Musíme si pomáhat (2000)

Výkon Bolka Polívky a především Jaroslava Duška zaslouží veliké uznání. Oba předvedli fenomenální výkon. Hudba Aleše Březiny dokresluje atmosféru 40. let a s odstupem času si uvědomuji, jak se tento film povedl, že má světové parametry a v několika ohledech je mnohem lepší než jiné zahraniční filmy této problematiky. Na přelomu tisíciletí byl Jan Hřebejk ve vynikající formě!

Adamova jablka (2005)

Uff, no, jestli nerad používám fráze "zajímavý pokoukání", tady to musím sakra použít. Já se bavil, děsil, divil...Předvídatelnost Adama je nesporná, ale postava Ivana mi nejednou vyrazila dech. Skutečně velmi zajímavé!

Shrek (2001)

Velmi vtipná animovaná pohádka, který zpříjemní vánoční večer. Snad jediná zahraniční výjimka.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Staré náměty, které jsou prostě již ohrané mě neosloví. Několik vyloženě trapných dialogů vše jen podtrhává. Anděl páně zůstává nepřekonaný a to beztak na dlouhou dobu. 2 hvězdy za Preisse a za dětské výkony.

Vyjednavač (1998)

Výborný, opravdu výborný thriller! Začátek s prvními dvěma třetinami filmu je naprosto úžasný! Škoda přeplácaného konce, který mi do toho všeho prostě nějak nesedí. Nicméně zážitek to byl naprosto skvělý hlavně kvůli geniálnímu, naprosto geniálnímu L. Jacksonovi. Je to něco mezi 4* až 5*.

Za trnkovým keřem (1980)

Zřejmě nejméně zdařilý díl celé trilogie, pokud se dá mluvit o "nezdařilosti". Tomáš Holý sice lehounce ztratil to osobité kouzlo, nicméně podívaná je to opět výborná a hlavně relaxační doslova. Na 4 hvězdy to pořád stačí.

Na pytlácké stezce (1979)

Pro mě osobně o něco málo slabší druhý díl, ovšem přenádherná příroda Šumavy a herecké obsazení je nad míru dobré. Super podívaná "po česku".

Pod Jezevčí skálou (1978)

Silně podceněné. "Příroda se s nikým nemazlí, ale je spravedlivá."

Nejlepší trapasy (2013) (seriál)

..a já si náhodou myslím, že trapasy jsou většinou natočené dobře s komediálními prvky a dokážou pobavit uplně v pohodě.

Mise (1986)

Výtečný historický film o zvrhlosti církve. Povinnost vidět.