Muž odnikud (2010)

Hodinu nevidíte jak že vlastně hlavní hrdina likviduje protivníky. Pěkný dojemný konec. Váhal jsem jestli si tenhle film pustit, Asijské filmy moc nemusím, ale asi je to jen zbytečný předsudek, tenhle kousek byl více než slušný. Místy drsný, místy smutný. Tae-sik se opravdu s nikým moc nepáral. 70%

Prometheus (2012)

No co na to říct?? Kámoš mi to vychválil jako blázen, ale já z toho nijak odvařenej nejsem. Taková vykrádačka vetřelce, kterýho jsem teda neviděl, jen útržky a přišlo mi to hrozně podobný. Čekal jsem víc. 40%

Thor (2011)

No zdejší hodnocení asi odpovídá, já ho ještě minimálně o 5% ponížím, je to taková slátanina, ne že by mě to nebavilo, ale nic světoborného, myslím že vidět znovu už to vidět nepotřebuju, nic extra zapamatovatelného. Dejme tomu 68%

Avengers (2012)

Poprvé když jsem to viděl se mi to líbilo tak nějak průměrně, nijak mě to nechytlo. Neznal jsem Iron mana, Thora, Capitána Ameriku, znal jsem jen Hulka, který byl tady vyloženě boží, jak rozšvihal Lokiho nebo probudil Iron mana, byli boží scény u kterých se člověk zasmál. Postupně jsem viděl všechny Iron many, Capitána Ameriku i Thora. A mnohem lépe jsem film pochopil. Efekty byli luxusní ale to už v dnešní době není nic extra. 80%

Ip Man 2 (2010)

Ip man podruhé. Podobně jako první díl výborný a působivý, až na to že tady už bylo trochu toho typicky čínského létání, které mi pije krev, hlavně při souboji mistrů na stole. Děj byl trochu jednodušší a souboj na konci zrovna s boxerem se mi zdál podivnej, ale to je jen malá kaňka na celku. 90%

Ip Man (2008)

Výborný film o bojovém umění, pravda trochu naivní z počátku, pak už byl realističtější, životní příběh mistra který učil i Bruce Lee. Na čínský film žádné létání ze stromu na strom, která nenávidím a přehnaná klišé kdy babička přepere 5 chlapů. I příběh je působivý, kostýmy a zavedení do roku 1937 uvěřitelné. Zkrátka tenhle film ve mě zanechal hluboký dojem. Jednou za čas podle žebříčku nejlepších filmů dám šanci i asijské tvorbě a podobně jako u Muže odnikud jsem nelitoval, i když je to film úplně o něčem jiném a Yip man je ještě lepší. S klidným srdcem dávám 95%

Ninja 2: Pomsta (2013)

Ninja se vrací, nečekal jsem po prvním dílu že zrovna Ninja bude mít i pokračování. Ale vrací se a to ve stylu aby nakopal prdel nejen svým protivníkům, ale i prvnímu dílu, když je slabší film, málo kdy se očekává lepší druhý díl, leč tady se to vyvedlo a to na plné čáře, jednička měla hloupější příběh a bylo to takové vaření z vody, tady je vidět o něco vyšší rozpočet, i námět s pomstou manželky je tak nějak akčnější a rozhodně zajímavější. Zapomeňte na Yuriho Boyku, co předvádí Scott tady je nesrovnatelné s čímkoli, víc bitek, víc akrobacie, víc "kosmickýh" kopů. Florentine využívá Adkinsových předností na plné čáře a bitek proti přesile požehnaně a fight v baru je vynikající.

Ninja (2009)

Film který by svým naivním, místy hloupým příběhem zapadl spíše do ranných let osmdesátých. Některé scény byli zbytečně hloupé, například když na Adkinse střílel z kleku z metru a trefil 4x knížky za ním :-D Bojové scény Adkinse jsou opět výborné, za ty dávám bodík navíc, ty jeho mimozemské kopy jsou fakt psycho. Fight s přesilou kruhu to byla podívaná. Ale zase ten záverečnej boj, byl hroznej protože vůbec nevidíte kdo je kdo, oba jsou zahalený celý v černým. Za mě průměr + bod navíc za Scotta.

Kick-Ass 2 (2013)

První díl byl správně praštěnej, tohle už je jenom ujetý ve stylu Kill Billa. Dobrý jsou ty jejich jména ( Zabíjačka, Vyjebávač ) Carrey nemá skoro žádný prostor, je 3x na scéně a pak umře. 40% slabší průměr.

Gangsteři (1991)

Přemýšlel jsem nad 1* nebo 2*, dám dvě protože to není nijak hroznej film, ale hrozně mi vadily nepřesnosti v "historii" téhle party. Vzali prostě jména a obal známých mafiánů a z Hollywoodštili je. Maranzano se tu jmenuje Faranzano, Místo pobodán a zastřelen tu je vyhozen z okna, Lucianovi žádnou přítelkyni nezabili pokud známo a nemstil se. Taky začátek kdy Faranzano ošmatlával Luckyho matku :-/ Některé scény byli inspirovány pravdou, ale jinak je to podivná slátanina. Gangster Luciánova formátu by jistě "zasloužil" pořádný snímek o jeho životě, viděl bych to na 3 hodinový epos, stejně tak Al Capone, kterému velkofilm chybí. Jistě, nebyli to lidi, kteří by zasloužily náš obdiv ale jejich příběhy svým zvráceným způsobem fascinují hromadu z nás a takový 100% ( i když smyšlený ) Kmotr je příběh mafiána jako z partesu, Goodfellas, Donnie Brasco, Carlitova cesta, to jsou gangsterky jak se patří, i Valachiho svědectví je film který stojí za pozornost a je tam právě Lucky Luciano vyobrazen nejlépe co jsem zatím viděl, Slater se na něj zrovna nehodí. 38%