Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

o AKé DUCHOVNé VYKúPENIE ide, mi NIE JE JASNé, mystifikujeme , v našej pretechnizovanej Európe vnímame ako duchovného aj kus prostého mladého človiečika , ktorý sa potreboval najesť, prespať a prežiť... nebola v ňom žiadna vyspelá vnímavosť a tak sme si vystačili s jednoduchou mentalitou a ochkáme. Ale poetika prírody a kamera miesta bola strhujúco pekná.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

fuu, tak neviem,kde v našom systéme by Kto nabral odvahu a zachytil fungovanie väznice tak poctivo. to je samá podstata dna, a tak ako všade, aj tu sa ukáže kto si za čím stojí, Dozorca je nakazený mocou,iný sa stáva špinou a Amerika je nakazená zas mocou peňazí .Tak , ako to aj v reále predstavuje starý tatko Trump. Staré, čo nechce zmenu a tak si agresiou vynucuje zotrvávanie v starých poriadkoch. Skrátka dno zachytené v malej buziness veznici . A tak, staré musí nutne vyhynúť ako mastodont. Pekne zachytený vzostup aj pád. U nás v Európe by natočenie skončilo klišé treťotriednou fraškou, na toto majú paradoxne šťavu zas Amíci. štvrtá séria 2015 je už dokonalá a má nádych blade in runner :-) jej posledný diel je zážitok ,akoby natáčala dvojica Tarantino - Fincher.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

výnimočné herecké výkony. Takýto detský talent ako Adam Novák bol rovnocenne famózny ako talent v spielbergovom vyhľadaní zjavu pod menom Christian Bale,ktorý by mu dobre zahral Rí´šu slnka v roku 1984, a ktorý akoby charakterovo aj vizážou Adamovi akoby z oka vypadol. Akurát Adam to mal ťažšie,namiesto hrdinských akčných scén musel zachytiť esenciu českého malomesta rokov 30.tych, a s ostatnými spolubojovníkmi to dokázali nádherne .

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

mne ako žene - bloncke, ktorá si kľudne zahrá občas v kapele, občas zmizne s výbavou si zašplhať trebárs aj na stromy a občas len tak posedáva veľa biku na karpatskom štíte ...teda ale z ktorej planéty ich vyhrabali?doprajem každému naozaj čo jeho jest, mno ale to nie je obraz emancipovanej ženy, tu niekto zobrazil prázdnotu života v sklobetónových klietkach ,bez vrúcnosti, nadsázky a aspoň trocha niečoho, nad čím by sa dalo uznanlivo pokývať... talent a iskra využité leda na preberanie sa v topánkach , ale no fuj, mohli to nazvať 30 prípadov pomýlených zlatokopiek.

Amazonka (2000)

Plná podpora Enšpígla, môj skromný mentálny potenciál by nevyprodukoval nič trefnejšie, my sme sa skvele zabavili,a tí,ktorí majú väčšinou v sebe dosť odpadu, sa akosi s jednoduchosťou a relaxom nevedia stotožniť, ale nevadí, aspoň za odvahu , že takýto žáner skúsili ..majú bod.

Muž a jeho pes (2008)

téma zahraná na vynikajúcu a k tomu výborne doplnenný klavír Frederika *Chopina ..akýsi popredný znalec Superpero,ktorý zjavne zbytočne trávil čas trápením sa u žánru, o ktorom bol presvedčený, že ide o akčný hriller, čakal, že bude aspoň jeden menší masaker a krvák. Alebo aspoň scéna cestovania v čase, napísal, že pomalá a nenápadná hudba (zazneli sonáty Beethovena, Chopina..) ho nudila , tak toť vizitka našich všeználkov, preto má v Európe cenený film u nás 68%.

Osudový dotek (2004)

hustá zmes rôznych žánrov, vnemov a záchytkovej atmosféry, s ktorou by nikto nemenil. Chce vás to chytiť, ale je to na vás. Nemala som chuť sa s tým stotožňovať, preto mi v hlave ostala len akási zmeska ,a neutrálny pocit, že si voľný čas aj inými kalerábmi môžem vyplniť, napríklad nechutne sladkým zákuskom Oblížprst :-)

Donnie Darko (2001)

v pamati mi utkvelo len niečo nepatričné a dosť úbohé... CHudák , vzdychla som súcitne a vypla bedňu v polovici.

Zuřivá salsa (2014)

ono sa to po roku vysplha na to co si zasluzi, teda cca 75%. Zatial mierne topujem, lebo kto si uz len vie dobráka ajťáka z IT CROWD Chrisa predstavit ako nechuťasa a salsa tanečníka? Zamakal si tam, veru zamakal :-)