Jízdenka do vesmíru (2006)

"Já vlastně vůbec nejsem Yonis." - "Guérin?" - "Guérin?" - "FANTOMAS!" K Jízdence do vesmíru jsem se dostal tak, že v televizi absolutně nic nebylo a při projíždění programů vidím, že nějaký film začíná, tak si říkám, že ho zkusím dokoukat. Nakonec se ukázalo, že se stala tzv. z nouze cnost, protože tohle je tak blbý, až je to docela dobrý. Směle tento film můžu přirovnat k snímku RRRrrrr!!!. Tady taky humor sází spíše na střeštěnosti a absurdity. Jak to tak bývá, někdy to funguje výborně, někdy méně a někdy vůbec. Tenhle film celkově působí velmi stupidně, ale já se docela bavil a proto tohle nadprůměrné hodnocení.

Krvavý diamant (2006)

Příběh je dosti silný. Věc, na kterou chce snímek upozornit, je dosti závažná. Nejsem odborník, ale i herecké výkony se mi zdály velmi dobré. Takže proč dávám jen 3*? Je to hlavně z důvodu toho, že se v tomhle filmu objevovaly pasáže, či prvky, které bych čekal spíše v modročíselném béčku. Mám na mysli hlavně tisíce a tisíce nábojů, desítky granátů z raketometů a hlavním hrdinům se nestalo nic, teda téměř nic. Navíc následné vyklouznutí z prekérní situace, kdy jsou Danny a Solomon drženi v šachu třema ozbrojenýma týpkama, mi přišlo velmi naivní. Dále mi vadilo, že postava Dannyho nakonec hrozně vyměkla. Myslím, že těch pár metrů do kopce by to ještě zvládl, byť třeba jen na zádech Solomona. Každopádně tyto věci mi velmi kazily celkový dojem z filmu, který na první pohled vypadá velmi dobře, jenže si řikám jesli to neni jen velmi hezky načančané béčko.

Stávka! (1998)

Chcete-li se podívat jak vypadala Kirsten Dunst, Rechael Leigh Cook, Gaby Hoffmann ve svých teenegerovských letech, mrkněte na tenhle snímek. Nečekejte nic světoborného, ale v pár pasážích filmu se snad i někteří z vás zasmějí. Já se taky párkrát zasmál. Jelikož jsem neměl přehnaná očekávání a musel jsem trochu vyselektovat neustálé rušení reklamou na Hallmarku (jejíž častost mě nemile překvapila), dávám 3*.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Z mého pohledu není tenhle western zdaleka tak dobrý jako Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě. Děj mi byl od určité chvíle lhostejnej, což bych určitě nečekal. Od té doby co se jim povedlo vyloupit tu banku jsem stále častěji sklouzával očima na hodinky. Ani závěrečná pointa se sestrou to moc nezachránila. Naopak opět nezklamal Ennio Morricone a jeho nádherná hudba, včetně ústřední melodie. Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec bych řekl, že jsem čekal víc a dám jen 3*.

Můj soused Totoro (1988)

Tak takhle si představuji dětšký film a nevadí, že jsem ho viděl až teď v době, kdy roztomilým animovaným zvířátkům tolik neholduji. Na druhou stranu se zde ukazuje, že Japonci roztomilé postavičky uměli a umějí. Filmy pro děti nemusí být přece jen od začáku do konce veselé a aby se neřeklo dá se do nich nějaká ta dojemná zápletka. V tomhle filmíku si ty nejmenší nejvíce užijí Totora a jemu podobné a ta odrostlejší dítka si uvědomí, že život není jen hra, ale přináší i smutnější okamžiky. Tam kde se jiné filmy snaží zahrát na mou citlivější strunu a mě je to jedno, tak Tonari no Totoro mě opravdu zasáh. Zatím co jsem viděl od Miyazakiho, všechno super.

