Kancl (2005) (seriál)

tak tomu sa povie zle obšlahnutá britská verzia. ako vždy, keď to prevezme americký priemysel, je z toho prepálený trapistan na n tú. stačil pokus o it crowt a teraz toto! hrôza čo tam carell stvára.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

pár poviedok som dala. viac možností ukázať ako na vec s ľudstvom" :-) by to chcelo. takto je to len rozvedenie trocha stihomanskej mrazivej fóbie scenáristov ..tiež by sa patrilo aspoň občas ukázať ten ohlasovaný "humor" a nadsázku. Je to ako keď si človek kúpi mravenisko bez kráľovnej, teda bez šance ukázať aj tú druhú - zjavne normálnu a lepšiu možnosť. tak nám tupcom sa radšej oplatí tráviť čas nad tým ako zlepšiť funkčnosť a pomáhať cez avaaz.

Komparz (2005) (seriál)

ako v tom vtipe trápnejší vyhráva. príliš seriály nemusím, tu som si chcela pozrieť "majstrovstvo" Ricky Gervaisa..ups! bolo to neomalené a tak natvrdlo priblblé, akoby hrali plastové bábiky bláznivú Viktorku u splavu. Človeku skôr príde ľúto, za čo sa neomalenosť vydáva. Humor to rozhodne nebol. Aj keď išlo o nadsázku, tak nehorázne tupí a ľahostajní komparzisti sa v žiadnej vesmírnej realite nevyskytujú. ANi ako roztliekavači by si neškrtli. HOdnotím po prvom dieli, a viac nemusím, Ben Stiller aspoň zahral ..ostatní sa len predvádzali.

Famílie (2010) (seriál) odpad!

je to len Bčková oddychovka jjedna  ufňukaná anticharizmatická gilmorka  druhá anorektická panovačná Kristína s hlasom ufajčenej bordelmamy ...katastrofa, .Dabing príšerný . horkoťažko pre objektivitu dopozerané 2 časti..ale uff. bez hodnoty, kamery,, strihu, pointy..nudná gýčovina. ten hnusný dedek mi pripomína prepitého alkoholika, ktorému rola akéhosi zaťatého tatka vôbec nesedí.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

tak ani neviem čo napísať.o čom tu všetci špiritizujú...je to predsa pre vás nálož pohodovky, tak ako človek nič nevytkne super formátu THE BOYS ,a že je to nálož celkom opačného kontrastu, krv, mozgy, supermamlasi..takto sa dá charakterizovať prakticky každý úspešný zámer,iné ako ostatné. Nechápem výraz mnohých, že dojímavé, či klišé, či čo, veď naopak, ponúka nám všetkým obraz reálnej prepletenosti ľudí,o tom, aký efekt má na človeka v náhodnej blízkosti každé vaše rozhodnutie, alebo vaše presvedčenie . To ,ako sa navzájom poriadne ovplyvňujeme, aj keď o tom netušíme. Tak parádne prebrúsená kompozícia, že človek má pocit že sa mu na tomto svete vlastne nič hrozné nemôže stať. Vďaka za skvelú dávku super vanilkovej porcie s jahodami navrch.

Zpropadené dědictví (2013)

obaja sú o dosť viac sympatickí ako hodnotiči dole uvedení. kto dofrasa chce plytkú komédiu? výnimočne dobre spracované. Owen ukázal, ako sa dá zahrať sám seba

Gejša (2005)

ale ale takí vznešení páni ako pomo a cival a namiesto kníh lúskate televízne noviny? veľmi jasne a samozrejme cítiť produkciu stevena spielberga a čo je hlavné , fakt, že sa držali literárnej ponurej predlohy, Arthura Goldena a neuhýbali na žiadnu stranu . hlavnou témou bolo objasniť parametre japonskej spoločnosti tých čias. To sa podarilo skvele, skoro ako v Ríši slnka. čo ste tam chceli? "naháňačku s autami?" PáNI, vám dvom by som nedala natočiť ani dokument o štopkaní ponožiek.

Osudové setkání (2000)

na to že mladý "jamal" tu hral svoju prvú rolu a nikdy dovtedy nebol hercom, fantasticky sekundoval Sean Connerymu. Výrazy tváre, ktoré povedali viac ako scenár a fakt, že pozeráme na film z roku 2000, keď ešte ani elektrika nebyua a kerá byua aj tá trásla, to bylo mimoriadne pekne nastrihané a atmosfericky dotiahnuté do filmovej balady bez vysokého rozpočtu. O 5 rokov si strihol film Couch Cartra ale tento bol prvý,. Jasne že mudrlant chrobák truhlík POMO napíše, že to tu už bolo, áno, bolo, ale tu to bolo prvý raz a ostatné filmy pajcovali look deja , výbornej soulovej muziky a atmosféry Bronxu . Dojem ostáva dlho potom, nevymaže sa vám z hlavy ani po rokoch. to je rozhodne viac, než u väčšiny iných filmov.

Muž jménem Ove (2015)

žiadna komédia, ani dráma. Balada o Švédovi - mužovi s "veľkým srdcom" ,tak prirodzene a s nostalgiou urobená, že dojem v človeku necháva nadlho predlho. Nepotrebuje to žiadne siahodlhé komenty, hodí sa na zimný večer ...namiesto vianočného príbehu s kompletne ukázanou švédskou krajinkou. Gran Torino skvostne pokračujúce inak a v inom prostredí. Každá nadávka z jeho úst znie ako malá perla postupného pochopenia , pretože občas všetci nadávkami a bizarným krikom maskujeme bolesti a strachy.