Planeta opic (2001)

Ten zaver bych si rad nechal vysvetlit :)

Opravdová kuráž (2010)

Zvlastni atmosfera, ktera je prolozena nejakou tou hlaskou v presne dobrem davkovani. Jeffovi preju oskara (zaprve proto, ze by byla sranda, kdyby dostal 2 za sebou a zadruhe proto, ze si ho podle me zaslouzi - ale jeste jsem nevidel 127 hodin), nicmene patou hvezdicku musim ubrat za nadbytecnych a hloupych 5 minut po 25 letech. Matt Damon se taky na divokej zapad proste nehodi, ale neni nic, co by nespravil Cogburn kopajici do malejch indianu. Edit: Tak dalsi zlodejina od panu akademiku, misto Bridgese dostal nezaslouzene oscara koktajici kralicek.

Biliárový král (1961)

Vyjimecny film, ktery mi ukazal, proc je Paul Newman jednim z nejvetsich hercu vsech dob. Oznacovani Hustlera za sportovni snimek je trochu nestastne, Hustler je MNOHEM vic nez co si clovek predstavi pod pojmem sportovni snimek (nestastny je i cesky preklad nazvu). Jak tak koukam, lidem, co videli nejdrive Color of Money, se Hustler uplne nezamlouva. Na jednu stranu to chapu, ale na druhou stranu ja take videl nejprve Barvu Penez a ta se mi libila velice, presto vsak musim priznat, ze Hustler je o tridu vys.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

Ralph Fiennes, Alan Rickman, Bill Nighy, Rhys Ifans. To je prijmne obsazeni, kterym se HP7 pysni v titulcich. Vzdycky jsem si myslel, ze cameo role se do titulku nepisou... Zrovna Alan tu vypadal tak znudene, ze mu preju poradne tucnej honorar, za vsechno, co musel behem svych 30 sekund na platne vytrpet. Celou serii HP moc nechapu, proc si nekdo zaplati Fiennese jako hlavniho zaporaka (a ze Ralph patri mezi spicku) a pak ho namaskuje jako kretena tim stylem, ze clovek ani nepozna, jestli je Voldemort hranej nebo ciste digitalni. Vsadil bych na druhou moznost, to by aspon vysvetlovalo, kde se tvurcum podarilo utopit rozpocet. Dale scenar by si zaslouzil malinu (predloha sice za moc nestoji, ale takhle spatna neni ani zdaleka). Celkove je HP7 ve vsech ohledech tak mizernej, ze i takovy prkno jako Radcliffe tu vypada prumerne. Tohle kvantifikovani veskerych vad je jediny zpusob, jak tu nepsat komentar az do rana. Ale povidka o trech bratrich byla vizualne nadherna, to zas ne ze ne. Diky ni pasuji HP7 pouze na nejhorsi film roku, i kdyz zbytkem by urcite miril k mnohem nadcasovejsimu titulu.

Smrt čeká všude (2008)

Camea (nebo spis male role) Pearce, Fiennese a Morse samozrejme potesi, Jeremy Renner je fajn, ale vsechno jde stejne nazmar kvuli faktu, ze Hurt Locker ma zajimavy pouze namet, nikoliv dej. Ten valstne ve filmu chybi uplne a asi diky tomu jsem se vetsinu stopaze doopravdy nudil. A ze si to Kathryn nataci nekde v Jordansku a ze pri nataceni musela prekonavat spousty problemu... To je mi uprimne jedno, na filmu se to zadnou extremni kvalitou nepodepisuje (i kdyz realisticnost se musi priznat).

Cizinec (2010)

Jedine co se tu da hodnitit opravdu kladne je Paul Bettany, presto jit na odpad! mi neprijde zcela fer, prenejmensim to nebyla uplna nuda.

Travička zelená (2008)

Trictvrte filmu stoji uplne za... No a posledni ctvrtina je bozska :D

Hon na čarodějnice (2011)

O poznani horsi nez Solomon, ale i tak, s primhourenim oka silne hodnoceni, protoze takovyhle snimku je malo a ja jsem rad za kazdou jinou nez rodinnou fantasy.

Potomci lidí (2006)

Ja si nemuzu pomoct, proste jsem se neuveritelne nudil.

Dexter (2006) (seriál)

Je ted sranda si uvedomit, co pise golfista: "Spolu s Heroes je to nejlepší seriál, který letos začal boj o přízeň televizního diváka....". Take jsem to tak zprvu videl, s odstupem casu vsak musim rici, ze jak sli Heroes do kytek, tak sel Dexter nahoru. Po paradni 5. serii to muzu tvrdit bez obav. A vubec, kolik serialu ma 5. serii stale dobrou?