Země nikoho (2001)

Bohužel jsem podle zdejšího hodnocení čekal víc. Přišlo mi to málo dějový. Nebo spíš se tam toho událo strašně málo. Nenudil jsem se, protože díky stopáži se to zhutnilo. Větší pobavení ze snímku jsem pocítil, až když se na scénu dostali vojáci UNPROFORu. I když jsem nebyl vůbec zklamaný a protože jsem nebyl vůbec nadšený, dávám silné 3*.

Superpolicajti z Miami (1985)

Na první pohled je to krávovinka, ale mě tyhle filmy vždycky připomenou ty, u kterých jsem vyrůstal. Řekl bych, že tohle je trochu netypický snímek pro Hilla se Spencerem. Je mnohem méně komedií, ale za to mnohem více krimi. Naštěstí se ta vážnost nepřehání.

Velká iluze (1937)

Bohužel se film začne trochu hýbat až půl hodiny před koncem, kdy se konečně útěk povede. Na klasiku útěkářských filmů Velký útěk to nemá a na klasiku zajateckých filmů Stalag 17 už vůbec ne. V těžké době asi pokus o posílení přátelství Němců a Francouzů. Možná škoda že je to tak slabé.

Tři dny ke svobodě (2010)

Musím vyzdvyhnout to, co se mě na filmu hned na začátku nejvíce upoutá a to je: začátek bez okolků. Tři dny ke svobodě je film, který se rozjede od první minuty a po 10 minutách už je v plném proudu. Sice pak trochu povolí, ale to je kvůli tomu, že přecejen k dobrému příběhu je potřeba nějaká ta gradace. Je fakt, že jsem si jednou už řekl, že je to už přehnaný. Ale řekl bych velmi povedený thriller.

Bažanti jedou do Španělska (1972)

Na bažantech je obdivuhodné kolik nápadů tvůrci dovedou ke skutečnosti. Někdy je to až neuvěřitelné. Ani tenhle díl mi nepřišel o moc horší než ty ostatní. Člověk se jako vždy hodně nasměje a u tohoto dílu dostane divák navíc jako bonus spoustu holek v bikinách.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

"Že se trochu nestydíš hádat se s medvědem." Pro mne velké zklamání. Čekal jsem, že se zasměju mnohem více. Vlastně jsem se skoro nezasmál. Čekal jsem nějakou podobnou krávovinku typu Podivné dědictví. Jenže tohle je krávovina v tom špatném slova smyslu. Příběh mi přijde totálně banální a bez napětí. Prostě už jsem to chtěl jen dokoukat, což se kupodivu celkem dalo. Jsou tam i světlé momenty, ale pointa jakási žádná.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Tak tohle má s Wipeout společného jen ty překážky. Základní rozdíl je ten, že tady se ten souboj bere hrozně prestižně, takže když někdo spadne do vody, tak jsou všichni nešťastní. Kdežto v původním Wipeout se všichni těší na krkolomné pády a ty jsou ještě k tomu vtipně komentovány. To je další věc. Hysterický komentář Boučka s tou druhou je fakt hrozný a v každém vstupu byste snad ani nespočetli použítí slov - perfektní, neuvěřitelné, bombastické, které dvojice neustále opakuje, mezi jmény soutěžících. Další jsou pravidla - samá penalizace a diskvalifikace. Tím se ztrácí z pořadu ta jednoduchost, prostě za kolik to zaběhneš, za tolik to máš. Nevím, zda jsou v původním Wipeout nějaké penalizace, ale určitě je tam nezmiňují. To je skoro na žalobu, jak dokázaly Nova s Markízou zprznit živoucí legendu Wipeout. Řikal jsem si, že jsem asi moc přísnej, že dávám 2*, ale jak čim více nad tím přemejšlím, tak se mi zdá, že jsem spíš moc hodnej.

Roboti (2005)

"Kdyby se ti zdálo, že se zmenšuju, je to tím, že zdrhám. Beru roha!" Tak tohle se povedlo. Po delší době jsem měl možnost zase zhlédnout opravdu vtipný a nápaditý animák. Kam se hrabou pokračování Shreka nebo Vzhůru do oblak. Některé gegy jsou i opravdu výborné. Nevím, zda si na své přijdou i děti, ale mně se to líbilo moc.

Mandžuský kandidát (1962)

Nápad není vůbec špatný. Pro mysteriózní film bych řekl skoro výborný. Jenže je převeden na plátno poněkud naivně, řekl bych. Dívákovi jsou věci předkládané jako fakt a nedovolují mu nad příběhem nějak více se zamyslet. Celé spiknutí je pak, tak nějak odhaleno: Aha, ted si vzpominam... Některé scény mi připadaly směšné a navíc ten celkem čekatelný konec, ale určitě ne špatný. Prostě chtělo by to si s tím nápadem víc vyhrát. Slabé 3*.

Závrať (1958)

Film se hrozně pomalu rozjíždí a konec konců má i celkem pomalé tempo. Já jsem při sledování vlastně furt jen čekal co se z toho vyvine. Nakonec tam byly jen dvě šokující scény a to čekání mezi nimi bylo docela nuda. Na druhou stranu musím říci, že pointa i zápletka byly velmi nápadité, ale zkrátka nudný a táhlý příběh jejich potenciál pohřbil. Navíc si Hitchcock si zde zahrál na romantika a to není šálek mého čaje. Slabé 3*. PS: Bacha na jeptišky.