Někdo to rád zahalené (2017)

Francúzska komédia, ktorá sa s veľkým nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha. Ťažko niečo filmu vytknúť, človek sa skutočné veľa krát zasmeje a film sa vyhýba zbytočným trápnym scénam...Takto nejak si predstavujem pravú francúzskú komédiu.

Rock'n Roll (2017)

Film o chlapovi, ktorý má krízu stredného veku a totálne mu z toho prepne. Film sa pohybuje na hrane paródie, tragikomédie a drámy. Vo filme bolo veľa úsmevných momentov. Oceňujem aj hudobný výber a hlavne koniec, ktorý bol trochu prekvapujúci a neskĺzol do klišé. Ak chcete vidieť ako si dokáže známy celebritný pár urobiť zo seba srandu tak si to pozrite.

Bounty (1984)

štvrtú hviezdičku dávam za hudobný doprovod od geniálneho Vangelisa..

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

VII epizóda ukazuje, že Star Wars sa nikam neposúva a stále sa točí okolo toho istého ale v inom poradí. Vyhorený bez skutočného nového príbehu, emocií a vzťahov v pozadí. Epizóda v ktorom tvorcovia premrhali dať sérií nový rozmer. Vizualne pekne, milé ale stále to isté len v inom poradí fungujúce na sile zotrvačnosti Luka a Leiy... ale čo keď odídu ? Už pred začiatkom filmu som čakal, kto sa nedožije konca epizódy a aj to sa naplnilo. Ale takto ? ..Vo filme bolo veľa WTF momentov ..Kto sú Reyni rodičia? čo skoro sa to veľkolepo dozvieme pred tým musí ísť do tmavej čiernej diery, treba napínať a nakoniec zistí, že ... WTF ? Ďalšia WTF je Snoke ?? Kto je to ??? Toto je celá jeho misia v Star Wars ? Luke mi v zaverečných scénach pripadal ako Chuck Norris..WTF ? ..Finálne dojmy sú veľmi rozporuplné ...na svoje si prídu hlavne nadšenci bojových scén. štvrtú hviezdičku dávam za vizuálny zážitok. Príjemne prekvapila nová postava Del Toro ..len škoda, že ho bolo málo. Obávam sa IX keďže už vieme ako sú figúrky rozložené a že Carrie FIsher už nie je medzi nami.

West of Sunshine (2017)

Dojemná dráma s prvkami indie o vzťahu otca a syna, ktorí prežijú spoločný deň. Finálny dojem z filmu veľmi dobrý... + dobrá hudba.

American Honey (2016)

Film je obrazom skutočnej Ameriky, ktorá veľa krát ostáva pod povrchom. Kontrasty, na jednej strane obrovské domy, bazény, ranče, peniaze ...na druhej strane chudoba, špina. Falošná kresťanská morálka. Mládež bez budúcnosti uväznenená v blúdnom kruhu. Pastviny premočené krvou od najväčších bitúnkov na svete. Ropné polia. To všetko je Amerika. Detaily, ktoré vyskladali veľmi dobrý film.

Zero (2015)

Zlatanina, ktorej reziser viac pracoval na vizualnej stranke ako na samotnom pribehu. Ma to uroven studentskeho filmu.

Out (2017)

Socialna drama, ktora sa snazi odlisovat svojim humorom a bizarnostou. Za to aj 3 hviezdicka.

S láskou Vincent (2017)

Mila detektivka o vrazde/sebevrazde Vincenta Van Gogha. Stvrta hviezdicka je za mnozstvo prace, ktore bolo spojene s tymto filmom.