Kameňák (2003) odpad!

Toto není film, pročež žádám o jeho bezodkladný výmaz z filmové databáze. Děkuji

Kameňák 2 (2004) odpad!

Kameňák 3 (2005) odpad!

Decibely lásky (2016)

Putinovy "Děti 404" (2014)

Dokument o dětech 404 rozhodně není černobílý, jelikož dosvědčuje i existenci Rusů, kteří se homosexuálů zastanou či ujmou. Osobní (vnitřní) problémy homosexuálů jsou všude téměř stejné s největší vazbou na rodinu a její přijetí skutečnosti. Film však (jak český název trochu zavádí, jelikož onen Putin dobře zní) nevypovídá zcela o vině státu (a zavedeného zákona), ale spíše o konzervativních hodnotách ruské společnosti (kterých samozřejmě vládnoucí garnitura využívá) - ne o uměle vyvolané nenávisti. O tom, jak moc se situace pro gaye změnila po přijetí zákona film téměř nevypovídá, což je jeho největší slabinou (pokud se matka de facto zřekne svého dítěte kvůli jeho homosexualitě, není to výsledkem nějakého pár let starého zákona). Gay průvod je však v Moskvě protizákonný, zatímco v Praze je sice zcela zbytečný, jelikož na menší města nemá žádný či neplánovaný vliv (“Podívejte se, co se to v tý Praze zase děje!”), ale je legální. Na západě utíkají gayové do velkých (liberálních) měst, z Ruska musí utíkat na západ.

Adamovo tajemství (2003)

Young Adam je velmi podhodnoceným filmem, který je založený na chladné atmosféře, výborně snímaných obrazech a skvělých (přirozených) hereckých výkonech. Asi po hodině přijde narušení pomalého tempa zčásti zbytečným přísunem nových postav, ale nakonec si vyprávění zachovává celistvost. Ano, brzy víte, o co ve filmu jde - no a? Takto bychom mohli osočit celé filmové žánry - akční, romantické, komedie, horrory atd. A “že to není řemeslně špatné, ale co z toho” je totální žvást - takhle se můžeme vypořádat s celým výtvarným uměním a možná s veškerým uměním vůbec, jelikož nám nepřináší nic hmatatelného.

Divoké historky (2014)

Vynikající film, jež jede po celou svou minutáž na vlně úvodní nejkratší povídky, která je sama o sobě geniální. Další černohumorné historky jsou precizně vystavěné, a ačkoli mají společné téma, vůbec se navzájem nepodobají. Divoké historky nezaostávají ani formou - např. záběr z kamery připevněné na těžkých dveřích.

Slídil (2014)

Slídil je výborný především díky Gyllenhaalovi, který zde vystupuje skutečně jako prototyp slizouna. Snímek sice bulvární novinařinu vyhrocuje do extrému, nicméně tepe do živého, udržuje myšlenku a je prezentován dobrou formou.

Pouta (2009)

Ondřej Malý v životní roli bestie v nadprůměrném dramatu, jež přináší syrový vhled do praktik tajné policie v období normalizace, avšak celý olbřímí propletenec nemá tak silné vyústění, jak jsem čekal.

Blbec k večeři (1998)

Skvělá konverzační komorní komedie se senzačním Villeretem.