• Romantický

Thor (2011)

Příjemný fantasy film o Thorovi, který se díky své namyšlenosti a vizi o nepřekonatelnosti sebe samého ocitne na Zemi jako prostý člověk bez svých schopností. Děj a dialogy sice obsahovaly hodně klišé a ohraných hlášek a celkově byly citové projevy tak nějak kostrbaté a Thor trochu toporný, přesto se film blýsknul mnoha zajímavými pohledy, např. různými mimozemskými světy, počátečními bojovými scénami...Jednu hvězdičku film ztratil za to, že si neudržel nadupané tempo, jenž nastolil na začátku, další bych odečetla za hláškové a dějové klišé, ale jako fanoušek fantasy zase jednu přidám. :) Takže 4 z 5.

Krev: Poslední upír (2009)

Film postrádá dějovou linii, jde především o posekání co nejvíce nepřátel Sayou, která není úplně normální člověk. Anime Blood+, podle kterého se film natáčel a převzal základní motiv, bylo mnohonásobně lépe propracované a dějově barvitější. Hrané zpracování je bohužel velkým zklamáním.

Útok na Bílý dům (2013)

Snímek bylo potřeba brát trošku s rezervou, protože Channing je zde vykreslen jako super akční hrdina. Bílý dům je napaden, když je v něm zrovna na pracovním pohovoru na ochranku prezidenta a prohlídce budovy se svou dcerou. Celý film pak probíhá v budově, kde Channing pobíhá nejprve sám, později s prezidentem Jamie Foxxem a snaží se překazit plány únoscům, jenž mají přesný plán. Pohodovka s trochou srandy, hrdinskými momenty a plno akčních sekvencí. :)

Světová válka Z (2013)

Tak nám Bradík opět zachraňuje svět. A pročpak to dělá? Přece aby zachránil svou rodinu před zombieky. Napínavé akční a trochu strašidelné. Zombie se rádi schovávají na nečekaných místech a jsou rychlí, takže leknutí je zaručeno. Film se neubránil ani pár přešlapům např. když vojandě uříznou ruku a ta se celou dobu tváří, jako by jí pálili na noze bradavici - slečna měla práh bolesti asi hodně mimo. Jinak jsem si film užila, hlavní hrdina je rozený vůdce a dokáže se rychle rozhodnout a udržet klid ve všech situacích. Herec ale taky ví, že je to jen jako, že ano? :) Kvalitní snímek se zombie tematikou a i trochu hlubším smyslem, když budete hledat. :)

Nové trable staré Christine (2006) (seriál)

Má syna, má bratra a má bývalého manžela s novou Christine. Bezvadný americký seriál, který občas rozkryje situace, o nichž se na veřejnosti nemluví. :) Christine vlastní posilovnu a jako pracující matka se snaží skloubit práci s výchovou syna. Moc se jí to nedaří a občas to řeší pěkně improvizovaně. Je to máma a ženská trochu lajdák, ale dokazuje pravidlo, že člověk není robot, aby všechno zvládal na jedničku. Navíc se v tom tak pěkně plácá a bratr, který bydlí v přilehlém bytě na ni většinou nevěřícně civí. Problém je, že je jí nejblíž, tak to většinou schytá jako první. :) Christine je pěkně střelená a dokud neuvidíte, nedá se to správně popsat. Navíc se tato střelená Christine snaží randit. ;) O srandu všeho druhu tak není nouze.

