Plán útěku (2013)

Neskutečný film s fantastickými hlavními postavami jejichž charizma je cítit na míle daleko. Byl jsem na tom 3x v kině, poprvé mi přišlo že jsem zbytečně hledal chyby, protože podruhé jsem byl nadšený a ječn jsem si užíval a slintal při pohledu na dvě největší akční hvězdy všech dob. Vždycky jsem měl radši Arnieho, hlavně z dětství kdy měl prostě větší svaly a byl hromada. Slyovi přednosti jsem viděl a pochopil později, to neznamená že jsem ho neměl rád, naopak. V tomhle filmu se spojily aby nám to dali ještě pořádně sežrat než odejdou do filmového, nebo spíš akčního důchodu. Sly,ten si drží svůj standart, ale BIG Arnie, ten exceluje, v tomhle filmu hraje asi z celé své filmografie nejvíc, nečučí celý film jen s jedním nasraným nebo kamenným výrazem. Jeho scéna s kulometem z vrtulníku byla očekávatelná, ale přesto boží. Klení v němčině, vyvolání rozruchu, nebo sehnání brýlí,nebo když Sly mu ji natáhne jeho upřímný hrdelní smích vegetariánské ráě mě položil. To jsou scény k pobavení a hlavní je v nich Arnie. Četl jsem že tu jen paběrkuje ale to v žádném případě není pravda, je to plnohodnotná druhá hlavní role. Sylvester je tu vykreslen jako bystrý, přemýšlivý člověk který perfektně analyzuje okolí a když je třeba, nejde pro ránu daleko. Další věc k dobru je výkon Jima Caviezela, který proradného správce věznice zahrál na výbornou. Poprvé mi trochu vadily masky bachařů a vzhled věznice, trochu Marvelovské, ale masky byli vysvětleny tak že je mají aby vězni nezpozorovaly jak chodí směny, podle zažitých rituálů který Breslin do své knihy napsal a Hoobes ji využívá. Ve vězení se s vězni nemažou a uvidíte i Arnieho ztrápeného a na kolenou.Film nemá jediné hluché místo, odsýpá, nenudí, má neskutečné grády. Escape plan je prostě řacha a mohu doporučit každému. 100% Hned jsem si předobjednal DVD a dabing Arnolda mě zklamal. Soukup mluví jak když má umřít za deset minut, naštěstí nepředabovali Arnieho němčinu :-)

Světová válka Z (2013)

Skvělé záběry, výborný Pitt, film na 80%. Mám ho rozdělený na dvě části, v první Pitt utíká i s rodinou před zombíkama a v druhé šmejdí po světě a vymýšlí jak se jich zbavit. Je napínavý když má být napínavý, štvaly mě jen nesmyslné scény. Jednou zombie přelezou obrovskou zeď za chvíli nejsou schopný vyhrabat se skrz kufry. Ale předčilo to mé očekávání. Evidentně žádné béčko.

Útok na Bílý dům (2013)

Emmerich, patriot a milovník velkoleposti. Spoustu lidí kritizuje Emmericha za jeho věčné "patriotování" a scény podávané až přehnaně velkolepě , mě vůbec nevadí ani jedna z jeho forem. Stejně tak mi nevadí Tatum v rolích akčního hrdiny. Většina akčních fandů ho nebere pro jeho (asi) hezkou tvářičku a chlapecké vzevření, ale to měl například JCVD v mládí také a jaký to byl pro mě akční borec. S tímto filmem jsem spokojený, líbil se mi i více než dříve viděný Pád bílého domu, pro mě je z této dvojice se stejným námětem lepší Tatum s Emmerichem. Jeden bod dolů dávám za zpočátku vtipného ale pak už uhozeného průvodce bílým domem a za poněkud naivní některé scény, neberu teď akční ani bojové scény, ale to že po takovém útoku prezident lítá v helikoptéře nad městem a vůbec s ním nechvátají do špitálu, mi paradoxně trochu vadilo. Není to jediná naivita ale nebudu více prozrazovat z děje. Mávání vlajkou na dvoře bílého domu mi silně připomělo Mela Gibsona v také Emmerichově Patriotovi. Také už mě pak točilo věčné jmenování nových prezidentů. Ale za méně než jeden bod dolů to pro mě není, film měl náboj, obsazení výborné vedle Tatuma skvělý Jamie Foxx. Já jsem spokojený,určitě se podívám někdy znovu!! Za mě 85% !!

