, aby to bylo rychleji za mnou.

Co děláme v temnotách (2014)

Geniální komedie se správně trefným, suchým humorem. Stylem natáčení připomíná Parks and Recreation a skvěle si hraje se slovy.

Skleněný (2019)

Zajímavé, originální a nestereotypní zpracování superhrdinského filmu. Tento film podle mě zdokonaluje a vylepšuje dva předchozí díly a zahlazuje jejich mouchy.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

2017: Příjemně nepříjemné. 2020: Update po druhé sérii: 4* -> 5* Nikdy bych nevěřil, že ze dvou nesympatických postav se můžou stát hrdinové, na kterých vám záleží a kteří v každém dialogu či monologu překypují životními moudry.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

V mém hodnocení hraje roli žánrová revolučnost a fakt, že jsem film viděl v dobré společnosti lidí. Celkový koncept "breaking the 4th wall" byl dobře proveden a z některých pasáží až mrazí. Nedivím se, že zrovna Black Mirror jsou ti, kteří interaktivní film udělali jako první a určitě se těším na další kousky.