From the Dark (2014)

Svoji kočku pojmenuji Starobylé Zlo! Ta byla strašidelnější. Bohužel filmu chybí atmosféra. Autoři patrně chtěli vzdát hold Nosferatu a ono starobylé zlo je mu dosti podobné. Za sympatickou hlavní hrdinku bod navrch.

After the Lethargy (2018)

Nápad to nemělo vůbec špatný. Prostředí taky stálo za to. Bohužel rozpočet ve výši mého kapesného z roku 1989 tomu podrazil nohy totálně. Mimozemšťan je tam jen jako doplněk k tomu, abysme věděli o co vlastně jde.

Temné osnovy (2018)

Velice dobrý nápad! Zpracování také není špatné, holky to pěkně zahrály, ale chyběla tomu atmosféra a kdyby to bylo o něco temnější a strašidelnější, tak by to byla naprostá bomba.

Sweetheart (2019)

Lehce nadprůměrné přežívání na ostrově s příšerou. Děvčica je nejen hezká, ale i chytrá. Ví, jak se o sebe postarat, nachytat si ryby a hlavně, jak u lovit potvoru. Ztroskotat na tropickém ostrově byl vždycky můj sen, takže se mi na film hezky dívalo.

The Cloth (2013) odpad!

To je tak, když je přebal zajímavější než film... Děs a hrůza. Mizerné efekty, herci a vlastně všecko.

Filosofové (2013)

Začíná to celé velmi zajímavě a jsme postaveni před velmi zajímavý filozofický problém. Koho vzít? A je nám nabídnuto více možností. Nejdříve rozdáme postavy a v druhém kole jim změníme pravidla. Vskutku zajímavé. Koho vzít teď? Z filozofického hlediska je to nad míru poutavý film. Závěr nám pak ukáže čekané, nečekané a řekne nám víc o motivech celého experimentu. Zpracování, logika některé herecké výkony však film strhávají jen na lepší průměr.

Dark Was the Night (2014)

Velice pěkně udělaný film o potvoře v lesích. Kevin Durand konečně dostal hlavní roli a myslím, že to zvládl pěkně. Celý film má fajn atmosféru, skvělé prostředí a nátura venkovského lidu to jen krásně podtrhuje. ani chvíli jsem se nenudil a ještě jsme se se ženou vsázeli, jak to vlastně dopadne. Závěr potěšil ještě o kousek víc.

Zombie Hunter (2013)

3 za snahu, jak říkal náš třídní. Čekal jsem strašnou blbost a dostal jsem jen blbost. Úsměvnou blbost. Efekty, strašný, herci mizerní. Ale ten zbytek nebyl až tak zlý. Kamera není až tak zlá, jsou zde opravdu dobré nápady a některí vtípky se opravdu povedly.

Díra (2019)

Krásný to film otom, co jsme schopni udělat pro to, abysme přežili. Dá se vidět z několika pohledů, ale zpráva je stále ta stejná. Lidé jsou hovada a pokud nad sebou nemají pevnou ruku diktátora, tak jsou horší než zvířata. A je jedno v jaké je to době. Kapitalismus je svinstvo a na společnost, ve které lidé nemyslí jen na sebe, nejsme prostě připraveni mentálně. Tenhle snímek to vše opravdu šťavnatě a barvitě ukazuje. Vynikající počin.

Neviditelný (2020)

První půlka je naprosto dokonalá. Perfektně budovaná atmosféra však vezme za své mávnutím kouzelného proutku a pak už se film veze na vlně klišovitosti. Film se totiž z tajemného a "strašidelného" změní na vyvražďovák bez jakékoli atmosféry. Navíc je druhá polovina strašně průhledná a dá se předpovědět, jak to celé dopadne. Zpracování je velmi dobré.