Avatar (2009)

Marast

Líbáš jako Bůh (2009)

Vtipné scény byly dobré, ale to byly jedné pozitiva v tomto filmu. Jinak děj, chování herců a všeobecné podání filmu jako celek zklamal. Bohužel. 45%

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Zatím hodnotím jen úvodní díl, který mě totálně uzemnil. Jestli seriál bude mít stejný standard, tak tu máme zaděláno na seriál roku.

Číslo 9 (2009)

Jsem nadšen. Výborná animace, dechberoucí příběh a úžasné jako celek. Víc není potřeba vědět - 90%

Gran Torino (2008)

Silný příběh, kde exceluje především sám pan Eastwood. Více vědět nemusíte 80%.

Sólista (2009)

Nádherný příběh o jednom novináři, který objevil mezi bezdomovci úžasného hudebníka. Umí skvěle hrát na čelo (a další nástroje) a miluje Beethovena, ale postupně s příběhem zjišťujeme, proč se vlastně tento muž zůstal bez přátel a domova. Silný příběh s krásnou hudbou a především dvěma skvělými herci. Joe Wright prostě tyto příběhy umí. 80%.

Andělé a démoni (2009)

Šifra mě moc neoslovila, a tak jsem čekal co mi můžou nabídnou A&D. Musím uznat Rone, zlepšil ses. A to v lepší zápletce, hercích a především v hudbě. Ta byla nádherná. Hanks dostal konečně hrající herečku, která jenom blbě nekouká. Ale hraje, (Ayelet Zurer si budu pamatovat pro příště). Ostatní herci, jak McGregor, Skarsgard a nájemný vrah Lie Kaas (také si na něj budu dávat pozor), předvádí rovněž přesvědčivé výkony. Pravda, někteří můžou namítat, že scénář je děravej, příběh nezajímavej, ale mě se líbil, a 140 minut mě utekly jako nic. Takže sice slabší, ale zasloužené 4 hvězdy, pro které jsem se rozhodl za herecké výkony celého týmu a především za skvělou muziku od Zimmera. 75%.

Kámoš k pohledání (2009)

Jako ano, nebylo to špatné. Především se mi líbila ta obrácená myšlenka, že chlap nemůže najít chlapa, místo ženský a že se ženskýma řeší většinu času oproti "normálnímu" chlapovi, co má naopak problém nafrnknout si babu. Nicméně to je tak všechno, průhledný scénář a předvídatelný děj a co navíc totálně nevýrazný Paul Rudd. Ono možná nevýrazný je špatné konstatování, má hrát blba, co se neumí s chlapem pořádně odvázat, ale sorry Paule, byl jsi statickej, totálně a pořád. Tento film zachraňuje Jason Segel a jeho role. A to o dvě hvězdičky. Takže díky za pohodovou romantickou komedii "naruby", která pobaví a je sice o něco lepší než ostatní podobné americké romantické komedie, ale vlastně nic nového zde neuvidíme, jen má o něco málo originálnější příběh než ostatní. Takže 60%.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Děsně americké, nudné, předvídatelné a především opakující. Nezapomenu na Charlieho Crewse (vy si prdnete, kluci z laborky to chytnou do sáčku a usvědčí vás!). Takže ne, děkuji 40%.