Zmizení (2013)

Mistrovské dílko, ve kterém mi vadili pouze detaily a to jen proto že film byl fakt pecka a do očí bijící nesmysli tam prostě nepatřily. Když Gylenhaal najde bedny s oblečením, lítá tam jako slon v porcelánu, do všeho hrabe bez rukavic a zkrátka těžce likviduje důkazy. *SPOILER* - Na konci mi vadilo že sice prohledávali dům únosců ale nenapadlo je odtáhnout starej vrak a prošmejdit ho taky že by našli Jackmana, pak byl slyšet pískot píšťalky a asi ho našli, ale mohlo se to ukázat. *KONEC SPOILERU* Film trochu připomíná Mlčení jehňátek, napětí by se místama dalo krájet a člověk je v očekávání co na vás vybafne skoro jak u hororu. Gyllenhaal perfektní, Jackman bez chyby, obě hlavní postavy obsazeny výborně. Děj je vynikající, přes dlouhou stopáž nenudí. 95% a 5 % dolu jen za to že takovýhle film by měl výše popsané chybky vyladěné aby si jich divák nevšiml. Proto nedám plnou palbu, ale film je to luxusní a rozhodně si ho zčíhněte!

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

První díl byl lepší, byl zaměřený na jednu postavu a její příběh, v tomhle se rozjeli 4 linie a slily se v jednu a byl z toho trochu maglajs, ale bitky super a celkově film vyjde dobře. MJW je někdy nepřirozenej. 70%

Někdo se dívá (1993)

Parazitování na Základním instinktu a nahotě Sharon Stone. Jinak je to utahaný a nudný "thriller" ! nic co by stálo za řeč. 35%

Nevědomí (2013)

Tak Cruise s Freemanem a námět s postapokalyptickými záběry slibovali zajímavou podívanou, která se proměnila v další zmateninu a film takřka o ničem. Těch záběrů zničených, skutečných, lidských staveb současnosti bylo pramálo a film celkově hodnotím jako slabý průměr. 40%

Turner a Hooch (1989)

Nevím jestli tohle natočili dřív než K9 s Belushim, nebo obráceně, každopádně K9 znám odmala a je to mé oblíbené a tohle jsem dokoukal teď, líbilo se mi to hodně, ale film měl pár hluchých míst a hlavně smutný konec kterej jsem nepřál :-( Filmy o psech a se psy miluju, sám jich mám 7 ;-)

Štvanec (2003)

Narozdíl od Segrestora si myslím že trochu megalomanství by filmu vyloženě prospělo, takhle tam nebylo nic zapamatovatelného ani nic k něčemu. Na začátku jsem čekal hustou naháněčku v lese po zabití dvou lovců, ale pachatel hned zajat a odvezl se do města kde za sebou běhali a běhali a ...... ano běhali. nic víc film nenabídl 45% a to hlavně za Tommy Lee Jonese.

Mafiánovi (2013)

Zajímavý nápad a velké očekávání, začátek vypadá slibně ale pak upadne do podivné šedi a nudy, kde se nic moc neděje. Zkouknul jsem hlavně kvůli DeNirovi a ten nezklamal, ale celek nedopadl až tak dobře. 55% je tak adekvátních

Vrah od Green River (2004) (TV film)

Film je spíš o Bundym než o Ridgwayovi. Určitě by se dal natočit lepší film podle sériového vraha, než vykrádat jiného. 50%

Občan X (1995) (TV film)

Film je skvěle natočený, nepotřebuje drastické scény i tak je dost děsivý, skvěle obsazený a podle všeho autentický. Z filmů o sériových vrazích které jsem viděl ( Zodiac, Bundy, Gacy, Dahmer ) byl tenhle spolu se Zodiacem nejlepší. Je neuvěřitelný jaký zrůdy se mezi lidmi dokážou vůbec narodit. v 90. letech se filmy točily nejlíp, jednodušeji, nepřeplácávali se. Jsem více než spokojený.

Peklo (2003)

Bazchybný akční thriller, nejde jen o fighty, je tu i skvělý příběh. JCVD tady není neohrožený bijec kterým všem nakope, ale než mu definitivně hrábne, dostává i dost na prdel. Navíc hraje výborně a přesvědčivě jako snad nikde takže ukazuje že umí hrát. Ani představy kdy se mu zjevuje manželka mi nevadily. Pro mě poslední, opravdu ***** film JCVD , poté byli slaboty až na Assasin games a 6bulelts, kterým k pěti hvězdám chběl krůček. Žáne jeď dál!! Jsi borec :-D