Zrození ďábla (2014) odpad!

Tohle byl děs. Námět by snad i ušel, ale zpracováí už ne. Ve filmu se vlastně nic neděje a posledních 5 nebo 10 minut se stane všecko. Záznam z kamer se k tomuto absolutně nehodil a udělal z filmu jen bezduchou břečku.

Ďábel (2010)

Žádná hrůza, žádná špice. Uzavřená komora, hustá atmosféra a od začátku jasný padouch. Bonusem je, že to není zbytečně dlouhé.

Devil Seed (2012) odpad!

Bída bídoucí. Mizerní herci, mizerný scénář, levné lekačky, vykradačka Vymítače ďábla. Až příliš okatá. Škoda mluvit, škoda vidět.

Za černou duhou (2010)

Na jednu stránku je to totáně dokonalé. Umělecké až na půdu a kousek dál. Kamera, hudba, pomalost... Na druhou stránku je to totální blbost, protože se tam nic neděje. No a teď hodnoť. Hodnotit nebudu, protože se to ohodnotit, dle mého názoru, moc dobře nedá.

Skvrna (2019) (seriál)

Nápad je to naprosto vynikající. Herecké výkony jsou trochu slabší a protáhl bych stopáž tak na 20 minut. Ale nízkorozpočet je holt nízkorozpočet a proto to odnesl i scénář. Navíc je to celé strašně uspěchané, protože je málo času na to, aby se něco stalo, ale stejně se něco stát musí. Jako pilot k nějakému většímu projektu by to bylo fakt super.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Pěkné zakončení série. Ale popravdě řeknu, že doufám, že tohle byl opravdu poslední díl. První byl boží, druhý už se vezl na popularitě prvního a třetí už neměl žádný solidí nápad. Pokud by snad někdy v budoucnu natočili další pokračování, nezbývá než doufat, že bude o dost lepší, než tenhle díl. Zabaví, ale zas tak úžasný není.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tak tohle předčilo všechna očekávání. Začíná to poměrně nevinně a klidně. Ale od chvíle, kdy se to rozjede, tak se člověk jen řeže smíchy. Brutální a morbidní, avšak s notnou dávkou nadsázky. Potoky krve, útočící vnitřnosti... Tohle prostě nemělo chybu.

Oni žijí! (1988)

Děj, hudba a herecké výkony jsou opravdu slabé. Některé scény jsou zbytečně natahované a dělají tak film až neuvěřitelně nudným. Ale ta myšlenka. Ta myšlenka je za 100% a je platná i dnes.

Aux yeux des vivants (2014)

Úvod sliboval slušnou morbidní show, ale nakonec z toho nebylo nic.Bylo to klišovité, nemělo to atmosféru a těch pár okamžiků, kdy bylo něco zajímavého v tom tak nějak zašlo.

Livide (2011)

Málokterý film ve mně vyvolal takové pocity, jako tento. První třetinu filmu se seznamujeme s dějem, postavami a prostředím. Potud klasika a nic převratného. V druhé části se však hrdinové dostanou do domu, který je... naprosto, totálně a dokonale strašidelný. Je parádně zpustlý a polorozpadlý, plný vycpaných zvířat a pavučin. A nejen toho. No a třetí část, tak při té mi padla čelist. To co se během ní děje, dává asi tolik smyslu jako rozhodnutí politiků. Jen jsem seděl a přemýšlel, co se to vlastně děje, protože to bylo docela dobré psycho a totální zmatek. Nakonec jsem toho radši nechal a příjímal věci tak, jak jsou a moc nad nimi nepřemýšlel. Mazec.