Afrika (2013) (seriál)

toto sa prekonať nedá. Takýto scenár nám vytvorila mater príroda a my sa ku Gai skláname s prosbou o ďalšie večerníčky.V jej podobe sú tieto rozprávky Zeme na dobrú noc naozaj pestronádherné

Ztraceni (2004) (seriál)

tak zdĺlllhavý seriál s opakujúcimi sa scénarmi pripomína dáke monštrózne veľdielo slovenského filmového priemyslu v podobe Búrlivého vína, či 14.série desivého Paneláku, aj keď tu sú exteriéry nesporne zaujímavejšie, zápletky sú taáák dramatické, až hanba.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

v oblasti krimi -celkom relax monk pirpomína niečo, čo tak radi uznávame a uctievame,či už ide o génia Sherlocka, alebo Mozarta zmesku talentu a geniality pošpinenú trápením a zmeneným mentálnym stavom .

Sedm samurajů (1954)

na tú dobu nopáni. dialógy sú síce dlhé aj akcia občas viazne alebo sa utápa v dlhej kamere, lenže v roku 1954 sa aj reklama na pastu točila na 10 minútový obraz. Skvelé.

Americká krása (1999)

1. pozretie nudné, po 3 rokoch dvíham latku ...možno si človek ten lahký náznak opotrebovanosti života ani nechcel pripustiť a buď sa pri filme chce pobaviť, alebo byť šokovaný. tu je treba sa znechutiť a potom pochopiť.Aj tak ma šokuje, ako málo vnútornej sily a koľko ľahostajnosti a povrchnosti sa vykresľuje navonok. Ktovie, možno ani scénaristi ne´hĺbajú, ako von z vnútornej sračky,nahľadajú žiadnu krásu v jednoduchosti a život nenechajú plynúť, lebo v tom balaste sami úspešne zotrvávajú počas písania nekonečných emočne vypätých seriálových scén :-).

Záře (1996)

pocitový výkon...mno áno, poďme sa v tom s husou kožou a depkou pitvať. ALE! ako hudobník to vidím cez profesiu pošuka pianistu ako poriadny nezmysel. Pokiaľ by bol malý chlapec a neskôr mladý muž naozaj tak silno otriasaný a nevyrovnaný, s psychickým strácaním, nedokázal by fungovať a bez vlastnej motivácie zvládať veeeľmi zdĺhavé a poctivé samotné štúdium klavíra. Bez výnimky, v tom kolobehu si musí každý sám veriť, žiadny profesor v žiadnych dobách nie je taký blázon, aby študenta dostrhával k výkonu a nechal ho topiť sa na pódiu vo vlastnom pote. Súčasná história sa o žiadnom takom šialencovi nezmieňuje. Tak pre hudobných amatérov (99% ľudí) je to úúúááá úúúch, to je ale parádna téma. Ale Či už by to bolo v dobe Mozarta (ktorý mal fotra podesa), alebo v dobe nanotechnológií, verte, že samovznietením bez poctivej práce nikdy žiadny génius nevznikol. Už ten obraz chlapca, ktorý záhadne vedel *3 Rachmaninova ako desaťročný bez výuky....ehmmm, skúsili by ste dať 8 ročnému chlapcovi zostrojiť boening,lebo pekne kreslí? ale však tomu verte ak chcete. obrazy otcov a matiek, dokopávajúcich potomstvo k takým výkonom, o akých sami snívali, to už je síce hnusne, prehnane, ale pocitovo zhruba vykreslené. Len v reále by nikdy ďaleko nezašli. Svoje o tom vie dnes svetový huslista nr1 Edvin Marton a jeho otec. . hviezdy dávam Noahovi , ktorý si ako dieťa nazoaj na tom klavíri zahral. Ostatní herci nemali o klavíri tucha a mali dablérov

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

tomuto seriálu pomáhala armáda anjelov. Krásny zámer a kamera vyobrazenia doby., scenárista a mnohí v tíme asi boli dobre inšpirovaní. seriál, aj keď mnohočasťový, má skutočný liečivý účinok,nakoľko je v popredí potenciál ľudskej osobnosti, nie historické fakty. To sa musí uvoľnene sledovať aspoň 5-6 častí a je jedno ktorých, Ľudia, akoby ste sa báli priznať, že si zaslúži plný počet?

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

mno, pred časom mi prišla prvá séria úplne ako odpad. Akosi som si občas uhla okom na obrazovku compu namiesto medovkového čaju na spanie na pár dielov a prišlo prudké zlepšenie..... svojho druhu je to fajn bizarný sitcom, akoby parodoval tie klasiky rodinné s poučením na záver...síce sa z každej postavy vyvinie postupne klaďas s bonusovými muchami, no ale to je predsa stará dobrá Amerika.

Poslední velký bojovník (1994)

zaslúži si vyzdvihnúť. Týchto filmov je pomaly už ako šafránu. Všetci o nich počuli, nikto ich nevidel.