• Pohádka

Dracula (1992)

Začátek byl takový divný a chaotický, ale dobře se u toho projížděl Instagram a jiné sociální sítě. :-) Druhá polovina ale už byla docela dobrá a měla spád.

Špunti na vodě (2017)

Film je až na závěrečnou část vtipný a zábavný. Navíc mám hodně ráda herce Jiřího Langmajera. Tak proč jsem nedala pět hvězdiček? Téma tatínkové s dětmi na pospas osudu, už to tu bylo. Mám pocit že v dnešním filmovém světě nikdo není schopný vymyslet něco nového a to ani u nás ani v zahraničí.

Masaryk (2016)

Film naprosto postrádající jakékoliv emoce.

Přátelé (1994) (seriál)

Geniální seriál na který se ráda podívám i po letech.

Kráska a zvíře (2017)

Na tuhle pohádku jsem se moc těšila a nebyla špatná. Ema Watson zahrála Krásku velmi věrně, Luke Ewans jako Gaston byl taky perfektní, ale bylo tam pár momentů, které mě vadili. To zvíře v animované verzi mělo ve výraze více emocí než v hrané verzi. A celkově bych čekala, že mě hraná verze víc emotivně zasáhne. Nestalo se tak. Taky mě ke konci dost iritoval ten dialog Krásky a zachráněného prince při tanci. Zdálo se mi to už zbytečné a kazilo mi to dojem z celého filmu. Čekala jsem zakončení polibkem nebo tak něco a ne že si hlavní hrdinové budou povídat o tom, jestli si má princ nechat narůst vousy. Přes všechny výtky, které k této nové pohádce mám, dám čtyři hvězdičky, protože oproti mnoha jiným pohádkovým příběhům, které jsem doposud viděla, to byla moc hezká a milá podívaná.

Carol (2015)

Jednu hvězdičku za Cate Blanchett. Nestává se mi, aby mě film uspával. Tady se to stalo. Bylo to zdlouhavý a ukecaný.

Tut (2015) (seriál)

Líbivě natočená minisérie zvláště pro nás holky, ale historické skutečnosti je tam co by se za nehet vešlo. Takže tuto minisérii hodnotím jako fajn oddechovku od které nelze víc očekávat.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Myslela jsem, že už nemůže být horší pohádka, než jsou tři bratři od Svěráka. Ale to jsem se hodně spletla. Slíbená princezna pod režií Ivana Pokorného Tři bratry překonala a u mne zaujímá první místo nejhorší pohádky, jakou jsem kdy viděla. To jsem fakt bez panáka nedala. Co se to děje, kde jsou ty milé pohádky, které se u nás kdysi točily. Dívala jsem se na parodii Zlatovlásky. Výběr hlavní hrdinky se vyloženě nepovedl. Byla jak hrom do police. Sestry se chovaly jak šlapky. Piráti jak z amerického filmu a do toho ukňouraný král. Bývám k pohádkám milosrdná ale tahle pohádka je odpad.

Tři bratři (2014)

Většinou mám pohádky moc ráda, ale tato mě moc neoslovila. Písničky byly sice dostatečně vlezlé, ale příběh těch tří nejznámějších a ohraných pohádek byl bídný. Zvláště ten s tou Karkulkou. Bylo to, jakoby pedofil čekal na svou oběť a ta z toho měla ještě radost. No to se Svěrák předvedl, jen co je pravda.

Fakjů pane učiteli (2013)

Spousta akce, spousta vtipu, spousta nesmyslů, které nakonec dávaly smysl. Jo bavila jsem se a dávám plný počet.