Vzestup (1977)

Jeden z nejpůsobivějších sovětských filmů? Nevím. Nemůžu to posoudit. Sovětských filmů jsem viděl pramálo. Jenže než se ta působivost Vzestupu dostavila, trvalo to dobrejch 90 minut a to je hrozně moc, jelikož na ní samotnou pak zbývá pár minut. Jasně je tu to dilema být hrdinou do posledního okamžiku, nebo zradit pro zachování svého života. Ale to celý film nezachrání. Neviděl jsem nic nového, což mě trochu mrzí. Každopádně nechci schazovat dobu a okolnosti, za kterých se děj odehrává. Beru snímek jako pěknou poctu obětím civilního obyvalstva ruské fronty druhé SV.

Elitní jednotka (2007)

Takováhle akční podívaná se mi líbí a to proto, jelikož si dokážu představit a věřím tomu, že se něco podobného opravdu mohlo odehrát. Doporučuji těm co mají dost akčních filmů plných drsných hlášek a výbuchů na každém kroku. Chování postav, prostředí a děj, vše má svou logiku.

Lví král (1994)

"Ááá, to jsem se nacpal. - Já taky. Přežral jsem se jako prase. - Pumboo, ty jsi prase." Jeden z mých prvních filmových zážitků v kině. Bylo mi asi 7 let a já jsem byl na Lvím královi s bráchou u nás v městskym biáku. Jenže to už je víc jak 15 let a já si musel Simbu a spol. pustit znova, abych mohl objektivně hodnotit. Přesto to asi nezvládnu. Přecejen už jsem o 15 let starší. Jenže tahle pohádka má všechno co má mít a má i něco navíc. To navíc je silný příběh. Myslím, že kdybych jako malý mohl hodnotit, dal bych 4*.

Diktátor (1940)

Tak u toho se musel Hitler smíchy válet po zemi. Je to Chaplinův film -> nejen že ho napsal a řežíroval, ale sám v něm i exceluje. Ostatní herci(s veškerou úctou k nim) jsou jen takoví přicmrndávači, kteří posouvají děj a připravují plac pro Chaplina. Až tedy na jednoho. Jack Oakie a jeho role Napaloniho je též skvělá. To poselství na konci mě moc do filmu nesedělo, ale dokážu si představit, že hodně lidem mohlo v těžké době 2.SV vlít novou sílu do žil. Diktátor je veledílo a nejen na tehdejší dobu, ale jeho velkolepost se neztratila ani po 70 letech.

Pat a Mat - Autodráha (2003) (epizoda)

Nedokážu si ani představit, kolik příprav a práce si vyžádá každý cca. 7 minutový díl. Když se podívám, jak je sama autodráha propracovaná a skvěle naanimované pohyby formulek na ní, vzpomenu si jak jsme si s bráchou taky s takovou podobnou hrávali. Díky těmhle kutilům se vždy člověk vrátí do svého dětsví.

Na Hromnice o den více (1993)

"Věříš na Déjà vu? - Neptala jsi se mě na to už?" Zajímavá myšlenka žít jeden den stále dokola. Já bych si to určitě vychutnával, ale zajímalo by mě, za jak dlouho by mě pohltil ten pocit nekonečnosti. Kdy by mě to začlo nudit. Každopádně sympatická komedie a třešničkou na dortu je neméně sympatická Andie MacDowell.

Annie Hallová (1977)

No, tak na tohle ještě asi nejsem dost dospělěj. Třeba to uvidim za 20 let a svoje hodnocení změním. Podle mě Woody Allen natočil tenhle film, aby se zjistilo kolik je mezi náma pokrytců a dá tomuto filmu vysoké hodnocení, ačkoliv ho nikdo nepochopil. Neberte to osobně. To byl jen vtip. Jak se říká: podle sebe - soudím tebe. Takže je to určitě jen tím, že jsem ho nepochopil sám a třeba k tomu někdy dospěju.

Psí odpoledne (1975)

"Spolupracujete výborně. Nemůžu si na Vás stěžovat." Tatíček Corleone by měl ze svých hochů radost. Jdou do banky a vyloupí ji... teda skoro. Ze začátku film disponuje vtipem, jenže postupem času vtip mizí a mizí, až nakonec úplně zmizí. Mě se film zdál zbytečně moc dlouhej. Kdyby měl o půl hodiny méně, možná bych dal 4*.

Smrt čeká všude (2008)

Tak tohle nefunguje. Celková atmosféra a zpracování se mi líbilo. Ta třesoucí se kamera se už mnohokrát vyplatila a i zde navozuje tu správnou autenticitu. Jenže scénář mi přišel jakýsi slabý. Jo, udělat film o pyrotechnicích, tak to tu ještě snad nebylo. To je fajn. Jenže největší zklamání pro mě přišlo, když se James vydá na vlastní pěst do ulic Iráku a pak se u výbuchu cisterny vydá, opět na vlastní pěst, hledat atentátníka, jen proto, že ho to napadne, a ohrozí tím i členy svého týmu. Za tohle by měl dostat basu! Aspoň že mu to Eldridge dal trochu sežrat. Zajímalo by mě rozbor tohoto děje od nějakého vojáka z Iráku. Podle mě to zkrátka takhle nefunguje a nevím o co se tady američtí filmaři a scénáristé snažili. Dodatek 9.3. 2010: Nejsem žádný odborník, takže nebudu zpochybňovat volbu akademiků a ani jsem neviděl všechny nominované filmy, ale troufnu si udělat jednu vyjímku. Jak tohle mohlo získat oskara za nejlepší scénář? Vždyť je to největší slabina celého filmu!

Moderní doba (1936)

Pro mě až nečekaně vtiptná Chaplinovka i po více než 70 letech a Paulette Goddard by se se svýma očima uživila i v dnešní ještě modernější době.