Přepadení 2: Temné území (1995)

Miluju filmy sám proti zbytku světa. Uvažoval jsem o 5, ale akce není tak našlapaná a intenzivní jako třeba v 96 hodin a přece jen tvrďácké vtipné hlášky tu nejsou tak tvrďácké a vtipné jako třeba ve Smrtonosné pasti nebo Komandu, i když na: "co se tu děje chlapi? Někoho zastřelili. Kde? Tady." prááásk prááásk jen tak nezapomenu. 85%

Půlnoční vlak (2008)

Barvy, atmosféra, brutalita, Vinnie Jones = 75%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Nevyhnu se aspoň maličkému srovnání s původní verzí. Určitě bych začal robotem. V originále robota hrál nějaký chlapík v gumové kombinéze, na které šlo vidět, jak se prohýbá a podobně. V nové verzi je to monstrózní, graficky dobře zvládnutý, technologicky dokonalý stroj, což se mi moc líbilo. Pak si myslím, že originál je více povídavý a snaží se být více intelektuální, verze s Reevesem je udělaná jako klasický holywoodský trhák, s množstvím speciálních efektů, co má bavit co nejširší spektrum diváků. Každý film je v něčem jiný, ale celkově se mi líbily oba i když originál trošku víc. Co ještě dodat k remaku, začátek byl parádní a postupem času se objevilo pár okatých a kýčovitých scén, třeba jak Klatuu rychle měnil názor kvůli pár slzám Jennifer Connely a pár dialogů mi tam taky nesedlo, ale celkově dávám za 70% (hoodně slabé 4 hvězdy) a bavil jsem se dobře.

Kripozoidi (1987) odpad!

Miluju osmdesátkový béčka, ale tohle! Zase sem se nechal nachytat slibným obalem a nápisem kombinace Vetřelce a Věci:D Pět % za to mutant-děcko a dalších pět za vojandy nenosící podprdu a scénu s blondýnkou ve sprše. Celkem 10% Jo a ty nehýbající se krysy taky stály za to!

Lebkouni (1988)

Měl bys jet autem, na procházku jsi moc opilý :D 55%