Top Gun: Maverick (2022)

Tak to je překvapení jako kráva. Pamatuju že první Top gun jsem viděl jako kluk, líbilo se mi to , ale když jsem to viděl po letech tak to ve mě nic nevyvolávalo. Tohle je tak úžasná pocta starým časům celkově. Ať už narážkama nebo tím že moderní stroje rozjebe 30 letá F 14. Některý scény byly tak předvídatelný, ale vlastně sem se jich nemohl dočkat. Vynikající dialogy, skvělý scény , brnkání na nostalgickou notu a na akčního fanouška. Za mě film roku. Sere mě že jsem vynechal kino.

Poslední souboj (2021)

Čekal jsem surovou, syrovou, historickou výpravnou pecku. Místo toho to bylo o piče. Doslova.

Ztracené město (2022)

Párkrát jsem se zasmál. Byly tam gagy který mě pobaví. Jinak je to jako když tlustá kočka o teplým, letním odpoledni na verandě naprázdno máchne po mouše. Bez emergie. Bez nějakýho nápadu, nebo více praštenych scének, který by tomu dodaly aspoň ten humor.

Predátor: Kořist (2022)

Prey je to lepší než jednička s Arnoldem ..   pche.  Je to pěknej film, bez nějakých velkých vad co by mi lezli na nervy, možná trochu více strachu a méně světla. Ale na druhou stranu všichni věděli že tam bude Predátor a jak vypadá. Rozhodně to stojí za to a někdy zase zkouknu. Ale říct že je to lepší než jednička je jako kdyby Terminátor Genisys byl označován za lepší film než T2

The Gray Man (2022)

Tak trochu moderní remake na Komando. Únos dívky , do úplně stejně vypadající místnosti. Zaporak s teplajznickym knírem a trikem . Překvapilo mě jak hrál Gosling. Žádné emoce , žádné výrazy ve tváři. Jestli to byl záměr tak dobrý, ale jestli ne tak to bylo zvláštní. Znovu už to asi vidět nemusím, ale na jedno Zkouknuti dobrý. A zabavilo to. Akce je dobrá, i nějaký vtip. Přitroublý Pražský policajti TOP 😂

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Není to špatný, docela mě to bavilo i když z Marvelovek je slabší, ale jednička mě taky nijak zvlášť neohromila. Vadí mi tu ale zadupani odkazů jedné z dlouholetých postav do země.

Havel (2020)

Není to špatný, Havla jsem měl za prezidenta když jsem byl puberťák a spíš dítě. Takže je mi tak nějak jedno. Ale film ho zobrazuje jako člověka s chybama, není to žádná propagační idealistická sračka , ale já ty české filmy 2000+ moc nechápu. Čtyři jsou hodně, tři akorát. Vidím to tak na 70%

Batman (2022)

Pattinson je překvapivě skvělý Batman, ale je zvláštní Bruce Wayne. Zlomený, depresivní, vůbec ne ten bonviván. Jestli takový byl i v některém z komiksů to netuším. A tvůrci možná nechtěli kopírovat už tolikrát zpracované postavy. Když se od toho člověk odprostí film si užije. Má skvělý děj a vynikající atmosféru. Mohl být kratší, protože ta délka je fakt moc.

Commando - A One Man Army (2013)

Když to začalo , těšil jsem se na Indickou vyvražďovačku při útěku z čínského zajetí. Jenže ona se z toho stala Indická Esmeralda. Zkrátit to o pár nesmyslných a nepochopitelných muzikálových vložek, o půlhodinovou honičku se psama v lese a kdyby ten film měl 80 minut celkem , byl by to slušný akční film, s obstojnýma rvačkama. I ten zapíral co si v jedné scéně 30x sundal a nandal brejle už mi lezl na nervy.