Millerovi na tripu (2013)

Konečně zase jednou výborná americká komedie, která umí upřímně rozesmát a člověk se u ní odreaguje jak má. Vybraní herci pro role dětí jsou úžasní a zrzavý klučina nemusí ani nic dělat a už mi cukají koutky při pohledu na jeho pihovatý obličejík. Povedená dcerka má zase skvělé hlášky. :) Dospěláci jsou na tom taky dobře. Na Jennifer Aniston jsem se těšila a nezklamala. Sympatická jako vždy a dokazuje, že komediální nota jí sedne nejlépe. Nejslabším článkem je hlavní mužský hrdina Jason Sudeikis, ale ostatní jeho nedostatky bohatě vynahradí. Na filmu se mi líbilo, že se nejednalo o klasickou trapnou nechutnou americkou komedii, ze které se člověku zvedá žaludek, ale o upřímnou vtipnou pohodovku, po jejímž shlédnutí vám vydrží dobrá nálada ještě hodně dlouho. :)

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pro mne skvěle natočený a zahraný film. Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton byli dobrá volba. Umí hrát, dá se na ně dívat a Jake má dobrou fyzičku. Ve filmu je krásně vystižená atmosféra míst, akční scény jsou super a vybroušený parkour byla třešinka na dortu. Několikrát jsem si během filmu vzpomněla na hru, hlavně na různé pohyby hlavního hrdiny po zdech, tyčích... :) Mohla bych říct, že je to pohádka pro dospělé, ale je to mnohem víc. Amíkům se zase něco povedlo. :)

Pomsta hříšnice (2012) (TV film)

Předpokládala jsem, že film bude natočený podle 2. dílu knižní předlohy Markytánka od Iny Lorentz. Tuhle knihu ale zřejmě scénárista vůbec nečetl a viděl ji jen z rychlíku. S knihou to mělo společné jen to, že Michel ztratil paměť a Marie se ho snažila najít. Zbytek byl domyšlený a musím říct, že ne moc zdařile. Děj byl nudný, herci nepřesvědčiví (akorát Marie mi byla tentokrát sympatická a Michel aspoň dobře jezdil na koni a bojoval) a dialogy jako z nějaké parodie. Nemá cenu se odkazovat na knihu, protože ta byla napínavá, vtipná a plná zvratů, naprostý opak stávajícího výtvoru. Divím se, že po tomhle ještě někdo natočil 3. díl a taky tomu, že je autorka knihy nezažalovala za prznění její knižní trilogie.Asi si scénárista řekl, že když byly knihy tři, dokončí i tři filmy. To by ale musel mít trochu víc nadání nebo se jednoduše držet předlohy. :)

Z cizího krev neteče (2013)

Melissu McCarthy jsem měla ráda ze seriálu Gilmorova děvčata, kde hrála sympatickou kuchařku Sookie. Rolí zrzavé odpudivé podvodnice se mi však hrozně zprotivila. Divím se, že do takového filmu a role se vůbec nechala uvrtat. Film si trochu vylepšil image obsazením Jasona Batemana do role mužské Sandy, který je jako jelimánek vynikající. Dějová zápletka je docela originální, ale zpracování nestojí za nic a obsahuje plno nechutností, jako by se bez toho americká komedie v současné době nemohla obejít.

Hostitel (2013)

Tak nějak se už smiřuji s tím, že knihy vítězí a filmy je nedokáží překonat. Film Hostitel mi přišel, jako by knihu Hostitel vykradl o nejdůležitější prvky a zapomněl prožít jednotlivé momenty. Jako strojní výroba: teď by se měla Melanie poprat u vodopádu, lup, 1 minuta scény, splněno. Další bod má být záběr na pole, šup, splněno. Ještě jsme nedali záběr, jak jedou kluci nakupovat, flák, 2 minuty jízdy autem, atd... Děj přeskakuje nesmyslně z místa na místo, chybí tam propojující linie, které jsou v knize a plno pěkných a zajímavých scén, kde bylo napětí a vtip. Nakonec jsem si i zvykla na herečku Saoirse Ronan, která mi ze začátku přišla nesympatická a neodpovídala mojí představě. Propadák to určitě nebyl, ale nesplnilo to moje představy. Nejlepší záběr z filmu byl podle mne závěr (poslední cca 2 minuty), který mi přišel nejlépe zvládnutá část - atmosférou, hudebně i napětím.