Vzestup Arnolda Schwarzeneggera (2005) (TV film)

Dobrý nápad ale slabé zpracování, Arnie by jistě zasloužil mnohem lepší podání jeho famózního života. Jde tu o volby a o Olympii 74 , záběry se prolínají a nic není podané pořádně. Zklamání.

Maniak (2012) odpad!

To jsem si naběhl, kdo tohle natočil???? Ten by měl sedět pod zámkem pod 24h kontrolou, nejen pro to že je to pokus o nějakou děsivost ale takovou kravinu může natočit jen úchylnej pitomec. Film bez děje, příběhu, nápadu, jen vražda za vraždou, jedna téměř jako druhá. Prostě o ničem. Ženská které jde o život a má v ruce kudlu jako kráva se vlastně moc nebrání, aby ji magor mohl dostat a ona ho potom mohla probodnout rukou od panenky a bránila se jako týgr z mompračemu, ten kinžál se jí asi nezdál dost efektivní.

Pád Bílého domu (2013)

Tak čekal jsem něco navíc po čtení příspěvků mých oblíbených akčních uživatelů, leč to nepřišlo. Hned na začátku mě fascinovalo letadlo lítací si na Washingtonem jako by se nechumelilo, sestřelili by ho už 30 mil od WSH bez varování, nad město by se ani nedostalo. Taky mě srala věčná tma takže když se něco dělo, nevěděli jste ani co ani nerozpoznali tváře, kort těch korejců, který vypadaj všichni stejně. Ale nebyli to jen negativa, film byl typický akčňákze kterých jsme bývali více než odvařený, ale dnes už je člověk moc přesycenej. Butler a Freeman zahráli výborně... 80%

Croodsovi (2013)

Parodie na Avatar Lepší, apsoň srandovní verze Avataru. Inspirace pro efekty je zřejmá. Film který sice nemá nic moc příběh, ale nespočet komických situací u kterých se třískali děti i já :-D

Odplata (1999)

Co čekáš ode mě?? Mě se nebojíš?? Mel Gibson bezchybný, ale film taková sláva není, po začátku jsem čekal jízdu ale pak se neskutečně vlekl, scénář pokulhává na to aby nenudil, by musel mít tak 50 minut těchhle 90 bylo jako tři hodiny. Prostředek filmu prostě nuda je, zachránil to propracovaný konec plný intrik a klasickým podělem Portera.

Nespoutaný Django (2012)

Opět Tarantino Opět jasně viditelný rukopis Tarantina, co natočí tenhle pán je specifické, naštěstí to není tak bláznivě přehnané jako Kill Bill ani historicky šílené jako Hanební pancharti. Výborně zahraná postava Christopha Waltze ( dr. King Schultz ) která byla nejzajímavější a ovládla největší zvraty a překvapivé scény ve filmu, i v již zmíněných Hanebných panchartech kde hrál nacistického hajzla byl nejlepší a nejděsivější. Výborný příběh , zajímavá zápletka, ovšem jako ve většině filmů z poslední doby co jsem viděl ztrácí po výborném a zajímavém začátku trochu šmrncu, hlavně když sedí u Di Capria v jídelně, tam jsou snad 30 minut z celkové stopáže, na druhou stranu se děj láme a i když je to v jedné místnosti, pořád je to zajímavá pasáž. Asi jediný Western kde zní RAP :-D a pořád jsem hledal Samuela l. Jacksona nepoznal jsem ho až když jsem si to přečetl :-D 80%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Dwayne je jasnou jedničkou v dnešním akčním filmu, nebo z mladší generace jedničkou, protože staří bardi jako Arnie a Sly se na stará kolena utrhli ze řetězu, zde se objeví i jeden ze starých a to Bruce Willis kterého já osobně za akčního borce nepovažuju. Ale tady byl určitě zpestřením a kladem. Film je to klasický, přehnaný, komiksový takže nečekejte reálné drama ve stylu Kmotra ale s tím do toho asi nepůjdete. Mě film příjemně pobavil na jedno nudné odpoledne, možná se k němu vrátím ale žádný celoživotní filmový zážitek z něj nemám.