Grandhotel Budapešť (2014)

to už radsej lekce neslusneho chovani umelecke-ano , trocha pocitovo prazdne,magicky bizarne - ano putave-tak na polovicu fajn film, nicim vynimocny ,obcas sa dalo zasmiat uprimne nechapem vysoke hodnotenia ..ale fajn, asi to bude tym, ze ostatni "umeniu" rozumeju a my, ktori sa umenim zivime, sa radsej po sichte zabavime niecim, co je uprimne

Legendární parta (2012)

bez pochybností. Krása dostala nás jednoduchosťou, ale hlavne obsahom. Je to ako keď si nikto nevšíma pravdu,lebo je len taká obyčajná a holá ,ale ak si oblešie pestré šaty podobenstva a príbehu ,je nádherná.

Ranhojič (2013)

slušné. Toto už áno. Príbeh. Trocha anatómie, trocha homeopatie..toto je výborné

300: Vzestup říše (2014) odpad!

popová mlátička, nesúhlas, že sa na to dobre pozerá. ani len anatómiu dobre netrafili . juchúú mačovia!s reálnymi náznakmi histórie naprosto nič. Zvláštne, ako vždy  - brouk pytlik ala Verbal kritizuje  na kamere a kostýmoch všetko podstatné a robí to dobre, ,teraz mu zjavne vďaka efektom tieto defekty  nevadili  .tak ak sa radi pozeráte na látačky, poďte na exkurziu na hoďku a pol na traumatologiu na Motole, toto je pekné a zlé a otrávi mi po šichte na traumatológii voľný čas.

Osvícení (1980)

je to hnoj. samota nikdy nevyúsťuje do takejto kakofónie, ktorú pán Kubrick hojne využíval pri ťahaní trávy, občas aj chemických látok. niet čo dodať.Kravina, ma ktorej sa tak radi popásajú znudení chtivci,mysliac, ako ich to oslovilo. skúste si samotu kdekoľvek a ostaňte sami sebou. dá vám to viac ako tento hnoj.

Příběh Alvina Straighta (1999)

okrem dobrého pocitu ale parádne nič.....a dlllho nič ...a tak sme si domýšľali, čo by sa tam mohlo stať, aby to bolo aspoň na úrovni českej kinematografie, ale na konci sme pochopili, že sa opäť českí naslovovzatí hodnotiči prepálili..tak 84% ani náhodou..to si radšej pozrite Tajomstvo bratov MacCannovcov , tam sú odkazy, príbehy, smiech, film žije.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

famózne...je to také tupé, že sa gagy stali rituálnymi v akejkolvek komunite ZOLTÁN!

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

perfektná bodka za správami o pravej ľudskosti..Alan si zaslúži aj hviezdy aj epolety. seriál je pravdepodobne vďaka jeho osobnosti brilantným dielom plným láskavosti a polaritnej pohody k zbytočnéj deštrukcii humanity ,ktorá sa v skutočnosti odohrala v Kórei : Príbeh ale stále pokračuje v Severnej časti a hlúpa nafúkaná krutosť decimuje ľudskú podstatu ešte dnes. .

Hra o trůny (2011) (seriál)

po vzhliadnutí tretej série som hneď zmenila hodnotenie z 5 na 3 . prvá séria: supeeer druhá séria čo to? tretia séria no toto!! akosi sa nám to zašmodrchalo, po dôkladnom technickom zvládnutí natáčania záberov na násile naozaj zblízka čo je teeeda ale šok! to je jediné, čo ťahá masy? sa dejová linka ale zhoršila a natiahla, že 10 dielov vlastne tvorí obsah knihy co týden dal a je rozpísaný tak na 100 strán. tých 10 dielov sa točilo rok! a na konci si stále myslíme, že sme sa niekam posunuli. ale ak prežijete trojku, tak v štvrtej začína čo to dávať zmysel....postupne prichádza zlepšovanie, napriek balastu zbytočnej krutosti.tak by každý národ jedine uadol a nenapredoval ..finále dobré, naozaj dobré.