• Krátkometrážní

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Co to mělo být? Asi jsem nebyl dostatečně dojat myšlenkou tohoto filmu. Zpracování i herecké výkony byly skvělé, ale jinak nemám co pochválit. Příběh byl strohý a nudný. Pořád jsem si říkal, že na konci přijde třeba nějaký zvrat, ale rozuzlení bylo více než zklamáním.

Všechnopárty (2005) (pořad)

Nezastávám názor, že talk-show musí být vtipná, ale musí být aspoň něčím přínosná pro diváka. Šíp bohužel není vtipný i když se o to každou chvíli snaží. Připadá mi, že pro některé hosty je návštěva pořadu nepříjemná. S tím jsem se v jiných talk-show nesetkal. Další věcí, co mi vadí ještě možná víc je to, že si Šíp zjišťuje o hostech naprosté minimum a potom nastávají trapné situace, kdy něco nechápe nebo neví základní věc. A pokud se takové záběry dostanou do televize, je jasné, že ve střižně jich bylo ještě víc.

Zlatá mládež (2015) (pořad)

Pořad nádherně vystihuje situaci dnešní mainstreamové mládeže. Pořad působí depresivně a smutně po stránce mentality těch dětí boháčů a jim podobným. Ale zároveň bylo díky nim o zábavu postaráno, smál jsem se každou chvíli. A mladý, ambiciózní gay Renáto mě bude asi strašit v nočních můrách ještě pěkně dlouho.

V hlavě (2015)

Nápadité pojetí lidské mysli. Nechápu ale ty povyky kolem toho. Lidi, vždyť to zas tak geniální není...

Marťan (2015)

Uvítal bych zkrácení filmu vystřižením nudných kancelářských scén. Nevím jak moc by dané události ve filmu probíhaly ve skutečnosti, ale vypadaly důvěryhodně. Místy možná až moc náhodných ovlivňujících faktorů. Zkrátka slabší odvar z Interstellara (2014) a Trosečníka (2000). Obecně ale musím přiznat, že jsem se do děje vcelku ponořil a hltal všechny propracované maličkosti filmu.

Black Books (2000) (seriál)

Po shlédnutí IT Crowd mi žádný sitcom nebyl dost dobrý. Tenhle seriál, na který jsem narazil uplnou náhodou, překonal moje očekávání. Fungoval jako náplast na mé strádání po kvalitním humoru.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Za mě asi největší filmové překvapení. Moje očekávání bylo hodně mizerné, ale už v prvních pár minutách filmu jsem si řekl, vždyť to je vlastně dost dobrý. Nechápu jak mohl někdo vymyslet takovou slátaninu, ale očividně to funguje. Dívalo se na to dobře a natočený je taky skvěle. Bohužel musím strhnout ještě nějaké body za naivní a klišé pasáže.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Nejdřív sem si myslel, že se na to půjde koukat, když je to v podstatě vykradený kozlík šikula i pták loskuták. Nedalo. Trapný Láďa se nedá kvůli jeho humoru a vyjadřování poslouchat. Nedá se na něj ani dívat, protože se obléká jako 15 letý rapper a jeho recepty jsou otřesné.

Forrest Gump (1994)

Forresta jsem viděl nesčetněkrát v různých fázích mého života. Vždy naleznu na filmu něco nového, něco, čeho jsem si dříve nevšiml nebo co jsem si neuvědomil. Díky tomu se mi pokaždé libí stejně, ne-li více. Geniální inspirativní film, který by měl vidět každý.

Divošky (2013) (pořad) odpad!

Přijde jednoho dne Tomáš Kraus do redakce primy, celý unavený natáčením nejhorších televizních pořadů, babovřesků a povídá: "Hele lidi, dostal sem skvělej nápad. Co kdybychom ukradli virální videa z Youtube a naservírovali je lidem pod nos, když zrovna nejvíce čekají na nějaký film od osmi hodin? Můžeme k tomu přidat tak 10% nezajímavých diváckých videí na úrovni krmení sýkorek, ať se na nás produkční nezlobí, že neplníme zadání. No a nakonec ještě jedna bomba! Videa rozdělíme na části a ty pak pustíme v náhodném pořadí. Nebude to mít velkej rozpočet, budu to moderovat já. Přidám i pěknou hrstku nemístných narážek a pokusů o vtip, ať se nám to protáhne na ceých 15 minut."