21 gramů (2003)

Jeden z nejzamotanějších filmů, které jsem kdy viděl. Je to hlavně proto, že děj jde utržkovitě na přeskáčku. Díval jsem se na to s mámou a měli jsme prvních 40 minut co dělat, než jsme tak nějak pochytili o co jde. Avšak film nás nechal v napětí až do konce a při posledním monologu by bylo v našem obýváku slyšet špendlík upadnout. Proč nedávám 5*? Film byl velmi náročný na soustředění. To mě celkem vyčerpalo a tudíž si zatím nedokážu představit, že bych si ho měl někdy pustit znovu. Zvlášť když už pak člověk ví o co jde. Je to velmi zajímavý film, ale pro mě jen na jedno zhlédnutí. Aspoň zatím.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Musím se přiznat. Viděl jsem snad všechny díly. Neposlal jsem ani jednu smsku. Některé verze písniček se mi opravdu líbili. Některé účinkující se mi líbily. Přesto jsem byl rád, že to již skončilo. Ale nemůžu odsoudit něco, na co jsem se díval každou neděli. Spiš bych odsoudil další televize, které nebyly schopné na ten samý čas dát něco smysluplnějšího, co by mě od superstar odehnalo.

Mizerové II (2003)

Komedie? Zasmál jsem se třikrát, což mi přijde na víc jak dvě hodiny komedie málo. Akční? Řekl bych zbytečně přeakčněný. Krimi? No dejme tomu. Děj mi přišel chvílema až moc přeakčněnej, trocha realismu by tomu podle mě neuškodila. Myslim, že ani tvrdí chlapci z Delta Force nevypadaj jako kulturisti napraní steroidama. Film hraje prostě dost na efekt. Ale to bych mu i odpustil, jenže celý film pohřbívá do podprůměru vyvrcholení děje, kdy hrdinové a záporák skotačí v minovém poli, a když to s ním chlapci vyříděj, tak Will Smith jde napříč minovým polem, aby mohl zlíbat svou holku. Ty dvě hvězdy dávám jen za to jak to je natočený. Michael Bay se opravdu vyřádil, ale proč se tak moc vyřádil i scénárista?

Pařba ve Vegas (2009)

Víte všichni říkaj, že Mike Tyson je zuřivec, ale podle mě je milý. - Podle mě je zlý. Pařba ve Vegas si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Já oceňuji skvělé nakombinování neprofláklých ksichtů, ale hlavně se mi líbil propracovaný scénář, který vysvětlil skoro všechny záhady popařbového rána. Jen jedno mi nějak nedošlo. Kde se k sakru vzala v pokoji ta slepice?! Líbila se mi i pointa místa, kde na konec našli Douga, ale to nebudu prozrazovat.

Hanebný pancharti (2009)

"Hugo... To jsi povýšil. To zírám, nadporučík. Se všemi těmi projevy nekázně. Vskutku pozoruhodné." Nejsem nějaký zvláštní znalec Tarantina, ale přesto jsem věděl, že mám čekat velmi svérázné pojetí 2. SV. Brad Pitt mě velmi překvapil. Především jeho předstírání italštiny s obrovským americkým akcentem mě velice pobavilo. Každopádně i přes mé obavy a dlouhou stopáž, která zde ovšem není na škodu, jsem byl spokojen a proto dávám 4*.

Osudový dotek (2004)

Už dlouho mě nějaký film nedostal tak, jako právě BE. Děj nabere obrátky od první minuty a během chvíle se dostane do obrovský obrátek a v těch vydrží až do titulků a během jich jsem ještě tak minutu seděl a čuměl tupě na ně. Film je o cestování v čase a to většinou znamená, že divák bude muset alespoň trochu přemýšlet. Nepředpokládám, že jsem všechny souvislosti pochytil hned na mé první zhlédnutí, ale jelikož jsem si pouštěl film před spaním, tak přecejen chvilku trvalo než jsem usnul. Dokonce se mi o filmu i zdálo, a když jsem se probudil bál jsem se, jesli jsem se nezbláznil. Prostě snímek BE má spád, propracovaný děj a mě osobně zasáhl. Bez diskuzí 5*.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Jó, co tehnle týpek svede, to je na pováženou. Každopádně ho obdivuji. Sice člověk musí všechno brát s rezervou, ale když ho vidim někde 10 a více metrů lozit nad zemí bez jištění, tak si řikám to snad nejde nějak nafejkovat. A když pak žere pavouky, ovčí srdce, housenky, tak mi neřikejte, že mu to dělaj z marcipánu. Prostě je to frajer a jeho schopnosti a um bych chěl mít.

V jako Vendeta (2005)

Na můj vkus až moc metafor, náznaků a podobenství. Tento film mi přišel jako kritika politických poměrů v USA a jen proto, že je vsazený do Británie, tak mohl být natočen. Jsem snad jediný, komu přišlo velmi podobný princip získání moci kancléře přes tajemný vir a hození viny na teroristy s tím principem, kterým ospravedlnili amíci útok na Afganistán, kdy si nejdřív zničili budovy WTC a pak to hodili na "nevinné" teroristy z Afganistánu? Knižní předlohu jsem nečetl a tak je možné, že je film myšlen úplně jinak. Film na vážné téma, ale vyznívá do ztracena. Je to vlastně pořád na jedno brdo a člověka nic moc nepřekvapí, protože si dost věcí domyslí dopředu.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

"Až toho Sida zachráníme, tak ho zabiju." Takový doboledovský standard. Jen asi 10 minut zhruba po hodině filmu bylo nadprůměrně, ba řekl bych dokonce neuvěřitelně, vtipných. Kdyby to vydrželo až do konce, nezdráhal bych se dát 4* hvězdy. Za deset minut nadprůměru, ale nemůžu dát nadprůměrný hodnocení, proto dávám 3*. Do toho doboledovského standardu počítám i to, že veverka opět excelovala.

Ze života psů (2007) (TV film)

Velmi zajímavé zamyšlení nad původem plemen a jejich šlechtění. Zdá se to až neuvěřitelné, jak relativně jednoduché je vyšlechtit plemeno podle našich představ. Dále mě fascinovalo srovnání ochočených vlků s našim domácím psem. Ač nejsem pejskař, mám tyhle potvory celkem rád (kromě těch krvelačnějch) a v tomhle dokumentu jsem se o psech dozvěděl hodně nových a zajímavých věcí.