Harry Brown (2009)

"Tohle není Severní Irsko, Harry." - "Není. Tam lidi pro něco bojovali. Bojovali pro svoji věc. Pro tyhle je to jenom zábava." Rozmýšlel jsem se mezi 2 či 3*, ale bohužel spíš u mě převažuje pocit zklamání. Nevím, co jsem čekal, když námět je dědula postřílí mladý gangstry, jenže to mi právě na filmu nesedělo vůbec nejvíc. Navíc na začátku film až moc prvoplánově hraje na city. Ani ta Emily Mortimer to nezachránila, asi proto že byla celou dobu oblečená jak chlap a to jí moc neslušelo. Co se mi líbilo? Líbilo se mi obsazení některých postav. Mám na mysli postavy, které ztvárnili Seanem Harris, Benem Drew a Jamal Downey, jehož přízvuk u výslechu mě fakt upoutal. Takže vlastně mě chytli za srdce spíš ty grázlové. Celkem ušel i konec, za který jsem chtěl zvednout hodnocení na 3*, ale přes noc se mi to v hlavě rozleželo a spíš zůstal pocit zklamání, takže 2*.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Asi největší věc ve které Joey Tribbiani kdy hrál. Docela bych chtěl být u toho, když se na to všichni přátelé koukali a rád bych slyšel nějaké Chandlerovy hlášky na tenhle film. Je to neuvěřitelná slátanina. Prolítávají si tam skrz Slunce, planety a atd. Skoro nic tam nemá žádnej aspoň trochu vysvětlitelnej základ, nic tam neni aspoň nastíněně vysvětlený, takže to na mě opravdu působilo, jako když tam scénárista dal co ho právě napadlo. Nastavovaná kaše dlouhá 130 minut, dokážu si představit, že kdyby tam dali to nejlepší z filmu a udělali z toho 90 minutovej film bylo by to lepší. Takhle to působí jako nastavovaná kaše, která mě tím jak se stále neblížil konec neuvěřitelně uspávala.

Donnie Darko (2001)

Po prvním zhlédnutí: Až to nějak pochopím (naivní, že?), tak přidám poslední hvězdu. Asi první film, který jsem teda totálně nepochopil. O jiných dokážu aspoň diskutovat, ale u tohohle opravdu nevím. Jenže to je asi jeho kouzlo. Nebudu prostě předstírat, že jsem ho pochopil. Každopádně ve mě vyvolal tak velký zájem jako už dlouho žádný film. Příjemné obsazení, plynulost děje a hlavně zamotaný děj, který mi asi nedá spát. Tak uvídíme jesli mi napoví Director's Cut až ho seženu a zhlédnu.

Rosemary má děťátko (1968)

Asi že nejsem amík, tak mě satan tolik nevzrušuje. Knihu jsem nečetl. Ve filmu je podle mě až moc dlouhý úvod. Dlouho trvá než se v něm něco začne dít. Navíc postavy a jejich obsazení byly pro mě velmi nesympatické. Hlavně představitelka Rosemary mi nepadla do oka. Možná tak měla působit, ale mě to její naivní chování prostě šlo proti srsti. Když se k tomu ještě přidal hlas českého dabingu, bohužel nevím kdo ji daboval, ale ten její naivitu ještě vygradoval. Děj začal být napínavý až tak v poslední půl hodině, kdy Rosemary začne být pořádně paranoidní. Jinak jako plus filmu vidím to, že nevíme, jestli se Ro zbláznila a nebo se to jakoby opravdu stalo. Možná jsem barbar, ale dávám 2*.

Fargo (1996)

"Zabilo by tě, kdybys něco řek?" - "Řek jsem, ne." - "To bylo první slovo za čtyři hodiny. To je přímo vodopád. Úplnej gejzír. Teda, to aby si člověk dal pozor." Příběh bez zbytečných klišé a bez přehánění. Prostě strohé vyprávění se vším všudy i tím nepodstatným. Prostě zachycení všedního života, který nenaruší ani jedna vražda za druhou. Řekl bych, že film se mi nějak zvlášť nevryl pod kůži, ale za velmi příjemný výkon Frances McDormandové přecejen zaokrouhlim hodnocení nahoru a dám 4*.