Napola: Hitlerova elita (2004)

Hudba na jedničku, herecké výkony taktéž, snad jen trochu jednoduchý děj. Ale to utopení pod ledem - opravdu působivé.

Sloní muž (1980)

Dávám tomu téměř 100% jako filmu, který mě dojal a umělecky uspokojil. Rozhodně ne jako filmu Davida Lynche, od něj čekám něco úplně jiného. Lepšího? Možná. Tentokrát byl konvenční.

Anděl Páně (2005)

Nemá to kouzlo starých českých pohádek, to by ani nebylo možné s dnešní technikou a vším, co k tomu patří. Ale jinak celkem milá pohádka, na naše poměry vážně ujde.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Docela mě překvapuje tak nízké celkové hodnocení. JCS je podle mého nejlepší muzikál všech dob a tohle zpracování mě svou jedinečností zaujalo o dost víc než zkostnatělá a konzervativní než verze z roku 1973, Jérôme Pradon je nejlepší Jidáš ze všech a vůbec tomu není co vytknout. Nechápu.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tenhle film je,stejně jako jeho předloha, výborný. Člověku nezbývá, než se sklonit před uměním pana Formana, stejně jako před výkony všech herců, nejen Nicholsona.

Život je krásný (1997)

...a tenhle film taky. Jeden z nejroztomilejších filmů, v němž divák sleduje dětskýma očima to nejhorší, co se v novodobých dějinách událo. Neshledanou, princezničko...

Amadeus (1984)

Jeden z opravdu mála filmů, kterému český dabing neuškodil.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Opět se projevil pan Režisér. U sledování třeba Ostrova jsem musela zavírat oči, tady je člověk nechal široce rozevřené a vnímal citlivost a hloubku tohohle snímku.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Skvělá hudba, skvělý film, jedinečné provedení a nápady a ve výsledku dílo, na které bolí se dívat.