Všechno, všude, najednou (2022)

Myšlienka zaujímavá, taký Matrix na steroidoch. Žiaľ, spracovanie... Spracovanie nedám ešte dlho z hlavy. Podivné, až zvrátené. Chcelo by to scenáristu, čo nebude na drogách, aj keď réžia bola kvalitná. Za mňa určite nie, no za tú myšlienku a réžiu dávam 2 hviezdy. O 2 hviezdy viac ako si to zaslúži.

Arnold (2023) (seriál)

Arnieho memoáre vo filmovej podobe. Tak ako väčšina, čo to už videla, som fanúšikom. Fanúšik toho, čo všetkého dosiahol. Od kulturistiky, cez filmový priemysel, až po politiku. Krásne zhrnuté, všetko podstatné tam je. Hviezda najvyššieho ranku odkryje všetko, čo už všetci fanúšikovia poznáme, ale to vôbec nevadí. Je to Arnold, takže jedine za 5*.

Stranger Things (2016) (seriál)

Po vlne pozitívnych reakcií som si túto chuťovečku pozrel aj ja. Prvá séria bola dobrá, ale očakával som viac. Dávku napätia a dramatickosti si to ponechalo počas celej série, takže nebol problém to dopozerať. Žiaľ stále som čakal čo príde a moc toho neprišlo. Druhá séria bola za mňa lepšia, viac akcie, viac energie a dotiahnutého tajomna. Tretia bola slabšia. Tam som sa obával, čo príde v štvrtej keďže kvalita zjavne upadla, aj keď nič hrozné sa nestalo. Potom prišla štvrtá a tá je za mňa bravúrna. Niekoľko dejových liniek zavŕšených v epickom záverečnom dieli. Škoda že to neukončili, bolo by to dokonalé. Takéto dúfam, že na epickosti nepolavia a piata séria bude znova fenomenálna. Tak si držme palce, aby to nepokazili.

Seveřan (2022)

Prequel perfektného seriálu True Blood. Príbeh nám ukazuje život Erica Northmana predtým, ako sa stal upírom. Artový štýl spracovania dáva tomuto dielu nezvyčajnú emóciu. Pre mňa zvláštny film, plný štekania, vytia, či záberov ktoré ukazujú, ako sa cíti človek po konzumácii psychosomatických látok. Neprišiel som tomu na chuť, možno ak by som mal v sebe nejaké to promile by to bolo lepšie.

I dva jsou rodina (2016)

Nádherný film plný radosti, lásky a smútku. Nestáva sa často aby som dopozeral film so slzami v očiach, no stalo sa. Asi starnem. V každom prípade kvalitný hereckí výkon so slušným, aj keď predvídateľným scenárom. 95 percent.

V hlavě (2015)

Tak šialene smutnú rozprávku som ešte nevidel. Aj napriek tomu bola dokonalá. Nápad za 100 bodov.

Birdman (2014)

Tak nudné a pri tom tak úžasné. Film natočený tzv. na jeden záber ktorý chce ukázať v sebe veľkú a ťažkú myšlienku pomocou zaujímavej kamery, skvelými hereckými výkonmi a hudbou plnou pocitov. Film či divadlo? Ani neviem. Určite zaujímavý film, no v konečnom dôsledku žiaľ dosť nudný. Našťastie záver priniesol to, čo chýbalo filmu, a teda 4*, no len tak tak.

Funny Games USA (2007)

Psychologická dráma ktorá nemá konkurenciu. Skvelá nepríjemná atmosféra ktorá vyvolá v človeku nezvyčajne reálny pocit. Na jednej strane majstrovské dielo, na strane druhej extrémne nepríjemný film. To, na čo sa film hrá, tak to je aj na viac ako 5 hviezdičiek, no na strane druhej som mal pri pozeraní pocit hnusu. Tak či onak, film je bravúrny, nemá chybu v tom segmente filmov, na ktorý sa úspešne hrá. V skratke, Excelentný hnus v takmer dvoch hodinách. Len pre silnejšie žalúdky.

Interstellar (2014)

Ťažké hodnotiť film, ktorý je ako keby rozdelený na dve časti. Prvých 70 percent filmu je prešpikovaný zaujímavými myšlienkami a vedeckými úvahami, kdežto posledných 30 percent je nejaká zlátanina kde pán Nolan povolil uzdu svojej fantázie až moc. Rozmýšľal som, či mi záver pokazil film až tak moc, že by som dal iba 3 hviezdičky, no to by bolo moc kruté. 4 hviezdy, no len tak tak. Osobne by som si predstavil radšej úplne iný záver, ktorý by mal aspoň nejaký základ vo vedeckých poznatkoch.

Hacker (2015)

Slabé, to je asi to správne slovo. Myšlienka filmu je dobrá ale réžia/kamera silno zaostáva. Z veľkej časti mi to prišlo ako nejaké home video. Zbytočne natiahnutý film na 132min ktorému by úplne stačilo 90min. Herecké obsadenie tiež neohúrilo. Hemsworth zahral podľa mňa naozaj slabo. Neustále jeden nahodený výraz filmu nepridal. Pre toto všetko viac ako 2 hviezdy dať nemôžem, a to som zavrel všetky oči. Pre mňa 35 percent.