V zajetí démonů (2013)

Podľa mňa jednoznačne najlepší horor. James Wan sa ukázal v plnej paráde a tento film si rád pozriem znova kedykoľvek a kdekoľvek. Annabelle je krásny prídavok k tomu a už sa neviem dočkať pokračovania tohoto majsterštiku. Pre mňa 100%.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Ešte viac akcie ako v jednotke, ešte viac efektov, viac temna, stále dostatok vtipu no aj tak to na jednotku jednoducho nemalo, ale stále samozrejme za 5*. Najväčšie sklamanie bolo z IMAX 3D zážitku. Očakával som jednoducho viac. Viac IMAX a nie len klasické 3D. Film celkovo kvalitný, hlavná záporná postava bola záporná aj keď s dobrým úmyslom. Akcia sa krásne vygradovala až k spomalenému záberu podobnému z jednotky.Konečne sa toto univerzum začína spájať, už nech je tu ďalší diel. A samozrejme spoiler na záver: Sleep Hulk, sleep Hulk, ...

Rychle a zběsile 7 (2015)

James Wan je skvelý režisér, no osobne si myslím, že by mal radšej zostať pri hororoch (tam je jednoducho neprekonateľný). Tento film mu vyšiel bravúrne. Značne prehnané, ale to nevadí. Neustála akcia a mnoho vtipných scén. 4DX pôžitok nebol zlý, no občas nežiadaný a silený. Spomienka na Paula Walkera krásna, až má človek slzy na krajíčku. Celkovo za 5*, som zvedavý ako to bude pokračovať.

Coach Carter (2005)

3 hviezdičky, ale nie tak hocijaké. Film má úroveň, myšlienku, kvalitné herecké výkony. 2 hviezdičky som strhol iba kvôli tomu, pretože tam nebolo nič nečakané, žiaden wow efekt, jednoducho žiadna čerešnička na torte a zároveň aj preto, lebo takýchto filmov je neúrekom. Príbeh bol priamočiary s očakávaným koncom. Bolo to milé, fajné na večer, nič viac, nič menej. Spoiler: teda až na tú prehru v závere, ale aspoň to pridalo na reálnosti :-)

Kingsman: Tajná služba (2014)

Malo to príbeh, malo to humor, malo to akciu... Možno až moc akcie a toho humoru mohlo byť naopak viac, ale celkovo je to film, ktorý si určite pozriete od začiatku do konca bez toho aby ste začali zívať. Matthew Vaughn znova ukázal že to jednoducho vie a už teraz sa neviem dočkať jeho ďalšieho počinu. Pre mňa 90%. Už len zachrániť svet a nájsť švédsku princeznú...

Bonin: Dálniční vrah (2010) odpad!

Ak by som mal hodnotiť film tým, že bol podľa skutočnosti (čo pridáva pre mňa na zaujímavosti) a podľa jedného hereckého výkonu (hlavná postava bola zahraná slušne psychopaticky), tak by som dal možno aj 2*, žiaľ filmy hodnotím podľa kvality a tá tam nebola žiadna (až na jeden herecký výkon). Film ako celok veľká nuda s množstvom chýb. No na The Hospital to nemalo, toto som aspoň dopozeral do konca :-)

Protectors of Universe (1983)

Jedna z najoblúbenejších rozprávok môjho detstva :-) Mesynga 7 rulez ;-)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Pozerať tento film bolo ako hrať starú dobrú Mafiu. Dobrý príbeh, skvelá atmosféra, plno akcie a kvalitné obsadenie. To, že hlavné postavy sú v podstate nesmrtelné, je*al to pes, kvalitne som si to užil. 5* a ani o jednu menej.

The Hospital (2012) odpad!

Väčší odpad som snáď ešte ani nevidel. Herci nula bodov, herečky boli vybrané zjavne podľa toho, ktorá ukáže prsia alebo aj niečo viac za čo najmenej peňazí. Špeciálne efekty sú fakt špeciálne a napätie ktoré sa dá krájať plastovou lyžičkou iba umocňuje nutkanie vypnúť tento brak už po prvej scéne kde človek nevie, či pozerá naozaj to, čo chcel pozerať, alebo si pustil nejaké soft porno. Nerozumiem prečo tento film uzrel svetlo sveta, ale ja byť nejakým hercom v tomto filme (prípadne nebodaj režisérom), hanbil by som sa za to že som tento job zobral.