Kalvárie (2014)

Síce dosť vyumelkované a režisérom jednostranne ladené číro vyšinuté postavy, ktoré by sa v takej hustote bláznov na jednu dedinu nechovali k farárovi tak, že ho napríklad zmlátia bejzbolkou ,alebo ho budú nasierať do nepríčetnosti. Záver , aj keď vygradoval, bol taký mnoo podivný, ale s úžasom vidím, že hlavná postava je vlastne starý dobrý pošuk MOODY alebo skvostný skazený policajt z výnimočného filmu The GUARD, kde vyzerá ale úúúplne inak. Perfektná fyziologická premena , charakter verne zachytený - mno hotový FULGHUM, tak oceňujem vysoko.

Pomáhat a chránit (2011)

tu si prídu na svoje čuňasi aj slušňasi. nie celkom komédia , ale pomerne tvrdá írska vychytralá detektívka, s vynikajúcim starým tučným Írom a jeho černošským sekundantom ..medzi ktorými to perfektne neladí.Film sa rozbieha od priemerného deja až po vynikajú zápletku s výborným záverom. Asi najlepší írsky film, ak nerátam elfské rozprávky, čo som videla.

Ostrov samoty (2005)

Možno že to treba vidieť až v roku 2014 a ďalej.Takto vám film príde ako pôsobivá príbehová romanca s retro námetom mierne strelenej Rusalky. Veľké osvieženie po x šablónovitých scenároch rokov 2008 -2014 , navyše obaja herci sú svojskí a naozaj pekní. Film potešil a zaslúži si dostať sa nad hranicu 70%, tak všetci úprimní prihadzujte.

Cliffhanger (1993)

prečo sa už takéto silno príbehové akcie netočia?? vôbec to nebolo šablónovité a narvaté efektami a aj tak celý film bol jeden napínavý vysokohorský sled udalostí s perfektnými ukážkami lezectva. Verím že vtedajšia generácia po tomto filme milovala zliezanie skál a stromov

Píseň lásky samotářky (2004)

som v´dačná, že sa takéto filmy stále točia. Silný príbeh, nádherné energie Travoltu aj Johansonn sa prelínali silou, len tá reklama na fajčenie (Scarlett vo svojom živote nefajčí, tak to muselo v jej ústach a žalúdku spôsobovať postsynchrónne pachute.)uf uff, nedali šancu nefajčiarom .

Mexická jízda (2001) odpad!

Hnojáreň, takto úprimne psychologicky autenticky sa nestotožnil a tento počin nazval priam 15 ročný chalan, ktorý to so mnou asi 15 minút pozeral. Ešte zívol a dodal, že ak by chcel pozerať telenovelu o úpadku a vylízanej rase chudákov ,ktorá má v hlave slamu , tak zájde do skleneného obchodného centra a prebehne sa po pohyblivých schodoch. a keďže toto mala byť úúúúprimná sonda do čejsi duše ..mnooo fuuuj, vivat mazánci z "lepších" rodín! p.s. a tá zubatá Zubejda, to mal byť erotický pútač pre tých chalanov? kto v tomto odpade vidí poetiku, musel mať dosť smutné detstvo.

Herkules v New Yorku (1970)

na tú dobu to bola predsa zábava, väčšina z nás ešte pišala do plienok v nebi, a Švarci už niečo točil. dokonca aj dnes sa to dá skoro 10 minút pozerať. tak hviezdy patria roku 1969,kedy v temnom Slovensku ste naladili tak akorát rádio rubín a rassijskú zemľjanku

Urga (1991)

náádhera, treba si zohnať a pozrieť , .potom už len koňa a preč z hnusnej Európy.

Lazebník sibiřský (1998)

tak dojem to vo vás stopercentne zanechá..Na to, že Nikita M., aj jeho brat mali byť pôvodne hudobníci , je vidno vynikajúco rozpracovaná pevná ruka príbehu aj réžie, verne zachytený dráždivý ruský duch,všetko sa preháňa, je to široké ako ruská step šprcnutý slovanstvom, pohanstvom a rozkolmi - láska kontra vlasť!!!! URRÁ