Hačikó - příběh psa (2009)

Absolutně krásně natočená adaptace! Je to zase hudba, která diváka oslňuje celým filmem symbolicky k povolání Parkera. Dojemný to film snad ne ani o přátelství, nýbrž o opravdové lásce. Jeden z mála filmů, u kterého jsou konečné titulky emočně náročnější než samotná dějová linie. To si prostě člověk musí užít!

Tohle je válka! (2012)

Nesedí mi hlavně to, že tito dva týpci jsou suprčupr špičkoví agenti. Zasmál jsem se ale dobře a k Reese je asi zbytečný něco dodávat.

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Spíše jde o psychologii, která občasně nudila v určitých dílech, ovšem některé díly byly brilantní. Zmínil bych hlavně více než hustou scénku s učitelkou v koupelně. S rozsudkem úplně nesouhlasím, jde o zabití lidského života a ne jednoho, leč Kaspar je jinak rovnej sympaťák.

Zakletý v čase (2009)

Filmy, jež si hrají s časem mám v oblibě. Protekční 4 hvězdy.

Zkrocená hora (2005)

Dalo se z toho vypáčit mnohem víc i díky nevšednímu námětu. Žádný zázrak, žádný průser.

Statečné srdce (1995)

Williama Wallace považovaného ve Skotsku za největšího národního hrdinu jaké dějiny této drsné země pamatují, přenesl Mel Gibson na plátno absolutně s bravurou! Ten film má zcela vše - přes lásku po krev - vše je natolik vyvážené, že nevyvolat v člověku emoce nelze, a sice rovněž kvůli hudbě, která je vyloženě famózní!

Bídníci (1998)

Velmi kvalitně natočeno. Geniální jsou především dva fakty: 1) Výtečně vybraní oba hlavní herci - předvedli opravdu mistrovský výkon. 2) Úžasná hudba, která se nese téměř neustále tak příjemným vánkem, že nechává diváka strhnout i jinak ve všedních momentech. .. Pondělního večeru s Bídníky rozhodně nelituju..

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Více z toho snad vytřískat nešlo. Ve filmovém pokračování Relikvií smrti je jedna akce za druhou a žene narozdíl od "jedničky" (což je pochopitelné) do smrtícího laufu i nečtenáře. Jen konečná bitva mohla být dle knihy ve velké síni za pohledu všech studentů a profesorů se slavným dialogem ztělesněného dobra a zla.

Valkýra (2008)

Natočené je to v pořádku, hlavně co se týče historického kontextu, jenž je vyobrazen bez jediné chybičky, a to je základ takového filmu. Jen proboha PROČ Singer vybral CRUISE? To byl prostě omyl! Určitá fyzická podobnost tam asi je, nicméně Cruise dle mého úsudku není schopný věrohodně zahrát takovou historickou personu. I možná díky tomuto na mě film působil po americku až příliš "dokonale" včetně závěru, který byl vykrystalizován přesně v duchu této domněnky a nepůsobí na mě za zvuku jinak krásné hudby tolik autenticky. To je ovšem má první, poslední negativní kritika vůči filmové Valkýře. Mohu říci, že jsem na ni hleděl s velkým zájmem, nezklamal a k úctě ke generálovi Stauffenbergovi stejně nemohu dát méně jak 4 hvězdy.

Trosečník (2000)

Do doby, kdy letadlo směřuje do hlubin oceánů, což je mimochodem natočené velice, velice dobře, to bylo celé takové nemastné, nicméně nějak se na to hlavní navázat muselo. Ono hlavní bylo naprosto mistrovské. Hanks si svoji one man show užil náramně, do toho diváka potěší dokonale zpracované zvuky na ostrově a jeho neskonalá krása. Musím také vypíchnout hudbu, která byla v kritických, emocionálně podtržených momentech, kterých překvapivě nebylo málo, skutečně skvělá. Bohužel celkový dojem, nutno říci na vysokém levelu, shazuje typicky americký závěr. Film by si zasloužil závěr naopak jednoduchý nepotřebujíc rádoby morální vysvětlování těch amerických nesmyslných "otázek". Nebýt toho, bylo by to za pět.