Jeskyně (2005)

Mno. Co říct? Námět pěkný, prostředí moc hezké. Desetkrát využitá jedinná prostora... Vezmeme-li v úvahu i to, že se jedná o fikci, tak zde veškerá logika dostává brutálně na prdel. Když něco pod vodou vybuchne v jeskyni vybuchne, tak to zvíří všechno, co bylo na dně usazený! S automatikou v ústech se nedá mluvit! Takhle hluboko v jeskyni se v kraťáskách a sportovní podprsence chodit nedá! No a pak je tu trochu problém se světlem. Je ho moc, na to že jde o jeskyni. Není to ani trochu uvěřitelné, byť se to snaží o co největší věrohodnost. Snad příště.

The Boy (2016)

Pěkně natočené s fajn duchařskou artmosférou. Závěr mě sice překvapil, protože film se vyvíjel jinak, ale dal se očekávat a otevřený konec naznačoval, že bude další díl. A ano jo.

Nebojte se tmy (2010)

Fajn námět, ale nějak nám vázne zpracování. O atmosféru byl film připraven ještě před titulkami, protože už té době nám bylo vše řečeno. Na jejich objevení jsme pak ani dlouho nečekali. No a zbytek je pak jedna nelogičnost (za okny světlo jak ve dne a venku se blýská...) vedle druhé a tuctový závěr. Ach jo. Pěkný dům.

Pod vodou (2020)

Ničím neobjevný film. Vše je ve starých kolejích. Stejné téma, stejný děj, nic se nedá očekávat. Bylo zde použito snad každé klišé z každého filmu. Se ženou jsme se bavili tím, že jsme si říkali, co se asi stane za dalším rohem a ono to skoro po každé vyšlo... Včetně závěru. Body navrch to dostalo jen za Kristen v plavkách, za útěk z potvory, za realističnost a za to, že si Kristen dokáže dělat srandu z toho, že je náhorní plošina. Na večer to zabaví, ale jinak je to průměrné až průměrnější.

Evil Things (2013)

Nízký rozpočet se dosti podepsal na kvalitě. Herecké výkony nic moc, atmosféra neexistující a dialogy totálně o ničem. Prostředí však stojí za to a ta jedna maska, která se tam objevila taky nebyla vůbec špatná. Velký bonus za krásnou hlavní hrdinku.

Hra na schovávanou (2005)

Čekal jsem kdeco, ale tohle ne. Ikdyž jsem měl! Pěkně tvořená atmosféra sice utrpí někde za půlkou filmu, ale o to zajímavější je onen zvrat. Robert De Niro se jako vždy pěkně blýskl. Jenže jeho záblesk byl trochu slabší než záblesk Dakoty Fanning. Ta tomu dala korunu.

Evidence (2012)

To co se ze začátku zdálo jako inteligentní vyvražďovačka někde v divočině, se ve finále změnilo na akční trailer na nový Half Life. První část měla velice dobrou atmosféru a čekal jsem, co se z ní vyvine. Atmosféra ve skupince houstne a když se holkám ztratí jejich kucí, tak se vydají na cestu samy. A pak se to rozjede. Tím, že je to celé natáčené z ruční kamery, tak akční scény dostávají úplně jiný rozměr. Chaotický rozměr. Asi by to tak i vypadalo, kdyby to člověk prožíval na vlastní kůži. Ve finále je z toho akční honička, která však neskončí nudnými titulkami, ale vesele pokračuje dál. Děvčata jsou k nakousnutí. Obzvláště ta blondýnka.

Dead Season (2012)

Nebýt strašně hektického a zmateného úvodu, tak by to snad i šlo. Nízký rozpočet se bohužel podepsal na hereckých výkonech, kvalitě bojových scén a scénáři. Bohužel je zde kupa nesmyslných scén, přiblblých dialogů a pobíhání sem a ta. Co naopak potěší je vizáž zombíků, efekty a obě děvčata. Ta jsou opravdu k nakousnutí a na Tweeter je opravdu nádherný pohled.

Jediná (2019)

Námět fajn. Autor se nám snažil i něco říct. Třeba to, že poslední společné dny je třeba si pořádně užít. Třeba i to, že karanténa je vězení a že si máme užívat každý společný den, jako by byl poslední. Tohle všechno se dá ve filmu vidět. I ta bezmoc, když vím, že můj nejbližší zemře.

Lovec vetřelců (2003)

Pěkná scifárna, které by pomohl trochu lepší rozpočet. Námět je velmi dobrý, herci slušní. Co však škodí jsou efekty, chybějící atmosféra a chvílemi trochu slabší dialogy. Ale celkově je to nadprůměrný film.