• Romantický

Hříšnice (2010) (TV film)

Bohužel knize autorky Iny Lorentz "Kočovná nevěstka", podle které byl film natočen, nesahá ani po kotníky. Všechno co bylo v knize tak zajímavé, napjaté scény (přepadení žoldnéři, putování s intrikánskými nevěstkami, láska Hiltrud se štolbou paní Mechthild, která opravdu nebyla tak nepříjemná jako ve filmu,únos Mariiny sestřenky v Kostnici) jenž dodávaly ději napětí, vysvětlovaly celý ten příběh a činilo jej uvěřitelným, na to se scénárista vykašlal a z knihy nechal jen hodně hubenou nezajímavou kostru. Kéž by někdo film natočil znovu a jinak a tentokrát se držel podrobně knihy, klidně z toho udělal i vícedílný film, hlavně aby zachytil to, co chtěla kniha říct.

Resident Evil: Odveta (2012)

Předchozí díly si už sice moc podrobně nepamatuji, ale po shlédnutí tohoto dílu jsem si řekla, že přece nemohly být tak hrozné jako tenhle. Začátek slušný, ale od probuzení Alice v Umbrelle už jen nuda pif paf nuda bum prásk, záblesk normálního filmu, ale ne, smůla, ... bum a pic. Asi takhle bych to shrnula. Film naprosto o ničem, jen pár scén mě zaujalo. Moskva ani jiné sekvence to ovšem nebyly. Bojové sekvence nezáživné, všechno co už jsme milionkrát viděli, kopa neinteligentních nemrtvých a Alice, která semtam kopne a semtam vystřelí. Uspět by to snad mohlo jen jako videohra, kde vypatlanci sedí a s vymytými mozky střílí do všeho co se pohne, aniž by čekali nějaký děj. Jen doufám, že nezapomenu jaký děs tenhle film byl, abych ho omylem někdy nepustila ještě jednou. :)

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Bohužel další zklamání českých pohádek. Naprosto nezáživný děj, který pár vtípků opravdu nevytrhlo. Přitom potenciál tam byl. Bohdalová se ve filmu moc nepřetrhla, ale asi jí scénář ani nic jiného nedovolil. Karlos nudil a jeho repliky nebyly nijak věrohodné. Vyzdvihuji hlavně Ivana Trojana, který vylosoval asi nejlepší roli, hlavně část, kdy se má oženit se Simonou Babčákovou. :)

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Po dlouhé době česká pohádka, která se mi opravdu líbila a neměla jsem po deseti minutách chuť přepnout. Veronice Žilkové postava macechy se zrzavými vlasy sedla a dvanáct měsíčků bylo k popukání, hlavně když těm holohlavým najednou narostly vlasy s jablky. :) Méně inteligentní dcerka Květulilinka byla tupá jak má být a chytrá Maruška byla krásná, aby se do ní hlavní hrdina mohl zakoukat. Roman Vojtek sice vypadal ve svém kostýmu a paruce jako trotlík, ale jinak svou roli zahrál dobře. Celá rodina se u téhle pohádky nasmála. Hodnocení 5 z 5 hlavně proto, že už jsem ani nečekala, že mě nějaká pohádka tak mile překvapí. :)

Přátelé (1994) (seriál)

Nezapomenutelný a vtipný :) Co víc k tomuhle seriálu dodat. Jeden z nej, které jsem kdy viděla. Jeho nepřekonatelnou výhodou je, že ve všech sezonách je stále stejně skvělá 6 členná sestava a seriálu neubývá na vtipnosti ani s počtem sérií, což bývá kámen úrazu většiny sitcomů. Každý díl jsem viděla několikrát a nejspíš nikdy neomrzí. Kéž by se jen točily další. :)

Nora Roberts: Prokletá zátoka (2009) (TV film)

Lehčí odvar hororového žánru s prvky mysticismu. Ve filmu se mi moc líbilo prolínání současnosti s minulostí, kdy hlavní hrdina najednou prožíval momenty, které se v místnosti kdysi odehrávaly. Škoda jen, že si film neudrží stejné tempo po celou dobu, ale střídají se v něm napínavé sekvence s těmi velmi nudnými, kdy má člověk chuť přepnout. Herecké obsazení tentokrát lehčí podprůměr. Hodnocení 3 z 5.

Nora Roberts: Posedlost ohněm (2007) (TV film)

Tentokrát spíše slabší odvar z filmů od Nory Roberts. Předvídatelný děj a ne moc záživné provedení, ani herecké obsazení mě v tomto případě nenadchlo. Když už v televizi neběží nic jiného, tak se u toho dá vydržet, ale nedá se říct, že bych u filmu seděla napjatá a čekala, co přijde v dalším okamžiku. Hodnocení 2 z 5.

Nora Roberts: Polární záře (2009) (TV film)

Herecké obsazení filmu Polární záře od spisovatelky Nory Roberts se tentokrát povedlo na jedničku. LeAnn Rimes jako sympatická pilotka v malém městečku a neuvěřitelně sexy Eddie Cibrian jako nový šerif z velkého města. Mezi dvojicí to jiskří už od začátku a když se k tomu přidá i napínavá zápletka v podobě pátrání po vrahovi jejího otce, krásná příroda a vtipné momenty, nejde se od filmu odtrhnout. Skvělý film na poklidné víkendové odpoledne, nudit se rozhodně nebudete. Hodnocení 4 z 5.

Sněhurka a lovec (2012)

Původně jsem moc netušila, co mám od filmu očekávat. Po zklamání z konkurenční Sněhurky s Julií Roberts, která byla snad pro děti do 10 let, jsem čekala temnou mysteriózní podívanou a dočkala jsem se. Hlavním lákadlem filmu je bezpochyby Kristen Stewart, která hraje nevinnou dívku, snažící se zachránit království svého zavražděného otce. V patách jí je lovec Chris Hemsworth (trochu nemytý Thor). Prince, který se ji snažil zachránit, mohli rovnou vystřihnout. Byla to tak nevýrazná postava, že by si nikdo nevšiml, kdyby tam nebyl. Podobně na tom jsou i trpaslíci. Objevili se tam snad jen proto, aby bylo poznat, že se jedná o Sněhurku. Charlize Theron tentokrát dostala dost děsivou roli a nutno podotknout, že z ní šel vážně strach. Prvotní nadšení z filmu pomalu opadávalo a ke konci už mi děj přišel zbytečně zdlouhavý. Hodnocení 4 z 5 si ale zaslouží.

V utajení (2010) (seriál)

Herečka Piper Perabo (sympaťanda z Divokých koček) byla hlavní důvod, proč jsem začala seriál sledovat. Musím říct, že stačilo shlédnout jeden díl a chytla jsem se. :) Akční seriál s ženskou hrdinkou v hlavní roli mě příjemně překvapil. Konečně něco jiného než všudypřítomné kriminálky. Některé díly se sice svou záživností moc nevyznamenaly a bojové scény s Piper Perabo na věrohodnosti moc nepobraly, musím ale uznat, že i přes všechny mouchy je celkem na co koukat. Propojení vtipu, občas romantiky a akce se tady povedlo a když se k tomu přičte tvářička Piper Perabo a Christophera Gorhama, lákadlo je dokonalé. Hodnocení 4 z 5.