Pečeť vraha (2003)

IMDB TOP 250: #220 Tuctová, zbytečně dlouhá detektivka, na které nejspíš zbytek obecenstva viděl něco víc, než já. Ničím závratná, snad jen překvapí, že popisuje Koreu před pár lety jako zemi, kde může být detektivem agresivní idiot, který nedokončil základku, že mohla policie bezdůvodně mlátit a mučit svědky a podezřelé, že když jsi naštval šéfa, tak tě shodil ze schodů a že Korejci milujou při rvačkách kopání. 60%

Před půlnocí (2013)

IMDB TOP 250: #211? Série několika předlouhých scén, složených z ještě delších záběrů, plných pseudointelektuálních, hlubokomyslných, nesmyslných keců. Vždycky když vidím tyhle užvaněné art filmy ala Allen, tak si říkám, že žádní lidé, kteří by vedli takové rozhovory, v dnešním světě ani exostovat nemůžou. Ty dialogy prostě nikam nevedou. Asi za to může má nedostatečná inteligence nebo relativně nízký věk, ale dokoukat to do konce bylo utrpení. 40 %

Osamělý jezdec (2013)

Nejspíš nejsem k The Lone Ranger zcela spravedlivý a mé hodnocení není objektivní, ale spíše výsledkem zklamání a naštvanosti. Ale vidět už asi desátý film po sobě, kde je Johnny Depp zmalovaný jak šlapka, to musí přestat bavit každého!!? (Vážně, o co tu jde? Má snad posledních 10 let problém s akné?) A když zrovna není, má na sobě tu příšerně trapnou gumovou masku. Pak si nejsem ani jistý, jaký měl tenhle film smysl. Na pohádku je tam moc mrtvol. Pro dospělé to taky není, vzhledem k směšným, nereálným, akčním scénám a létajícímu koni. A jako komedie to nefunguje absolutně. Mělo to pár potěšujíchích okamžiků, ale pár je na 150 minut málo. 50%

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Bylo to takové suché. Po chvíli jsem zjistil, že mě víc zajímají ty želvy a leguáni než zbytek filmu. Nedosauhuje to ani kvalit nejhoršího dílu Hornblowera. 65%

Tajuplný ostrov (1961)

Je pravda, že je film moc naivní a až moc sladký, rodinný, viz !!SPOILER!! scéna s potopenou lodí pirátů, kde nikdo nepřežije i když do té doby ztroskotání přežili skoro všichni. Ale miluju staré sci-fíčka a ještě víc miluju katastrofáky. Tajemný ostrov je mixem obojího. Příjemní herci, efekty jsou velmi nápadité a na dost vysoké úrovni. Zapomenutý klenot. Vidět to v roce vzniku, u některých scén skoro nedýchám. 70 %

The Last Exorcism Part II (2013)

Má to pár celkem děsivých a napínavých scén, slušnou nápaditou kameru se smyslem pro detail, hlavní herečka je opravdu ta prostá, nesmělá venkovanka, která se na tuto roli dokonale hodí a dosti stylový závěr. Fakt nechápu, proč to jako cele působí tak suše. 60 %

Útok na Bílý dům (2013)

Kdo ví, že letos vznikly dva téměř identické filmy, nemá šanci se malému srovnání vyhnout. Olympus Has Fallen byl malinko sofistikovanější, chladnější a tím působil chvílema až trochu nudně (nutno dodat, že jako celek se mi líbil). Zato Roland Emmerich šel na to tradičně přímočaře, přesně podle své univerzální šablony a film působil neuvěřitelně zábavně po celou dobu. Když jsem se dozvěděl, že Emmerich natočí už druhý film po sobě mimo žánr sci-fi/katastrofický, měl jsem velké obavy. Ale veškeré prvky pro něj charakteristické, včetně katastrofických, se v White house down objevily. Dále klasicky extrémní patriotismus, dojemné okamžiky, srandičky a hlášky (po dlouhé době opravdu vtipné), nutnost vypnout na dvě hodiny mozek, snad nebude ani !!SPOILER!! když dodám, že i jeho tradiční uplakaný happy end. Chápu, že na někoho to už musí působit otravně, ale přesně za tohle je Roland v mé top! Jsem přesvědčen, že kdyby se filmy dostaly do kina v opačném pořadí, byl by to právě Olympus, který by dopadl jako finanční propadák. 80%/KINO